iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Latem grzech go nie eksponować, zwłaszcza gdy za oknem żar leje się z nieba i marzymy o jak najbardziej skąpym odzieniu. Ale jak tu pokazać go światu, gdy skórę dekoltu szpeci siateczka drobnych zmarszczek, które szczególnie mocno odgniatają się na skórze po nocy (zwłaszcza gdy śpimy na boku lub częściowo na brzuchu)?

Niektóre pacjentki nadały im nawet mało wdzięczne przezwisko nazywając pionowej linie na dekolcie śpiochami. Żeby wyprostować te śpiochy i nadać skórze dekoltu młodzieńczego blasku u progu lata polecam zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w formule Teosyal Redensity I. Preparat ten to formuła łącząca dwie techniki: wolumetrii i mezoterapii. Zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy o właściwościach głęboko nawilżających oraz składniki wspomagające proces odbudowy gęstości skóry (aminokwasy, witaminy, minerały). Podaje się go śródskórnie w formie iniekcji, a ponieważ ma w składzie lidokainę jest dla praktycznie bezbolesny (dodatkowo znieczulam miejsca iniekcji powierzchniowo kremem emla).

Efekty działania kwasu hialuronowego widoczne są od razu, choć optymalnie zaleca się wykonanie zabiegu trzykrotnie w odstępach co 3 tygodnie - na przykład przed i po urlopie. Natychmiast uzyskujemy tak ważne latem nawilżenie, poprawę jędrności i efekt rozświetlenia całego dekoltu. I od razu mamy ochotę założyć letnią sukienkę w karo, serek a nawet z amerykańskim wycięciem :)


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-06-24 13:50
Ogólne zmarszczki, dekolt, Teosyal Redensity Komentarze (2)
Skóra ust szybko wysycha, dlatego zawsze mam w kosmetyczce ochronno-nawilżającą pomadkę. Niestety to nie zawsze pomaga. Upływ czasu, ale także częsty kontakt z promieniami słonecznymi powodują, że  usta więdną, a konkretnie pokrywają się siateczką drobnych, pionowych zmarszczek. W dodatku pierzchną, łuszczą się i pieką. By poprawić nawilżenie, i to w sposób spektakularny, sięgam po metodę najbardziej skuteczną, choć wymagającą zastosowania igły. Ale bez obaw - nie zmieniam w ten sposób rozmiaru ust, a jedynie je nawadniam. Za pomocą drobnych i delikatnych iniekcji podaję rzadki, półpłynny kwas hialuronowy w nieusieciowanej formie. Taki kwas naturalnie występuje w skórze. Co tam robi? Między innymi wiąże i zatrzymuje wodę w głębszych jej warstwach. Z wiekiem zanika czyli z roku na rok jest go w tkankach skóry coraz mniej. Tak więc gdy dzięki zabiegowi mezoterapii kwasem hialuronowym uzupełnimy niedobory wody i poprawimy zdolność wiązana wody w skórze, poprawimy nawilżenie ust. Jak to wpłynie na ich wygląd? Dzięki temu skóra warg stanie się gładsza, bardziej sprężysta, spłycą się powierzchniowe drobne załamania w obszarze czerwieni wargowej. Efekt utrzyma się około roku czyli do następnego lata J.
I jeszcze jeden trik medycyny estetycznej związany z ustami i kwasem hialuronowym. Substancja ta dobrze sobie radzi z uniesieniem opadających kącików. Alternatywnie stosuje się także niewielką dawkę toksyny botulinowej, która podana w okolicach brody także upora się sobie ze smutnym wyrazem twarzy. Ale uwaga, wybór metody  na uniesienie kącików nie do końca zależy od decyzji pacjenta, to lekarz analizując mimikę twarzy, proponuje taką technikę, która da najlepszy efekt. 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-06-17 10:18
Ogólne kwas hialuronowy, nawilżanie ust, opadające kąciki ust Komentarze (3)

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych na świecie. Lekarze medycyny estetycznej stosują wiele metod na poprawę ich wyglądu, w efekcie tysiące kobiet na całym świecie podrasowuje swoje usta, osiągając naturalny i harmonijny efekt.

Jak powiększyć usta i nie przesadzić? Powiem wprost należy korzystać z usług doświadczonych specjalistów, którzy mówią nie taśmowemu pompowaniu warg. Najważniejsze jest to, by dobrać technikę, preparat, jego ilość i sposób podania do rysów twarzy pacjenta, kierując się przy tym wyczuciem estetyki i poszanowaniem dla harmonii ludzkiego ciała. To są indywidualne cechy lekarza, który z jednej strony jest rzemieślnikiem, ponieważ wykonał tysiące podobnych zabiegów i jest po prostu doświadczony. Ale z drugiej strony ma coś czego nie można się nauczyć wyczucie piękna, talent na miarę artyzmu. 

Technicznie rzecz biorąc, usta powiększa się za pomocą usieciowanego, czyli gęstego kwasu hialuronowego, który podajemy kaniulą lub igłą (po wcześniejszym znieczuleniu). Z rozmiarem ust nie ma nic wspólnego botoks, który często wymieniany jest w mediach w kontekście nienaturalnie powiększonych ust gwiazd show-biznesu. Coś takiego jak obotoksowane usta po prostu nie istnieje. Toksyny botulinowej używa się przede wszystkim do niwelowania zmarszczek mimicznych, a w przypadku ust raczej do uniesienia opadających kącików. 

Kwas hialuronowy prawidłowo podany, czyli z umiarem, zwiększa objętość w sposób naturalny, pod warunkiem że efekt push-up obejmuje tylko strefę czerwieni wargowej. Jednym z najnowszych preparatów, który daje naturalny i nieprzesadzony efekt jest Juvederm Volbella, który zadebiutował na ostatnim Kongresie Medycyny Estetycznej Anti-aging. Volbellę stosuje się do delikatnego zwiększenia objętości warg oraz zrównoważenia asymetrii. Między innymi za pomocą tego kwasu poprawiam także kontury warg, aby zapewnić wyrazistość i atrakcyjny zarys ust. To oczywiście tylko jeden z preparatów do wyboru, którego dokonuje lekarz podczas konsultacji estetycznej. Jaka metoda będzie najlepsza dla Ciebie? Sprawdź!
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-06-10 14:16
Ogólne zabiegi, kwas hialuronowy, medycyna estetyczna, powiększanie ust Komentarze (3)

Wszelkie zabiegi nawilżające np. z zastosowaniem kwasu hialuronowego - uchronią skórę przed tym, by po lecie zmieniła się w zwiędnięte jabłko. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, wraz z włóknami kolagenu i elastyny odpowiada za jej jędrność.

Ma cudowną moc kumulowania wody, jedna cząsteczka kwasu wiąże ok. 250 cząsteczek wody w skórze. Niestety ta molekularna gąbka, dzięki której skóra jest dobrze nawilżona, kurczy się z wiekiem. Już ok. 40. roku życia mamy w skórze połowę miej kolagenu niż za młodu. Jeśli odbudowywać rezerwuar wody i nawilżać cerę, to właśnie latem.

Mezoterapie kwasem hialuronowym dają natychmiastowy efekt mezoterapia zlikwiduje drobne powierzchniowe zmarszczki, nawilży skórę od środka, dzięki czemu poprawi się koloryt twarzy, a skóra odzyska zdolność odbijania światła. Przykładowym zabiegiem, który intensywnie nawilża, a przy tym pomaga odbudować strukturę skóry i wzmacnia jej zdolność do odbijania światła jest Teosyal Redensity I.

Oprócz kwasu hialuronowego preparat zawiera w składzie antyoksydanty, minerały, aminokwasy. Podaje się go dość płytko, bo śródskórnie, w formie mezoterapii, sprawdza się jako metoda na poprawę wyglądu (zwłaszcza rozświetlenie) twarzy i likwidacje drobnych, powierzchniowych zmarszczek, wynikających z wiotczenia i wysuszenia skóry. Nadaje się dla skóry wiotkiej, matowej, pozbawionej blasku, odwodnionej o nierównomiernym kolorycie. Teosyal Redensity I nie zmienia rysów twarzy, ale powoduje, że skóra wygląda na wypoczętą, zadbaną i  świeżą.

Oczywiście to tylko jeden z idealnych zabiegów u progu lata. Ten idealny dla Ciebie dobierze dermatolog estetyczny podczas urodowego przeglądu skóry.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-06-04 13:59
Ogólne uroda, skóra, zabieg, mezoterapia, medycyna estetyczna Komentarze (1)