iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

 Nad kondycją tej części ciała warto popracować jesienią - dekoltu nie eksponujemy już na słońce, mamy więc czas na gruntowne zabiegi, które przyniosą spektakularne efekty.

 
Jest jeszcze jeden argument – warto zainteresować się stanem dekoltu teraz, jeśli zamierzamy go eksponować w karnawale lub z dumą prezentować w kolejnym sezonie wiosenno-letnim. Ten fragment ciała bezlitośnie obnaża nasz wiek, nawet jeśli mamy zadbaną i wypielęgnowaną twarz.
 
Nie ma jednej uniwersalnej metody poprawy wyglądu dekoltu i szyi. Wszystko zależy od kondycji skóry oraz wieku. I tak dekolt 35-latki potrzebuje zazwyczaj nawilżenia i dawki antyoksydantów, które spowolnią proces fotostarzenia. Natomiast u 55-latki będziemy przywracać objętość skóry i likwidować głębokie zmarszczki.
 
Na początku musimy poprawić „naturalne rusztowanie”, które tworzą włókna kolagenu i elastyny. Sięgamy między innymi po lifting termiczny Zaffiro. Natychmiast poprawi on kondycję dekoltu, skóra będzie napięta, a w ciągu miesiąca efekt zabiegu jeszcze się wzmocni. Jeszcze przez około 30 dni skręcać się będą włókna kolagenu, a w efekcie skóra odzyska elastyczność i sprężystość.
 
Aby szyja i dekolt znów były gładkie, warto skorzystać z zabiegu podania kwasu polimlekowego, czyli ze Sculptry. Preparat między innymi pobudzi skórę do produkcji kolagenu oraz wypełni bruzdy. Dekolt będzie napięty i „pełniejszy”, czyli wyraźnie młodszy. Seria zazwyczaj 2-3 zabiegów pozwoli zachować efekty nawet na 2-3 lata.
 
Planując renowację dekoltu, nie zapominajmy o nawilżaniu i nie chodzi tutaj wcale o intensywne wcieranie nawilżającego kremu. Substancji aktywnych do wewnątrz skutecznie dostarczą zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Odpowiednie preparaty nie tylko regulują poziom nawodnienia tkanek, lecz także wygładzają nawet głębokie bruzdy. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, ale każdy kolejny zabieg wydłuża ten czas.
 
Podsumowując, jeżeli chcemy mieć zadbany i gładki dekolt, opracujmy najpierw plan działań - koniecznie wspólnie z dermatologiem, specjalistą medycyny estetycznej. A potem wcielmy go w życie!

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-11-22 15:23
Ogólne kosmetyki, zmarszczki, pielęgnacja, dekolt Komentarze (0)

Rzeczywiście. Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym pozwala uniknąć inwazyjnej i ryzykownej operacji plastycznej. Jest całkowicie bezbolesny, trwa około kwadransa i nie wymaga rekonwalescencji - już tego samego dnia można spotkać się z przyjaciółmi. Dla pacjenta to ogromny komfort. Znika strach przed bólem oraz obawa, że zmiany będą nieodwracalne i do końca życia zostaniemy z nosem, jakiego nie chcemy, czego nie można wykluczyć w przypadku interwencji chirurga.
Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym jest niezwykle wszechstronny. Preparat wymodeluje i nada nosowi odpowiednie proporcje. Odpowiednio podany - pozwoli też zwęzić zbyt szeroki nos. Kwasem hialuronowym można też zlikwidować lub zmniejszyć garb, a ponadto delikatnie zadrzeć nos, zwłaszcza, że z wiekiem jego czubek często opada i sprawia, że twarz ma zasępiony wygląd.
W przypadku tej metody, niezwykle ważne jest, kto wykonuje zabieg. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym wymaga od lekarza nie tylko doświadczenia i sprawnej ręki - aby uzyskać zamierzony efekt, trzeba wiedzieć, gdzie i w jakiej ilości podać preparat - ale też wyczulonego zmysłu estetycznego.
Pełny efekt zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego utrzymuje się około roku. W tym czasie należy skonsultować z lekarzem, kiedy i w jakiej ilości należałoby uzupełnić preparat, aby utrzymać efekt, na jakim nam zależy.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-11-15 14:24
Ogólne nos, zmiana, kwas, hialuronowy, kształt Komentarze (0)

Z punktu widzenia dermatologa - skóra wrażliwa to taka, która ze względu na nieprawidłowości w strukturze górnych warstw przepuszcza do wnętrza skóry właściwej substancje z otoczenia. To skutkuje stanami zapalnymi. Na zewnątrz wrażliwość skóry objawia się wysuszaniem, złuszczaniem i zaczerwienieniem, powstawaniem małych pęknięć lub zmian zapalnych. Możemy mieć wrażenie uczucia ściągnięcia, napięcia, a nawet swędzenia skóry. Wrażliwość idzie czasem w parze z innymi problemami – suchością, odwodnieniem, skłonnością do alergii i pękania naczynek.
 
W przypadku pielęgnacji skóry wrażliwej najlepsze efekty przyniesie stosowanie kosmetyków dobranych dla nas indywidualnie przez dermatologa oraz wybranych zabiegów medycznych. Wskazane są zabiegi zamykające naczynka - naświetlanie światłem IPL lub laserem do zmian naczyniowych ze skanerem. Skórę wrażliwą wzmocni też mezoterapia z właściwie dobranymi koktajlami, które ją nawodnią, zmniejszą stan zapalny, dostarczą antyoksydantów przez co zlikwidują stres oksydacyjny. Z kolei właściwie dobrane peelingi poprawią kondycję skóry wrażliwej – usuną zrogowacenia i pobudzą komórki skóry do budowy nowego, zdrowego naskórka.
 
Odnośnie pielęgnacji w domu kierujmy się zasadą - więcej nie zawsze znaczy lepiej. Ograniczmy liczbę stosowanych kosmetyków i nie zmieniajmy ich zbyt często - serwowanie skórze codziennie innej dawki substancji może wywołać podrażnienie, zaczerwienienie, a nawet ostrą reakcję alergiczną. Szukajmy kosmetyków do skóry wrażliwej marek aptecznych. Ich ogromną zaletą jest ograniczony skład - średnio zawierają ok. 20 - 40 substancji zamiast 200. Są też pozbawione konserwantów, sztucznych barwników, dodatków zapachowych, które mogą powodować podrażnienia skóry.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-11-08 12:06
Ogólne zdrowie, skóra, wrażliwa Komentarze (0)

Mezoterapia to obok Botoxu, wypełniaczy i peelingów medycznych wciąż jeden z najczęściej rekomendowanych zabiegów odmładzających. Ponieważ działa u źródła problemu, pozwala niwelować nie tylko skutki, ale i – do pewnego stopnia - przyczyny starzenia skóry. Zabieg ma też tę ogromną zaletę - zmiana pozostaje ,,dyskretna”, ponieważ efekty mezoterapii są widoczne, ale bardzo naturalne.
 
Mezoterapia poprawia kondycję skóry – pobudza ją do odnowy, a jednocześnie dostarcza jej niezbędnego budulca, zapasu energetycznego. Koktajle witaminowe wykorzystywane podczas zabiegu są tak skomponowane, aby dostarczyć komórkom wszystkiego, co niezbędne. Zapotrzebowanie reguluje wiek, stan i problemy skóry.
 
Rzecz jasna to, czy i jaki preparat będzie najbardziej wskazany w naszym przypadku, pozwoli określić dopiero konsultacja lekarska. W ten sposób można rozwiązać wiele problemów skóry dojrzałej - usunąć kurze łapki wokół oczu, ujędrnić skórę dekoltu, ramion, ud lub dłoni. Młodym osobom mezoterapię rekomenduje się głównie w przypadku redukcji blizn potrądzikowych, cellulitu czy rozstępów.
 
Pod pojęciem mezoterapii kryje się kilka metod terapeutycznych, które różnią się w zależności od sposobu podania preparatu. Mezoterapia tradycyjna, inaczej igłowa, polega na dostarczeniu skórze substancji leczniczych za pomocą iniekcji. Gwarantuje ona, że substancje aktywne wprowadzamy na właściwą głębokość. Z kolei mezoterapia bezigłowa wykorzystuje naturalną przepuszczalność błon komórkowych. Obie metody są skuteczne, jednak nie można traktować ich wymiennie. Niektórych substancji, przykładowo lekko usieciowanego kwasu hialuronowego, nie można podać inaczej, jak tylko igłowo.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-11-01 22:56
Ogólne skóra, zmarszczki, twarz, zabieg, mezoterapia Komentarze (0)