iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs można porównać do przyklejania tipsów czy przedłużania włosów. Efekt zabiegu, profesjonalnie wykonanego u kosmetyczki, jest bardzo dobry, ale obciąża i osłabia rzęsy. Takie działania mogą prowadzić do ich częstszego wypadania i mechanicznych uszkodzeń. Na ich miejsce odrastają jednak nowe, zdrowe i silne włoski.
 
Jeżeli decydujemy się na doklejanie czy przedłużanie rzęs łatwo o wrażenie, że kiedy jesteśmy ich pozbawione, nasze naturalne rzęsy wydają się zniszczone, słabsze i pozbawione wyrazu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po specjalistyczną odżywkę, która przyspieszy ich wzrost i wzmocni włoski. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów tego typu. Dużą skutecznością charakteryzują się te zawierające peptydy biomimetyczne, multiwitaminy i aminokwasy (np. Eyelash Enhancer). Warunkiem skuteczności jest jednak systematyczne stosowanie. Efekt kuracji widoczny jest po 3-8 tygodniach stosowania.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-03-27 11:58
Ogólne rzęsy, zagęszczanie Komentarze (1)

Zmarszczki wokół oczu, czyli tzw. „kurze łapki” mogą być problemem zarówno dwudziestolatek, jak i pięćdziesięciolatek. Naukowcy wyliczyli, że codziennie mięśnie twarzy kurczą się kilkanaście tysięcy razy. To właśnie mimika w połączeniu ze zmniejszającą się z wiekiem elastycznością i jędrnością skóry skutkuje powstawaniem zmarszczek. Na szczęście, medycyna estetyczna pozwala się ich pozbyć i to bez uciekania się do wysoce inwazyjnej metody, jaką jest chirurgia plastyczna. Miejsce cieszącego się złą sławą skalpela, zajęła toksyna botulinowa.
 
Botoks stał się w ostatnich latach nieodzownym elementem profilaktyki antystarzeniowej. To w tej chwili najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda wygładzania zmarszczek mimicznych, w tym ,,kurzych łapek”. Działanie toksyny botulinowej jest bardzo proste. Powoduje czasowe zatrzymanie przewodnictwa nerwowego pomiędzy nerwem i mięśniem. W konsekwencji następuje jego relaksacja i wygładzenie zmarszczek mimicznych. Uzyskujemy odświeżony, często łagodniejszy wygląd twarzy. Co najważniejsze – efekt jest naturalny.
 
Cały zabieg podania niewielkiej ilości toksyny botulinowej, poprzedzony konsultacją lekarską, zajmuje około 30 minut. Nie wymaga specjalnych przygotowań, nie boli i nie powoduje opuchnięć. Co najwyżej może się pojawić mały siniaczek, który z łatwością zamaskujemy makijażem. Botoks nie szkodzi i nie powoduje żadnych nieodwracalnych zmian w organizmie. Średnio po ok. 6 miesiącach przestaje działać, ponieważ toksyna się dezaktywuje.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-03-19 11:30
Ogólne zmarszczki, zabieg, kurze łapki Komentarze (2)

Końcówka zimy i początek wiosny to dobry moment, by zdecydować się na depilację laserową. Walkę z owłosieniem najlepiej rozpocząć jak najwcześniej, zanim zacznie mocniej świecić słońce. Świeża opalenizna jest bowiem podstawowym przeciwskazaniem do depilacji laserowej. Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań, jest jednak kilka istotnych rzeczy, o których trzeba pamiętać, gdy chcemy się mu poddać.
 
·         Na minimum 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z ekspozycji na słońce (naturalne i sztuczne np. solarium). Wiązka światła niszcząca włos najskuteczniej działa przy jasnej karnacji. Przed depilacją nie wolno również stosować leków uczulających na światło i ziół o podobnym działaniu np. dziurawca lub nagietka.
·         Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z kosmetyków zawierających retinol, witaminę C i kwasy owocowe.
·         Na tydzień przed zabiegiem trzeba zrezygnować z samoopalaczy, domowych peelingów i kremów do depilacji.
·         Depilacji laserowej nie powinny podawać się kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Zabiegu nie można stosować również w przypadku ostrego stanu zapalnego skóry.
 
Warto też pamiętać, że już jeden zabieg fotodepilacji pozwala zredukować liczbę włosów oraz spowolnić ich wzrost. Oczekiwane rezultaty przyniesie seria zabiegów, dlatego trzeba dobrze rozplanować je w czasie, wiedząc już czego nie powinno się robić przed każdym z nich. Dla osiągnięcia trwałych efektów najczęściej wystarczy seria ok. 4 zabiegów w odstępach co 6-12 tygodni. W tym czasie należy ograniczyć korzystanie ze słońca, a odsłonięte partie skóry zabezpieczać kremem z filtrem.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-03-12 11:08
Ogólne depilacja, laser Komentarze (3)

Kosmeceutyki to produkty z pogranicza kosmetyków i leków. Działają pielęgnacyjnie i – do pewnego stopnia - leczniczo. Są zalecane jako uzupełnienie zabiegów medycyny estetycznej, wzmacniają i przedłużają ich efekty. To dlatego, że ich skład jest dużo szerszy od zwykłych kosmetyków, bogaty w witaminy, związki mineralne, ekstrakty roślinne, a także antyoksydanty, fitoestrogeny, kwasy owocowe czy beta-karoten. Wyróżnia je dużo większe stężenie substancji aktywnych niż w standardowych produktach kosmetycznych.
 
Kosmeceutyki stymulują komórki do regeneracji i opóźniają proces starzenia. Dlatego najczęściej stosuje się jako wsparcie w terapii związanej z leczeniem najbardziej powszechnych problemów skóry, takich jak zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone naczynka czy zaskórniki. W zależności od składu kosmeceutyki stosuje się jako uzupełnienie mezoterapii, terapii laserowych, czy peelingów. Z uwagi na brak związków zapachowych, konserwantów czy barwników, które mogą uczulać i podrażniać skórę, są zalecane alergikom.
 
Ponieważ kosmeceutyki są produktem po części leczniczym, ich stosowanie powinno być zawsze konsultowane z dermatologiem, który zdiagnozuje potrzeby skóry i dobierze właściwy preparat.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-03-05 10:26
Ogólne leki, kosmetyki, kosmoceutyki Komentarze (0)