iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Jak najbardziej. Kwas hialuronowy jest skuteczny w każdej postaci, działa podany w kremie, zabiegu, czy tabletce. Do czego jest potrzebny naszej skórze?

Zacznijmy od tego, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie. Wspólnie z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Niestety z wiekiem jego zawartość w skórze maleje. Kiedy zaczyna go brakować, pojawiają się kolejne zmarszczki, skóra traci na gęstości, a owal twarzy staje się rozmyty. Właśnie dlatego, kiedy pojawiają się jego niedobory, warto je uzupełniać. Kwas znany jest też ze swoich niezwykłych właściwości higroskopijnych - skupia wilgoć jak gąbka. Jego cząsteczka potrafi związać aż 40 razy więcej wody niż sama waży dzięki czemu normalizuje procesy nawilżenia w skórze. Ponadto, reguluje przepływ substancji między komórkami i ma zdolności antyoksydacyjne. 

Nic dziwnego zatem, że ostatnio kwas hialuronowy robi zawrotną karierę. Trudno znaleźć krem dla skóry dojrzałej, który byłby go pozbawiony. Firmy kosmetyczne reklamują skuteczność swoich produktów, wykorzystując jego dobra prasę, ale zapominają wytłumaczyć, że cząsteczki kwasu hialuronowego zamknięte w kremie ze względu na swoją wielkość dotrą jedynie do wierzchnich warstw skóry. Nie ma zatem co wierzyć w zapewnienia w stylu ,,głębokiej regeneracji skóry” czy ,,nawilżaniu na komórkowym poziomie”. To po prostu niemożliwe - cząsteczki kwasu aplikowane z kremem nie mają zdolności wniknięcia do głębokich warstw skóry.

Pod tym względem nadal  bezkonkurencyjne pozostają zabiegi mezotarpii. Kwas hialuronowy nie musi tak jak w kremie przenikać przez wierzchnie warstwy skóry, dzięki iniekcji trafia bezpośrednio w głąb skóry. Wypełnienie kwasem hialuronowym to obecnie drugi po botoksie najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej na świecie. Podaje się go samodzielnie lub jako składnik koktajli witaminowych. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego poza składem różnią się też konsystencją. Dobiera się je w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Rzadszych konsystencji używa się w mezoterapii do likwidacji drobnych zmarszczek, np. na czole czy wokół ust. Gęste służą do modelowania twarzy i ciała, np. uniesienia biustu, pośladków. Zastrzykiem z kwasu można przywrócić owal twarzy, uwypuklić kości policzkowe, wypełnić usta, a do tego wygładzić szyję, dekolt, a nawet dłonie.

Ci, którzy boją się igły, mogą wybrać ,,nawilżanie skóry od środka” czyli suplementację (tabletki) z kwasem hialuronowym. Na rynku można znaleźć wiele preparatów, m.in. Biocell, HialuCell, Hialu-Femin, Hialumax Duo.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-06-28 11:18
Ogólne skóra, kosmetyki, kwas, hialuronowy, skuteczność Komentarze (0)

Jak najbardziej. Kosmetyki z antyoksydantami (krem, serum) potrafią zrobić wiele dobrego dla naszej skóry.

Antyoksydanty - nazywane też deoksydantami lub przeciwutleniaczami – pełnią rolę tarczy ochronnej, która zapobiega degradacji i uszkadzaniu struktur skóry. Opóźniają jej procesy fotostarzenia, a ich podstawowym zadaniem jest neutralizowanie wpływu wolnych rodników.

Jak działają? Antyoksydanty oddają swój wolny elektron rodnikowi, dzięki czemu przestają one siać spustoszenie w komórkach. W efekcie procesy starzenia skóry zostają opóźnione, a cera staje się zdrowsza, świeższa i pełna energii.

Antyoksydanty latem obronią nas przed słońcem, a jesienią złagodzą skutki opalania. Ponadto skutecznie zmniejszą stres oksydacyjny skóry wywoływany w dużej mierze przez promienie UVA. Nie należy tego bagatelizować, UVA to aż 95% promieniowania UV na ziemi. Jest równie groźne zimą, jak i latem, przenika przez szyby, chmury i ubrania. Dlatego kosmetyków z antyoksydantami warto używać przez cały rok.

Wśród antyoksydantów należy wymienić witaminy C i E oraz zyskujące na popularności polifenole i karetonoidy (betakaroten, likopen). Można je dostarczać skórze w kosmetykach, dzięki wybranym zabiegom medycyny estetycznej (mezoterapia z właściwie opracowanych koktajli witaminowych) oraz z pożywieniem. Znajdziemy je w większości warzyw i owoców, np. papryce, cebuli, pomidorach, jabłkach i cytrusach.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-06-19 22:29
Ogólne krem, uroda, skóra, kosmetyki, twarz, pielęgnacja, antyoksydanty, serum Komentarze (0)