iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Jesienią łatwiej o niedobory witamin i składników mineralnych w organizmie, a to one są kluczowe dla ładnego wyglądu włosów. Chodzi m.in. o miedź, żelazo, cynk, witaminy A, E i B6, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu i budowy włosa.
 
Włosy pełnią rolę magazynu, z którego organizm czerpie zasoby, gdy nie dostaje ich z innych źródeł. Jesienią warto zatem zadbać o to, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, np. dzięki diecie i suplementom.  
 
Miedź, cynk i żelazo w sporej ilości znajdziemy w czerwonym mięsie, jajach i podrobach. Bogaty w witaminę A jest z kolei cały szereg warzyw i owoców: od marchewek, przez paprykę i brokuły po brzoskwinie i melony. Oleje roślinne, mleko i warzywa zielonolistne to doskonałe źródło witaminy E, zaś witamina B6 kryje się m.in. w płatkach owsianych, otrębach pszennych i soi.
 
Włosy możemy wzmocnić także od środka dzięki suplementom. Na rynku dostępne są preparaty, które hamują wypadanie włosów, zmniejszają ich łamliwość, przesuszenie, likwidują łupież. Warto sięgać zwłaszcza po tabletki, które uzupełniają zawartość krzemu w organizmie, np. te na bazie skrzypu polnego. Minerał ten pełni ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu tkanek szybkorosnących włosa. 
 
Jeżeli zależy nam na szybkiej regeneracji włosów, warto pomyśleć o wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Zabiegi mezoterapii dają trwałe rezultaty, ponieważ działają u źródła problemu. Polegają na podaniu bezpośrednio w skórę głowy indywidualnie opracowanego koktajlu leczniczego, który zmniejsza wypadanie włosów, zagęszcza je, pogrubia i dostarcza im budulca.
 
Takie mieszanki mogą zawierać ponad 50 składników aktywnych, w tym witamin, minerałów, koenzymów, aminokwasów i peptydów biomimetycznych.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-09-27 11:22
Ogólne witaminy, włosy, zdrowie, jesień Komentarze (0)

 

Medycyna estetyczna dysponuje szeregiem metod, które pozwalają rozjaśnić przebarwienia posłoneczne. Nawet jeśli powstały kilka lat wcześniej.
 
Peelingi medyczne – to jeden z najczęściej stosowanych sposobów przywracania jednolitego kolorytu skórze. Zabiegi wykonywane są na bazie kwasów: TCA (kwas trójchlorooctowy), glikolowego, kojowego, azelainowego lub ich mieszanek, takich jak Yellow Peel czy płyn Jessnera.
 
Cosmelan to metoda, która przynosi efekty już po miesiącu stosowania. Przebiega w dwóch etapach – składa się leczniczej maski nakładanej w gabinecie medycznym i specjalnego kremu, który pacjentka, poinstruowana przez lekarza, stosuje już samodzielnie w domu. Preparat wzmacnia działanie maski. Od ubiegłego roku na rynku dostępny jest też inny preparat - Dermamelan – czasem nazywany następcą Cosmelanu. Procedura zabiegu wygląda podobnie, kremy różnią się natomiast składem. Dermamelan zawiera więcej składników aktywnych,  w tym witaminy A, E, C.
 
Ponadto w przypadku redukcji przebarwień stosuje się mikrodermabrazję, naświetlanie tradycyjnym laserem, światłem IPL lub krioterapię (zamrażanie ciekłym azotem). O wyborze metody decyduje lekarz. Ważne jest tu zdiagnozowanie przyczyn, przez które powstają plamy posłoneczne. A te mogą być różne.
 
Najczęstszym powodem występowania przebarwień są promienie słoneczne, które wchodzą w reakcje z preparatami zawierającymi hormony (zastępcza terapia hormonalna, tabletki antykoncepcyjne). Ponadto plamy posłoneczne mogą powstawać, kiedy opalamy się i stosujemy kosmetyki z retinolem, kwasami AHA (alfahydroksykwasy, tzw. kwasy owocowe), a także niektóre leki (np. antybiotyki). Ryzyko przebarwień wzrasta w przypadku kobiet, u których plamy posłoneczne już raz się pojawiły, zwłaszcza jeśli zapomniały one o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej, lub mają predyspozycje genetyczne.
 
W trakcie terapii należy przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących właściwej pielęgnacji i ochrony przeciwsłonecznej skóry. W przeciwnym razie, nawet po zakończonej kuracji, przebarwienia wrócą.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-09-20 11:22
Ogólne plany, słońce, skóra, kosmetyki, przebarwienia, likwidacja Komentarze (0)

Suchy szampon to kosmetyk w proszku, najczęściej w postaci spray’u, który pozwala odświeżyć włosy bez użycia wody. Stosuje się go w sytuacjach awaryjnych, gdy warunki lub brak czasu nie pozwalają umyć głowy.

Zawarte w nim naturalne składniki, takie jak skrobia kukurydziana i ryżowa, czy korzeń pokrzywy, posiadają właściwości skutecznie zmniejszające łojotok, odtłuszczające skórę oraz pochłaniające zanieczyszczenia. Dzięki temu włosy stają się lekkie i odświeżone.

Suchy szampon jest prosty w użyciu - niewielką ilość kosmetyku rozpyla się na suche włosy z odległości ok. 20-30 cm.

W ten sposób pokryjemy je lekkim pudrem. Nadmiar kosmetyku po kilku minutach należy intensywnie wyczesać.

Nie zapominajmy, że suchy szampon nie zastąpi tradycyjnego mycia włosów i może być stosowany jedynie jako środek doraźny.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-09-06 11:18
Ogólne włosy, suchy szampon, mycie włosów, mycie głowy Komentarze (0)