iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych, który koncentruje się na dostarczeniu odpowiednich substancji aktywnych w głąb skóry.  Jest lepsza od kremu, ponieważ dobroczynne składniki nie muszą przebijać się przez barierę naskórka, lecz trafiają do źródła problemu. W jaki sposób? Najprostszy i najbardziej skuteczny, czyli za sprawą iniekcji. Igła gwarantuje, że substancje aktywne na pewno dotrą tam, gdzie powinny. Alternatywą dla mezoterapii igłowej jest metoda bezigłowa, wykorzystująca naturalną przepuszczalność błon komórkowych.

W składzie koktajli do mezoterapii są dziesiątki substancji, które dobiera się do potrzeb skóry. Najczęściej można w nich znaleźć kwas hialuronowy, który intensywnie nawilża, ponieważ ma zdolność wiązania i zatrzymywania wody w skórze. Warto zadbać o jej solidne nawilżenie zwłaszcza po 40-tym roku życia, kiedy mamy w skórze o połowę mniej kwasu hialuronowego niż za młodu. Dzięki takiej mezoterapii poprawi się koloryt twarzy, skóra odzyska zdolność odbijania światła, a drobne powierzchniowe zmarszczki będą płytsze.

Ponieważ kwas hialuronowy pełni także funkcję nośnika, wprowadzającego inne składniki aktywne w głąb skóry, warto go z czymś połączyć. Z czym? To już zależy od potrzeb skóry. Mogą to być składniki mineralne, koenzymy, aminokwasy, witaminy. Odpowiednią kompozycję koktajlu, który będzie dla skóry bombą energetyczną, najlepiej skomponuje dermatolog estetyczny. Wiosną najpopularniejsze są mezoterapie antyoksydacyjne, które przygotowują skórę na kontakt ze słońcem, wywołującym w skórze proces fotostarzenia.

Antyoksydanty (m.in. witamina C) neutralizują wolne rodniki, które pod wpływem promieniowania UV w zmasowany sposób atakują włókna kolagenu i elastyny. By przygotować skórę do walki z rodnikami, najlepiej zdecydować się na serię mezoterapii, wykonywanych najpierw co 7-14 dni, a następnie co 21-28 dni. Dzięki takiej wiosennej mobilizacji nie będziesz po lecie starsza o jedno lato.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-04-23 14:44
Ogólne uroda, pielęgnacja, mezoterapia Komentarze (0)


Hura! Już za chwilę zdejmiemy zimowe kurtki i płaszcze. Skórze też przydałoby się zrzucenie zrogowaciałych warstw naskórka, wtedy przestanie się dusić pod warstwami martwych komórek i zacznie intensywnie produkować nowy, młody naskórek. Ekspertem od wiosennego przebudzenia są peelingi medyczne, pod warunkiem że są odpowiednio dobrane przez dermatologa. Zawsze oznaczają odświeżenie, a dodatkowo za sprawą odpowiednich składników i ich stężenia potrafią spłycić zmarszczki, rozjaśnić przebarwienia, intensywnie nawilżyć czy zniwelować blizny. Dzięki nim poprawia się wchłanianie kremów aplikowanych na twarz, ponieważ składniki aktywne nie muszą się przebijać przez grube pokłady martwego naskórka.

Regeneracyjna moc peelingów działa głębiej niż tylko na poziomie naskórka. Po złuszczeniu części warstwy rogowej, organizm dostaje sygnał, że musi nadrobić stratę i zaczyna produkcję nowego naskórka, ale aktywniej pracują także fibroblasty, które odpowiadają za syntezę nowego kolagenu i elastyny w skórze właściwej.

Peelingi chemiczne mogą być wykonane za pomocą różnych preparatów: kwasu TCA, roztworu Jessnera, kwasu glikolowego, pirogronowego, migdałowego itd. Preparat dobierany jest do indywidualnych potrzeb skóry np. kwas migdałowy poleca się osobom z wrażliwą skórą, pirogronowy działa antybakteryjnie i rozjaśnia przebarwienia, więc nadaje się dla skóry trądzikowej, natomiast peeling Jessnera  to jeden z najbardziej uniwersalnych zabiegów. Peeling jest nakładany na twarz w formie roztworu, maski lub żelu i pozostaje na skórze od kilku minut do kilku godzin. Trzy lub cztery dni po zabiegu zaczyna się proces złuszczania naskórka, mniej lub bardziej intensywny. To normalny i pożądany efekt, bez złuszczania nie ma mowy o odświeżeniu i poprawie kondycji skóry. W zależności od tego, w jakim stanie jest Twoja cera, może wystarczyć jeden zabieg, ale najlepsze efekty dają serie, które mogą się składać nawet z 6 bliskich spotkań z peelingiem, który polecam w ramach wiosennego przebudzenia. Gdy już uporamy się z porządkami, skórze przyda się zastrzyk energii w postaci mezoterapii. Czego w nich szukać? O tym za tydzień.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-04-15 12:53
Ogólne zabiegi, medycyna estetyczna, peeling chemiczny Komentarze (2)

Powszechnie uważa się, że kształt nosa można poprawić tylko u chirurga plastycznego, poddając się bolesnemu i kosztownemu zabiegowi, który wymaga wielomiesięcznej rekonwalescencji. A tymczasem niedoskonałości nosa  można skorygować błyskawicznie za pomocą kwasu hialuronowego. Podczas takiego zabiegu można poprawić bardzo różne mankamenty nosa. Można wypełnić wklęsłości, optycznie zwęzić zbyt szeroki nos, a także wyprostować grzbiet: pozbyć się garbka lub wyprostować nos po złamaniu, możliwe jest też wymodelowanie zadartego noska i takiego, którego czubek opada w dół.

Zabieg polega na wstrzyknięciu, po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu, wypełniacza w postaci żelu. Przed zabiegiem szczegółowo omawiam z pacjentem, jaka zmiana będzie najbardziej harmonijna i da naturalny efekt. Następnie podaję preparat w odpowiednie miejsca i co bardzo ważne, po iniekcji odpowiednio formuję go w tkankach. Zabieg trwa około 20 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu można spotkać się ze znajomymi, by z dumą zaprezentować nowy kształt nosa.

Efekt zabiegu utrzymuje się około 12-18 miesięcy. Preparat wchłania się stopniowo więc nie ma obaw przed nagłym pogorszeniem wyglądu nosa. Średnio po roku należy zgłosić się na konsultację, w celu zaplanowania terminu uzupełnienia preparatu. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje alergii. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze, a wypełniacze przechodzą badane kliniczne właśnie dlatego to jeden z najpopularniejszych zabiegów.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-04-08 09:52
Ogólne nos, korekta Komentarze (1)