iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Podczas kuracji rozjaśniających, mających na celu wyrównanie kolorytu skóry, należy bezwzględnie unikać długotrwałej fotoekspozycji. W końcu to promieniowanie UV pobudza do pracy melanocyty, które zaczynają produkować melaninę odpowiedzialną za powstawanie plam na skórze. Z tego względu stosowanie kremów rozjaśniających latem jest niewskazane. W tym czasie najważniejsza jest fotoprotekcja, ponieważ najczęstszą przyczyną przebarwień, obok zaburzeń hormonalnych, jest właśnie promieniowanie UV. Ryzyko pogłębiania się zmian kolorytu skóry ograniczymy rezygnując z lekarstw zawierających związki fotoaktywne. W sezonie letnim należy skonsultować się z lekarzem, który doradzi nam, jakie leki możemy przyjmować bez przykrych konsekwencji.

Latem musimy więc przede wszystkim uzbroić się w dobry krem SPF50, chroniący przed UVA i UVB… oraz w cierpliwość. W tym czasie polecam korzystanie z kosmetyków kolorowych - odpowiednie bazy, podkłady i pudry pozwolą zamaskować kłopotliwe przebarwienia. Jesienią i zimą będzie można już bezpiecznie poddać się profesjonalnym zabiegom depigmentacyjnym. W ofercie gabinetów medycyny estetycznej znaleźć można coraz popularniejsze zabiegi z zastosowaniem lasera (np. Palomar Lux MaxG) oraz metody tradycyjne - peelingi chemiczne oraz terapię Cosmelanem, które pozwalają rozjaśnić przebarwienia. O tym, który z zabiegów będzie dla nas najlepszy i pozwoli osiągnąć w pełni satysfakcjonujące efekty, zadecyduje lekarz. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-05-28 12:07
Ogólne lato, opalanie, kremy, filtry Komentarze (2)

Efekty mezoterapii, podobnie jak innych zabiegów medycznych, poprawiających kondycję skóry, można wzmocnić i przedłużyć stosując kosmeceutyki. Te preparaty z pogranicza kosmetyków i leków działają nie tylko pielęgnacyjnie, ale także leczniczo, stymulując regenerację komórek. Z tego względu często są polecane pacjentkom po zabiegach medycyny estetycznej. Wspierają efekty terapii i mobilizują skórę do autoodnowy, dostarczają jej dodatkowo składników aktywnych. Skład kosmeceutyków jest znacznie szerszy od zwykłych kosmetyków – są bogate w witaminy, związki mineralne, ekstrakty roślinne, a także antyoksydanty, fitoestrogeny, kwasy owocowe czy beta-karoten. Dodatkowym atutem tych środków jest brak konserwantów i barwników, co minimalizuje ryzyko podrażnień i alergii.
 
Należy pamiętać, że kosmeceutyki to w pewnym stopniu produkty lecznicze, dlatego stosujemy je wyłącznie po konsultacji z dermatologiem, który profesjonalnie zdiagnozuje potrzeby naszej skóry. Lekarz oceni, czy skórze powinniśmy np. dostarczyć więcej witaminy C, która dodatkowo zmobilizuje włókna kolagenu i elastyny do odbudowy, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzi się witamina E. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-05-14 15:33
Ogólne mezoterapia Komentarze (2)

 

W przypadku wielu zabiegów estetycznych najlepszy moment na ich wykonanie przypada wczesną wiosną lub jesienią, jednak nie jest to regułą. Wystarczy spojrzeć na kraje Ameryki Południowej, gdzie sezon na peelingi chemiczne i depilację laserową trwa cały rok. Intensywne słońce nie jest przeciwskazaniem do przeprowadzania zabiegu pod warunkiem, że wkrótce po nim nie planujemy wakacji na Majorce czy w Egipcie i całe lato będziemy pamiętać o foto protekcji. Jeśli mamy wątpliwości i pytania, zawsze należy poradzić się lekarza rekomendującego zabieg.
 
Latem powinniśmy zachować ostrożność w przypadku zabiegów laserowych i depigmentacyjnych – tutaj zrezygnujmy z intensywnej ekspozycji na słońce, koniecznie chrońmy okolicę poddaną terapii za pomocą filtrów SPF i odpowiedniego okrycia.
 
Pamiętajmy jednak, że jest wiele zabiegów wręcz stworzonych z myślą o lecie. To złuszczanie – słońce pogrubia warstwę rogową naskórka, co sprzyja powstawaniu niedoskonałości. Wskazane są też wszystkie zabiegi intensywnie nawilżające skórę, np. Restylane Vital Hydrobalans. Pełna seria około trzech podań preparatu na bazie kwasu hialuronowego pozwala zachować odpowiednie nawodnienie naskórka nawet przez całe lato.
Nieoceniona w niwelowaniu negatywnych skutków opalania jest także mezoterapia, która dostarczy skórze niezbędnych substancji aktywnych. Są wśród nich m.in. antyoksydanty i inne witaminy do zadań specjalnych, mikroelementy, wyciągi roślinne, oligoelementy, kwas hialuronowy i krzemionka organiczna, które zagwarantują odświeżony, wypoczęty wygląd i opóźnią proces fotostarzenia się skóry.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-05-07 11:35
Ogólne lato, zabiegi, pogoda, temeperatura Komentarze (1)