iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

7-dniowe antyperspiranty przeznaczone są dla osób, w przypadku których tradycyjne kosmetyki okazują się niewystarczające. Ich formuły zawierają specjalne składniki, które zmniejszają potliwość.

Jednym z najczęściej stosowanych jest chlorek glinu, który przytyka i ściąga ujścia gruczołów potowych. W zależności od indywidualnych predyspozycji, jedna, dwie aplikacje na tydzień pozwalają zahamować pocenie się na 3, 5 lub nawet 7 dni.

Czasem dodatek chlorku glinu, szczególnie w przypadku skóry wrażliwej, podrażnia skórę pod pachami, powoduje swędzenie, pieczenie. W takiej sytuacji należy odstawić kosmetyk.

Perspiranty o przedłużonym działaniu stosuje się inaczej niż tradycyjne. Aplikuje się je na noc, na osuszoną skórę, po czym pozwala wyschnąć, a rano spłukuje wodą i delikatnym mydłem. Ważne, aby skóra była zdrowa, bez podrażnień spowodowanych np. depilacją, jakichkolwiek stanów zapalnych.

W przypadku osób cierpiących na nadpotliwość oraz tych, u których pocenie się wywołuje spory dyskomfort wykonuje się zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, popularnie nazywanej botoxem.

Preparat blokuje działanie nerwów zaopatrujących gruczoły potowe, przez co skutecznie i bezpiecznie hamuje wydzielanie się potu. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się przynajmniej przez kilka miesięcy, nawet do roku, przy czym każdy kolejny zabieg znacznie wydłuża ten czas.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-07-27 08:52
Ogólne kosmetyki, działanie, antyperspiranty Komentarze (0)

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Używanie kosmetyków z filtrami na noc zwiększa ryzyko reakcji alergicznych, chociaż nie ma badań dermatologicznych, które jednoznacznie wskazywałyby na takie sytuacje. 

W przypadku kremów z SPF ryzyko wystąpienia alergii zwiększają stosowane w tych kosmetykach filtry chemiczne. Problematyczne okazują się też często połączenia i reakcje zachodzące pomiędzy poszczególnymi składnikami preparatów.

Warto mieć świadomość, że filtry przeciwsłoneczne działają trochę jak podkład. Ich cząsteczki, aby skutecznie zabezpieczać skórę przed przenikaniem promieni UV muszą być większe i cięższe, niż te tradycyjnie stosowane w kosmetykach. Najlepiej byłoby zatem je usunąć ze skóry, podobnie, jak robimy to co wieczór w przypadku makijażu, tak aby inne substancje mogły wnikać w skórę. 

Na noc najlepiej stosować przeznaczone do tego kosmetyki. To dobry czas, aby dostarczyć skórze substancji, których brakowało jej w ciągu dnia.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-07-12 11:49
Ogólne cera, krem, uroda, piękno, twarz, spf, filtry, filtry słoneczne Komentarze (0)

To zależy. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji twarzy zawierają znacznie więcej składników niż preparaty tradycyjnie stosowane w okolicy oczu. Mnogość składników dostarczanych skórze sprawia jednak, że wzrasta ryzyko podrażnienia.

Skóra pod oczami jest wymagająca - cienka, pozbawiona podściółki tłuszczowej, skłonna do podrażnień i opuchnięć. Najszybciej zdradza też oznaki starzenia. Do pielęgnacji tej okolicy najlepiej zatem używać specjalnie przeznaczonych do tego preparatów. Takie kosmetyki mają zazwyczaj lekkie konsystencje, ułatwiające ich wnikanie w skórę. Są odchudzone czyli zawierają mniej składników niż tradycyjne kremy, przez co zmniejszają ryzyko podrażnień wrażliwej skóry w okolicy oka. Przykładowo kremy do twarzy zawierają filtry słoneczne, a te pod oczy są ich pozbawione. To nie znaczy jednak, że używanie zwykłego kremu pod oczy zaraz nas uczuli. Należy jednak pamiętać, że prawdopodobieństwo takiej sytuacji wzrasta, kiedy mamy skórę skłonną do podrażnień i alergii.

Za specjalistycznymi preparatami pod oczy przemawia też fakt, że są wzbogacane o specjalne substancje, rozwiązujące problemy tej okolicy twarzy. W składzie mogą mieć np. ruszczyk, wyciąg z kasztanowca lub świetlik, które zredukują obrzęki, zwiększą przepływ chłonki i rozjaśnią skórę.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-07-02 14:10
Ogólne krem, skóra, kosmetyki, oczy, pielęgnacja, twraz Komentarze (1)