iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Okolice oczu i ust to bardzo krucha materia do odmładzania. Wiele kobiet odczuwa dyskomfort myśląc o nakłuwaniu tych partii twarzy. Dobrą wiadomością będzie dla nich szczególny news ze świata dermatologii estetycznej – nowy zabieg, efektywny i delikatny, teraz dostępny również w Polsce. Mowa o stemplowaniu, które bezinwazyjnie i skutecznie sprawia, że skóra zostaje pobudzona do regeneracji, a zmarszczki się wygładzają.
 
Po okolicy oczu i ust najszybciej można poznać wiek kobiety. Skóra tam jest wyjątkowo cienka, pozbawiona gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej, za to gęsto pokryta naczynkami krwionośnymi. Taka struktura przyczynia się do szybszego starzenia.
 
Jednocześnie odmłodzenie tych obszarów jest zawsze wyzwaniem dla lekarzy. W nowym zabiegu stemplowania bierze się pod uwagę wszystkie te czynniki. Precyzja „stempla” pozwala bezboleśnie wykonywać zabieg na tak małych, trudno dostępnych okolicach, jak powieki, „kurze łapki”, czy skóra wokół ust.
 
Pierwszym krokiem jest wprawienie w ruch „stempla” wyposażonego w mikroigiełki, które nakłuwają skórę i stymuluje ją do produkcji kalogenu. W drugim etapie lekarz aplikuje preparat Dermaheal HSR, bogaty w kwas hialuronowy, 13 witamin i 24 aminokwasy. Całość wnika w głąb skóry przez wydrążone mikrokanaliki. Przyswajalność substancji poprawia się, co ma bezpośredni wpływ na efektywność zabiegu.
 
Sekret stemplowania tkwi w działaniu dwutorowym. Istotne jest to, co i w jaki sposób podajemy skórze. Zabieg wspomaga odnowę komórkową, przez co zapobiega procesowi starzenia. Pełny efekt widoczny jest po upływie miesiąca.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-10-31 11:56
Ogólne zmarszczki, zabieg, starzenie Komentarze (0)

,,Słowiański rumieniec”, czy mało elegancko nazywany "pijacki nos” - bardzo często zdarza nam się je ignorować. Tymczasem rozszerzone naczynka - bo to o nich mowa - to nie tylko defekt estetyczny, ale problem natury dermatologicznej, którego nie należy bagatelizować. Nieleczone ,,pajączki” mogą prowadzić do wystąpienia trądziku różowatego. To oznacza zazwyczaj długotrwałą, złożą terapię medyczną. Rozszerzone naczynka najczęściej zauważamy na twarzy właśnie jesienią. To dlatego, że sprzyja im nadmierna ekspozycja na słońce oraz połączenia wysokiej temperatury i wilgotności powietrza z zimną morską wodą. Słowem – wszystko, co lubimy latem.  
 
Skłonności do rozszerzonych naczynek są zapisane w genach, a to oznacza, że nie da im się całkowicie zapobiegać, chociaż i tutaj wskazana jest profilaktyka, czyli unikanie czynników ryzyka. Naczynka można skutecznie redukować i sprawić, że skóra ponownie odzyska jednolity koloryt. W tej sytuacji sprawdzą się zabiegi laseroterapii. Oferta dostępna w gabinetach medycznych jest szeroka.
 
Jedną z nowszych metod, o potwierdzonej skuteczności jest laser Asclepion Quadro Star. Specjalne urządzenie emituje wiązkę promieni o długości 532 nm, która namierza czerwoną hemoglobinę. Ta skupia światło lasera niczym soczewka, po czym ulega gwałtownemu podgrzaniu, a ścianki naczynia zasklepieniu. Quadro Star sprawdza się nawet w przypadku drobnej siateczki ,,pajączków” na nogach, ale pod warunkiem, że nie jest ona położona zbyt głęboko. Zabieg jest odczuwalny. Przypomina nieco szczypanie, dlatego skóra poddana zabiegowi jest schładzana coldpackami. Zazwyczaj stosuje się serię od 2 do 6 zabiegów, jednak ich liczbę uzależniamy od rozległości i głębokości zmian.
 
Wskazania do zastosowania lasera Asclepion Quadro Star
• zamykanie naczynek na twarzy, szyi, dekolcie
• zamykanie naczynek na nogach (do szerokości 1mm)
• likwidacja wrodzonych naczyniaków
• terapia trądziku różowatego
• wspomagająco w terapii trądziku młodzieńczego


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-10-24 11:08
Ogólne naczynka, pajączki, laser Komentarze (0)

 

Jesień to najlepszy moment, by przyjrzeć się uważnie znamionom na skórze. To dlatego, że za ich powstawanie najczęściej odpowiedzialne jest promieniowanie UVA, na które byliśmy szczególnie narażeni latem. Nie należy tego bagatelizować, bo czerniak jest jedną z najgroźniejszych zmian nowotworowych skóry, jednak zdiagnozowany odpowiednio wcześnie, jest aż w 90% wyleczalny. Profilaktycznie znamiona możemy obejrzeć sami, ale warto poświęcić czas na wizytę u dermatologa, który dysponuje odpowiednią wiedzą i sprzętem.
 
Samodzielnie możemy działać na dwa sposoby. Pierwszy to „metoda czarnej owcy”, czyli poszukiwanie znamion, które nie przystają do pozostałych, widocznie się od nich różnią. Drugi to samodzielne diagnozowanie według klasyfikacji ABCDE:
 
- A jak asymmetry, czyli asymetria - połowa znamienia nie powinna różnić się od drugiej.
- B jak border, czyli brzegi – niepokojące są nieregularne krawędzie, nieostrości.
- C jak color, czyli kolor – nie może być niejednolity i różny w różnych częściach znamienia
- D jak diameter, czyli średnica - nie powinna przekraczać 5mm.
- E jak evolution, czyli ewolucja - zastrzeżenia budzą wszystkie znamiona, które zmieniły się w czasie.
 
To pozwoli ocenić, czy są powody do niepokoju. Jeśli pojawia się choćby cień wątpliwości, to należy udać się niezwłocznie do dermatologa. Ekspert wykona dermatoskopię, czyli szybkie i bezbolesne badanie za pomocą specjalnego urządzenia. Ważne, aby podczas badania uwzględnić również takie miejsca, jak przestrzenie międzypalcowe, paznokcie i okolice krocza. To pozwoli bardzo wnikliwie ocenić rodzaj znamion i da lekarzowi możliwość podjęcia odpowiednich kroków.
 
Badaniu dermatoskopowemu najlepiej poddawać się dwa razy do roku - przed i po okresie intensywnej ekspozycji słonecznej. Dotyczy to w szczególności osób z grup podwyższonego ryzyka, czyli takich o jasnej karnacji, z licznymi znamionami i tych, które często korzystają z solarium.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-10-17 15:51
Ogólne znamiona, przebarwienia Komentarze (0)

Wiek kobiety najszybciej można poznać po dłoniach. Nie na darmo nasze prababki chroniły je nosząc rękawiczki. Współcześnie obyczaje się zmieniły, jednak pielęgnacja delikatnej skóry dłoni nadal powinna należeć do priorytetów. Co możemy zrobić, aby odmłodzić ich metrykę?
 
Nawilżenie
Doskonałe efekty przyniesie mezoterapia preparatem Princess Rich. Zawarta w nim gliceryna i kwas hialuronowy doskonale nawilżają, przywracają napięcie i świetlistość skóry. Mezoterapia polega na nakłuwaniu wybranych partii skóry igłą lub specjalnym pistoletem. Dzięki temu w jej głąb docierają najważniejsze substancję aktywne. Ostrzykiwanie może powodować pewien dyskomfort, dlatego u osób wrażliwych przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe. Zaleca się wykonanie około trzechtrzech zabiegów, w odstępach co 3 tygodnie.
 
Regeneracja i rozjaśnienie
Jednolity koloryt skóry przywrócą wszechstronne peelingi chemiczne i preparat Cosmelan. Pozwolą zlikwidować przebarwienia i plamy posłoneczne. Peelingi sprawią ponadto, że skóra będzie zregenerowana i bardziej napięta.
Zabieg fotoodmłodzenia IPL nie tylko rozjaśni skórę, ale także pobudzi produkcję kolagenu.Panie dojrzałe, które potrzebują głębokiego odmłodzenia mogą pomyśleć o laserze i zabiegach Fraxel lub Zaffiro, rodzaj liftingu termicznego. W tym przypadku synteza kolagenu w skórze zostaje pobudzona bardziej długofalowo. Ujędrnienie narasta przez kilka miesięcy, utrzymując nawet przez kilka lat.
 
Więcej objętości
Postępujący wraz z wiekiem ubytek tkanki tłuszczowej sprawia, że skóra dłoni staje się mało elastyczna i pomarszczona. Ręce wyglądają na kościste. Ratunkiem jest wypełnienie jej  kwasem hialuronowym. Skóra dłoni stanie się bardziej sprężysta, a dłoniom doda to objętości.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-10-11 13:24
Ogólne skóra, dłonie, nawilżenie Komentarze (0)

To pytanie dermatolodzy słyszą po wakacjach bardzo często. Słońce pozwoliło większości kobiet naładować akumulatory przed jesienią i zimą, ale jego promienie znacznie pogorszyły kondycję skóry. Dlatego teraz przychodzi czas na regenerację. Medycyna estetyczna zna wiele rozwiązań, ale jedno z nich jest dedykowane właśnie tym, którym zależy na ekspresowym tempie. To „podwójna odnowa”.
 
Co to jest?

To autorski zabieg wykorzystujący siłę dwóch sprawdzonych metod leczniczych. W terapii wykorzystuje się technikę Mesoline Roller i preparat Regeneris. Obie metody wzajemnie się wspierają stąd podwójny, bardzo satysfakcjonujący efekt. „Podwójna odnowa” zapewnia głęboką regenerację skóry, także na poziomie komórkowym.
 
Jak to działa?

Zabieg przebiega dwuetapowo. Na początek w ruch idzie Mesoline Roller. Ten specjalny wałek jest wyposażony w ponad 500 cieniutkich igiełek, które robią tysiące mikronakłuć na skórze. Już samo „wałkowanie” pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawia napięcie i gęstość skóry. Natomiast drugi etap to aplikacja Regenerisu, który dzięki powstałym kanalikom wnika głęboko w skórę. Ten specjalny eliksir swoją siłę zawdzięcza komórkom macierzystym, które od lat są z powodzeniem wykorzystywane w medycynie. Preparat zawiera aktywne czynniki wzrostu, które pobudzają komórki do samoodnowy. W terapii odmładzania skóry to absolutnie nowatorskie podejście.
 
Jaka jest alternatywa?

Regenerować skórę po lecie można na wiele sposobów. Jeśli chcemy dostarczyć jej odżywczych składników i pobudzić ją do rewitalizacji, to można skorzystać z popularnych zabiegów mezoterapii, które za pomocą specjalnych koktajli nawilżą skórę od środka, a komórki dostaną paliwa do regeneracji. Jeśli uszkodzeń komórkowych jest wiele, co powoduje spadek elastyczności i napięcia skóry, to często stosuje się preparat Sculptra™, a produkcję kolagenu pobudzi lifting termiczny Zaffiro.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-10-03 13:49
Ogólne lato, skóra, regeneracja, odnowa Komentarze (0)