iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Najbardziej ekologicznym odmładzaczem okazuje się być krew. Jest własna, nie wywołuje alergii i pasuje do naszego organizmu po prostu idealnie. Co trzeba z nią zrobić, aby zadziałała jak eliksir młodości? Wystarczy pobrać niewielką jej ilość w warunkach laboratoryjnych, by potem odwirować osocze z płytkami krwi i uwolnić z niego czynniki wzrostu.  Tak powstaje nasz prywatny eliksir młodości. Zabieg o nazwie Regeneris polega na podaniu substancji z czynnikami wzrostu w formie mezoterapii w miejsca, gdzie potrzebna jest poprawa wyglądu skóry. Za jego sprawą spłyceniu ulegają zmarszczki, cera staje się bardziej jędrna i pełna blasku. I co najważniejsze, organizm sam się regeneruje. W ciągu miesiąca (z dnia na dzień) wyglądamy coraz lepiej, bez ryzyka nagłej i nienaturalnej zmiany rysów twarzy.

Inna metoda eko-odmładzania wykorzystuje naturalny proces gojenia się ran. Dermatolodzy specjalnie (i bardzo delikatnie) uszkadzają skórę, aby się przebudowała i wypiękniała pod wpływem mikrourazów. Kontrolowane nakłuwanie na poziomie 0,25-2,5 mm mobilizuje fibroblasty do syntezy kolagenu. Skóra odzyskuje jędrność i gęstość, mniej widoczne stają się przebarwienia, blizny, drobne zmarszczki. Z prędkością ok.90 nakłuć na sekundę skórę nakłuwa urządzenie Dermapen, które zalicza się do zielonego anti-aging. Podobny cel działania ma też laser frakcyjny Palomar Star Lux 1540, jedno z najskuteczniejszych urządzeń medycyny estetycznej. 
Kolejna zielona metoda bazuje na odmładzającej technice masażu. Endermologia twarzy czyli Endermolift ma za sobą ponad 110 badan naukowych. Specjalnie zaplanowana mechaniczna stymulacja skóry pobudza fibroblasty do pracy. Cera pod wpływem mechanicznego fitnessu odbudowuje swoją gęstość i jędrność. Staje się też dotleniona, rozjaśniona, nawilżona, znikają obrzęki (nawet w okolicach oczu), poprawia się kontur, spłycają zmarszczki i bruzdy. Jest rozwiązaniem także dla osób młodych, gdy chcemy działać profilaktycznie i zawczasu dbać o to, by biologiczny zegar skóry nie spieszył. Czego wszystkim życzę w 2014 roku. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-12-30 13:42
Ogólne zmarszczki, dermapen, Regeneris. Ergolift, endermologia Komentarze (1)
Gdy za oknem nie ma 10-stopniowego mrozu można swobodnie zająć się zamykaniem rozszerzonych naczynek na twarzy. Powiesz, po co, przecież każdy w pewnym wieku ma pajączki. Błąd!
 
Bagatelizowany rumień i rozszerzone naczynka mogą zamienić się w trądzik różowaty, groźne schorzenie, którego leczenie jest długie i wymaga m.in. antybiotykoterapii. A nawet jeśli do tego nie dojdzie, pajączków będzie z każdym sezonem więcej i więcej. Dlatego nie warto czekać, aż zmiany zaostrzą się, tylko na bieżąco wykonywać zabiegi zamykania rozszerzonych naczyń włosowatych. 
Najlepsze efekty daje regularne wykonywanie kuracji naczyniowych najczęściej raz lub dwa razy w roku.  Przy umiarkowanych zmianach w okolicach nosa lub na policzkach czy brodzie jeden zabieg laserowy kosztuje średnio ok. 300 zł. Dobrze, by zabiegi zamykające rozszerzone naczynia stały się rutyną, tak jak na przykład regularne usuwanie kamienia nazębnego.
Przy redukcji rumienia nieocenionym narzędziem stał się moduł MaxG do najbardziej zaawansowanej i wszechstronnej platformy laserowej oraz IPL - Palomar. Jak działa światło głowicy MaxG? Powoduje ono rozbicie cząsteczek hemoglobiny, ścianki naczynia ulegają zasklepieniu, a po pewnym czasie jest ono samoczynnie usuwane z organizmu. W jego miejscu powstaje nowe w pełni wydolne naczynie krwionośne. Zabieg cechuje się wysoką skutecznością pierwsze efekty widoczne są już po 2-3 tygodniach od pierwszego zabiegu. Uzyskanie odpowiednich rezultatów może wymagać powtórzenia zabiegu. 
Bez względu na technologię przez 2 tygodnie po zamykaniu pajączków należy wystrzegać się gwałtownych zmian temperatur, w tym mrozu na poziomie ok. -10 stopni Celsjusza. Przez kilkanaście dni niewskazany jest także intensywny wysiłek, a do takich należą i fitness, i zimowe sporty. Rezygnujemy także z gorących napojów, alkoholu i staramy się unikać stresujących sytuacji. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-12-17 11:47
Ogólne naczynka, pajączki, MaxG, Palomar Komentarze (0)
Aktywny tryb życia powoduje, że szukamy zabiegów, po których będziemy wyglądać tylko lepiej bez okresu przejściowego, w trakcie którego musimy się liczyć na przykład ze złuszczaniem naskórka. Takim zabiegiem jest peeling różano-migdałowy. 
 
Uniwersalny, nadaje się do stosowania przez cały rok, bez względu na tryb życia i warunki pogodowe. Jakie ma działanie? Dzięki zawartości kwasu migdałowego osiąganego z wyciągu z gorzkich migdałów poprawia sprężystość i nawilżenie, działa przeciwzmarszczkowo, redukuje drobne niedoskonałości i rozszerzone pory. Ma więc wiele dobroczynnych efektów dla naszej skóry. Jest oparty o składniki renomowanego laboratorium SeSderma (Hiszpania), w jego składzie znajdują się też silne antyutleniacze (m.in. znany z czerwonego wina resveratrol, witamina C), które przeciwdziałają przyspieszonemu starzeniu. Maska z róży muszkatołowej, dodatkowo nawilża, uelastycznia i łagodzi. Terapię peelingową najlepiej wykonać w serii, powtarzając zabieg co 1-2 tygodnie. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-12-08 09:29
Ogólne peeling, przeciwzmarszczkowy, nawilżenie, złuszczanie, migdałowo-różany Komentarze (0)