iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Dzisiejsze lasery frakcyjne to maszyny wielozadaniowe. W obrębie twarzy stosuje się je do walki ze zmarszczkami i utratą jędrności, a także innymi oznakami starzenia przebarwieniami i ziemistością cery. Można powiedzieć, że urządzenia te oszukują skórę, ponieważ specjalnie ją uszkadzają, żeby obudzić do regeneracji.

Takie maszyny jak laser frakcyjny Palomar Lux 1540 tworzą w skórze liczne mikrouszkodzenia, które porównywane są do kolumienek o głębokości niewiele ponad 1 mm. Każda taka mikrokolumienka otoczona jest zdrową skórą. Siateczka niewielkich uszkodzeń pobudza zdrową tkankę do regeneracji, zdrowe komórki zaczynają po prostu intensywnie się namnażać. Na tym polega delikatne oszustwo, do którego ucieka się laser frakcyjny. Zmusza skórę do odnowy poprzez kontrolowane podrażnienie. W ten prosty sposób zaalarmowany uszkodzeniami organizm tworzy nową tkankę, która zastępuję tę pokrytą zmarszczkami, bruzdami czy przebarwieniami. W efekcie skóra staje się jędrna i elastyczna, zmarszczki, bruzdy i blizny - spłycone, a koloryt świeży i pełen blasku. Wyglądamy młodziej. Kiedy? Na pierwszy efekt odmłodzenia trzeba czekać ok. 4-6 tygodni, tyle trwa proces przebudowy. Zazwyczaj wtedy wykonuje się drugi zabieg, jeżeli potrzebne jest pobudzenie skóry do dalszej regeneracji. Efekt czyli przebudowa struktury skóry jest trwały i naturalny. Oczywiście zabieg nie zatrzymuje procesu starzenia, nowa tkanka z biegiem lat także będzie ulegać zwiotczeniu i pokrywać się zmarszczkami. Wtedy warto będzie powtórzyć serię zabiegów.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-11-26 16:00
Ogólne starzenie, laser, odmłodzenie Komentarze (2)

Wielkość, kształt czy jędrność? Co decyduje o tym, że biust jest piękny? Ładne piersi to takie, które po pierwsze zachowują jędrność mimo upływu czasu, a po drugie nie są pokryte rozstępami.

Zwiększyć jędrność

Ładny biust bez względu na rozmiar powinien być po prostu jędrny. Kiedy skóra piersi zaczyna robić się wiotka i cienka jak papier, łatwiej ulega prawom grawitacji. Piersi zmieniają swój kształt stają się wklęsłe w górnej części, nad brodawkami sutkowymi i wypukłe poniżej. Odwrócenie tej proporcji uzyskujemy na co dzień, zakładając stanik podnoszący biust. Ale ten sposób jedynie maskuje problem. By go rozwiązać, trzeba odbudować strukturę skóry, przywrócić jej jędrność tak by była dla biustu podtrzymującym go rusztowaniem. Teosyal Redensity to terapia ujędrniająca, którą stosuję do niwelowania wiotkości skóry biustu. Zabieg pomaga odbudować prawidłową gęstość skóry właściwej oraz jej nawilżenie. Dzięki temu staje się ona jędrna i sprężysta. Gładka powierzchnia skóry odzyskuje także zdolność do odbijania światła, w efekcie biust wygląda nie tylko młodziej, ale i pełniej. 

Teosyal Redensity poprawia gęstość oraz nawilżenie skóry dzięki kompatybilnemu działaniu kwasu hialuronowego oraz kompleksu aminokwasów. Dodatkowo Tyosyal Redensity wzbogacają antyutleniacze, które wspomagają skórę w walce z wolnymi rodnikami oraz minerały (cynk, miedź) i witamina B6, niezbędna w metabolizmie komórek skóry.

Preparat podaje się śródskórnie w kilku miejscach w formie mezoterapii iniekcyjnej. Ponieważ zawiera lidokainę, która działa znieczulająco, zabieg jest prawie bezbolesny. Dodatkowo na ok. pół godziny wcześniej pacjentka jest znieczulana miejscowo preparatem emla. Efekty rozświetlenia i poprawy napięcia są widoczne już po pierwszym zabiegu. Dla pełnego efektu wykonuje się 3 zabiegi co 3 tygodnie.

Uodpornić na rozstępy

Jednym z podstawowych mankamentów skóry piersi jest jej podatność na rozstępy, która związana jest z gwałtownymi zmianami rozmiaru biustu (okres dojrzewania, ciąża, karmienie piersią, zabiegi powiększające). Jak zawsze w medycynie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, podobnie i w przypadku rozstępów trzeba zadziałać, na etapie planowania ciąży lub przed zabiegiem powiększenia biustu.  Można dostarczyć skórze aktywnych składników na zapas, poprawić jej ujędrnienie nim będzie musiała sporo i w dodatku gwałtownie się rozciągnąć. Pobudzenie skóry do autoregeneracji można osiągnąć poprzez mikronakłuwanie za pomocą urządzenia Dermapen. Jak to działa? Na skutek mikrouszkodzenia dochodzi do produkcji naturalnych czynników wzrostu. Następnie pobudzone fibroblasty zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę. W przypadku skóry biustu ważna jest delikatność działania urządzenia. Mimo że Dermapen penetruje skórę wyjątkowo głęboko, wykonuje mikronakłucia w pionie. Dzięki temu uszkodzenia powierzchniowe są niewielkie, a proces gojenia szybszy niż w przypadku stosowanych do tej pory rollerów.

Procesy regeneracyjne uruchamiane przez Dermapen wspomagane są za pomocą substancji aktywnych. Skórę najpierw pokrywa się odpowiednim preparatem, a w trakcie nakłuwania pulsujące igły wprowadzają go wewnątrz tkanek. W przypadku terapii skóry biustu stosuję np. preparaty krzemionkowe, które dostarczają skórze odpowiedniego budulca. Pełna seria 4 zabiegów, wykonywanych co 3 tygodnie nie wymaga rekonwalescencji. Przygotowanie do zabiegu ogranicza się do zastosowania preparatu znieczulającego emla. Po nakłuwaniu występuje lekkie zaczerwienienie, przez co skóra wygląda jak świeżo opalona.

Należy pamiętać, że zabiegi autoregeneracyjne mają długotrwałe działanie. Poprawa stanu skóry obserwowana po zakończeniu terapii nie jest tą ostateczną. Skóra będzie się przebudowywać jeszcze nawet przez pół roku będzie więc wyglądać lepiej i lepiej. W tym okresie można zaplanować terapię powiększającą biust lub zajść w ciążę.

Zwalczyć rozstępy

Gdy rozstępy na skórze biustu już się pojawią, zaczynamy je zwalczać tak szybko, jak to możliwe. Im wcześniej wypowiemy im wojnę, tym będzie krótsza i zakończona sukcesem. Najlepiej więc rozpocząć terapię czerwonych, sinych czyli świeżych rozstępów (są zlokalizowane najczęściej albo wokół brodawek sutkowych albo u podstawy biustu). I znów sięgamy po terapię opartą na kontrolowanym mikrouszkodzeniu skóry. W przypadku rozstępów na biuście najczęściej stosuję laser frakcyjny Palomar Lux 1540. Wysoka skuteczność zabiegu połączona jest z krótkim okresem rekonwalescencji. Zaczerwienienie występuje przez 2 dni. Pierwsze efekty zabiegu pojawią się po 2-3 tygodniach, ale remont skóry trwa kilka miesięcy, w tym czasie rozstępy fakturą i kolorem upodabniają się do otaczającej je skóry. Lekarz medycyny estetycznej zaleca od 3 do 6 zabiegów w odstępach 1-4 tygodni.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-11-19 22:36
Ogólne biust, skóra, zabieg, rozstępy, jędrność Komentarze (2)

Gdy włosy są osłabione, wypadają lub po prostu chcesz, aby były gęstsze i pełne blasku, recepty szukaj we własnej krwi. To ją wykorzystuje Regeneris w mojej ocenie jeden z najskuteczniejszych zabiegów wzmacniających włosy oraz zapobiegający ich wypadaniu.

Krew działa jak eliksir młodości. Dzięki zwartym w niej czynnikom wzrostu cebulki włosów stają się silniejsze, a co za tym idzie włosy są znowu gęste, pełne energii i blasku. Regeneris z powodzeniem rozwiązuje także problemy łysiejących panów, którzy dużo bardziej niż kobiety boją się igły, a mimo to są liczną grupą pacjentów korzystających ze skuteczności tej metody.

Trudno wyobrazić sobie kurację z wykorzystaniem bardziej naturalnego składnika. W uproszczeniu najpierw pobiera się krew z żyły pacjenta po to, by w kolejnym etapie najcenniejsze jej składniki podać z powrotem w miejsce występowania problemu.

W pierwszym etapie z osocza krwi pacjenta pobierane są czynniki wzrostu. Odwirowywanie krwi trwa ok. 5 minut, a w efekcie powstaje osocze bogatopłytkowe. Tuż przed zabiegiem do probówek dodawany jest specjalny odczynnik, dzięki czemu płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu.
Sam zabieg przypomina klasyczną mezoterapię. Przygotowany preparat wstrzykuje się w skórę głowy, w okolice mieszka włosowego.

Dla komfortu pacjenta min. 40 minut przed zabiegiem na skórę nakładany jest krem znieczulający. Regeneris wykonuje się w serii 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie. Zabieg polecam w przypadku większości rodzajów łysienia, także dla wzmocnienia gęstości włosów, gdy natura nie obdarzyła nas bujną fryzurą. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-11-12 12:46
Ogólne włosy, uroda, pielęgnacja, mezoterapia Komentarze (2)

O skórę należy troszczyć się podobnie jak o samochód: raz w roku robić gruntowny przegląd, a naprawy wykonywać regularnie. W ten sposób wydatki rozłożymy w czasie, a skóra dłużej będzie wyglądać jak nowa. Jeżeli to zaniedbamy, po latach pomoże tylko remont generalny, bo niestety skóry (w przeciwieństwie do auta) w całości na nowszy model nie wymienimy.

Jak mówi stara zasada, lepiej zapobiegać niż leczyć, także w przypadku medycyny estetycznej. Zamiast wygładzać już powstałe zmarszczki, lepiej opóźnić moment ich powstawania. To także tańsze rozwiązanie, bo regularne zabiegi prewencyjne kosztują mniej niż te, stosowane w celu pozbycia się już istniejącego problemu.

Pierwsza konsultacja gdy masz 25-30 lat. Od tego momentu dwa razy w roku warto profilaktycznie wykonywać peelingi czy mezoterapię. Lekarz dobiera je odpowiednio do potrzeb pacjenta, a także biologicznego wieku skóry, stylu życia, wykonywanej pracy. Dobrze opracowany, długookresowy plan nie obciąży znacznie naszej kieszeni, a potrafi wyraźnie przedłużyć młodość. Wskazówką dla dermatologa jest np. wygląd matki pacjentki. W ten sposób możemy przewidzieć, jak będą przebiegały procesy starzenia i dzięki temu właściwie im zapobiegać.

Ważne jest też zdrowie skóry. Cera borykająca się ze schorzeniami, np. z trądzikiem dorosłych, szybciej się starzeje i wygląda po prostu źle. Dlatego nie maskuj problemów fluidem i pudrem, nie eksperymentuj z domowymi kuracjami, tylko odwiedź dermatologa estetycznego. Ten zadba równolegle o zdrowie i urodę skóry, zaplanuje kurację, ale doradzi także w sprawie codziennej pielęgnacji, dobierze odpowiednie zabiegi w gabinecie i połączy to wszystko w indywidualny plan działania. Dla dobra Twojej skóry.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-11-05 12:49
Ogólne uroda, zdrowie, pielęgnacja, medycyna estetyczna Komentarze (4)