iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

O jego skuteczności przekonały się m.in.: Kim Kardashian, Jennifer Aniston czy Jennifer Lopez. Resurfacing twarzy, czyli laserowe odmładzanie. Jak to działa?

Wciąż mało kobiet wie, że laser frakcyjny, to nie tylko urządzenie, dzięki któremu można pozbyć się blizny czy przebarwień. Stosowany płycej, ale na całą twarz pobudza procesy autoregeneracyjne, dzięki czemu skóra przechodzi kompleksową odnowę. Po takim zabiegu cera jest wygładzona (spłycają się zmarszczki i potrądzikowe blizny), rozjaśniona, jest aksamitna w dotyku.
 
Jak to możliwe? Laser frakcyjny Palomar StarLux 1540 za pomocą wiązki światła wykonuje w skórze mikrouszkodzenia (na głębokości powyżej 1,5 mm). Powstaje siateczka skoagulowanej tkanki, otoczonej zdrowymi komórkami skóry, które zaczynają się intensywnie namnażać. Dochodzi do przebudowy skóry - organizm wytwarza nową lepszą tkankę.
 
Zabieg polecany jest osobom młodym, które chcą działać prewencyjnie na procesy starzenia, a także tym, którzy już widzą pierwsze oznaki starzenia. Świetnie sprawdza się też po sześćdziesiątce jako sposób na dbanie o jakość skóry. Efekty są długotrwałe, choć trzeba na nie trochę poczekać, przebudowa skóry trwa kilka-kilkanaście tygodni - ale na prawdziwie piękniejszą i młodszą skórę warto czekać. Zabieg można przeprowadzić jednorazowo lub w serii, 2-4 powtórzenia co 1-3 miesiące, w zależności od stanu skóry.

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-11-27 12:00
Ogólne laser, odmładzanie, resurfacing Komentarze (1)
Łatwo ją rozpoznać: jest delikatna, cienka, często z widocznymi, prześwitującymi naczyniami krwionośnymi. Na co dzień jest pozbawiona blasku, a po umyciu daje uczucie ściągnięcia. Silnie reaguje na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Jej właścicielki powinny przyłożyć się do pielęgnacji, bo właśnie po skórze suchej najszybciej widać oznaki upływającego czasu. Jakie zabiegi wybrać?
 
Po pierwsze należy ją regularnie złuszczać peelingami medycznymi. Preparaty powinny być zlecone przez dermatologa, na podstawie konsultacji skóry, ponieważ niewłaściwie dobrane kwasy mogą zrobić więcej krzywdy niż pożytku. W zależności od potrzeb skóry może to być bardzo delikatny peeling z kwasem migdałowym, zmniejszający rumień peeling z kwasem azelainowym lub silnie antyoskydacyjny peeling z kwasem ferulowym. Przy skórze suchej świetnie sprawdza się hydroabrazja Jet Peel urządzenie za pomocą strumienia soli fizjologicznej usuwa martwe komórki, jednocześnie pobudza i nawilża.
 
Po drugie należy dostarczać odpowiednie składniki tam, gdzie są najbardziej potrzebne w głąb skóry. Idealnym zabiegiem będzie tu mezoterapia. Skóra sucha potrzebuje nawilżenia, doskonale sprawdzi się tu kwas hialuronowy, który wiąże wodę. Preparat jest wprowadzany do skóry za pomocą igły na granicy naskórka i skóry właściwej. Taki zabieg nie tylko nawilża ale wygładza i spłyca zmarszczki.
 
Po trzecie należy stymulować skórę do produkcji naturalnego kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. Produkcję kolagenu uruchomi termolifting Zaffiro. Zabieg polega na podgrzaniu skóry, co powoduje obkurczenie się włókien kolagenowych. Skóra natychmiast się ujędrnia, a owal poprawia, co więcej produkcja kolagenu jest wzmożona przez następne 3-6. Natomiast endermolift, czyli intensywny masaż mechaniczny do którego wykorzystywana jest specjalna głowica, mobilizuje fibroblasty i aktywuje naturalną produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-11-19 22:00
Ogólne nawilżanie, mezoterapia, Zaffiro, endermologia, termolifting, skóra sucha Komentarze (0)
Maskujesz blizny potrądzikowe makijażem? Ukrywasz pod ubraniem bliznę po nieszczęśliwym wypadku albo operacji? A może na plaży pokazujesz się w zabudowanym kostiumie kąpielowym, bo wstydzisz się pamiątki po cesarskim cięciu? Zupełnie niepotrzebnie! Blizn można się po prostu pozbyć.
 
Bronią przeciwko bliznom jest laser frakcyjny Palomar Lux 1540 - to urządzenie, którego skuteczność potwierdza restrykcyjna, amerykańska Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Głowica lasera emituje wiązki światła, które na obszarze blizny wykonują mikrootwory (tysiące na kwadratowym centymetrze skóry). To właśnie te uszkodzenia pobudzają skórę do przebudowy dostaje ona sygnał, że trzeba się naprawić. Zaczyna metabolizować komórki tworzące bliznę, a produkować w tym miejscu nową, zdrową tkankę. Bardzo istotna jest tu jest tu frakcyjność - uszkodzenia wywołane przez laser są otoczone nietkniętymi komórkami, które intensywnie pracują nad regeneracją. Dzięki temu przebudowa jest szybka i efektywna.
 
Żeby blizna była mniej widoczna i wygładzona zabieg trzeba powtórzyć kilkukrotnie. Liczba powtórzeń zależna jest od samej blizny i jakości skóry. Najszybciej regenerują się świeże blizny, które potrzebują zwykle 3-5 zabiegów (co 2-4 tygodnie), starsze nawet 10-12 powtórzeń. Sam zabieg jest bardzo krótki - naświetlanie blizny o wielkości ok. 5 cm kwadratowych może zająć zaledwie kilka minut. Po zabiegu występuje zaczerwienienie, a gojenie mikrourazów zajmuje około tygodnia.
 
 
Kiedy zabrać się z usuwanie blizn? Im wcześniej tym lepiej. Pierwszy zabieg można wykonać nawet w dniu zdjęcia szwów! Jeśli z jakiś powodów chcemy czekać z zabiegiem o bliznę należy dbać nakładając opatrunek silikonowy przez 1-3 miesiące po wygojeniu rany, dzięki temu będzie miękka o jednolitej strukturze. Warto pamiętać, że laserowe zabiegi na blizny, które mamy na odkrytych częściach ciała najlepiej jest wykonywać jesienią, ponieważ skóra nie jest narażona na intensywny kontakt z ze słońcem, a gojenie przebiega bez zakłóceń.  

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-11-12 15:44
Ogólne blizna, blizny, laser, cesarka, potrądzikowe Komentarze (0)

Masz przebarwienia? Jesień to najlepszy czas na pozbycie się ich. Trzeba tylko wybrać odpowiednią metodę, która jest dla ciebie?

Latem dużo korzystałaś ze słońca, niedostatecznie chroniąc skórę kremem z wysokim filtrem. Efekt jest taki, że pojawiły się pierwsze przebarwienia, a także drobne zmarszczki. Chcesz pozbyć się plamek i ochronić skórę przed fotostarzeniem, czyli zapobiec jej przedwczesnemu starzeniu się? Skorzystaj z peelingów z kwasem ferulowym.
 
Pojawienie się pierwszych przebarwień to znak, że masz skłonność do ich powstawania. Powinnaś więc nie tylko likwidować plamki, ale także zapobiegać nowym. Kwas ferulowy kontroluje aktywność tyrozynazy i hamuje proces nadprodukcji melaniny. Słowem rozjaśnia plamki i jednocześnie zmniejsza skłonność do powstawania następnych przebarwień. Dodatkowo działa silnie antyoskydacyjnie, po serii peelingów z kwasem ferulowym poprawia się napięcie skóry i jest ona odporniejsza na fotostarzenie. Peelingi z kwasem ferulowym to zabieg uniwersalny z jego dobrodziejstw mogą korzystać osoby z każdym typem skóry.
 
Masz intensywne, rozległe przebarwienia na twarzy? Liczy się dla ciebie efekt nawet jeśli trzeba na niego trochę poczekać, a przy okazji jesteś zdyscyplinowana? COSMELAN to zabieg dla ciebie.  
 
Cosmelan to od lat najpopularniejszy zabieg wśród metod depigmentacyjnych. Zabieg przeprowadza się w dwóch fazach. Pierwsza to nałożenie przez specjalistę w gabinecie maski, której składniki działają na istniejące przebarwienia. Drugi etap odbywa się już w domu i ma na celu podtrzymanie i przedłużenie efektu terapii ten etap wymaga od pacjenta codziennego stosowania specjalistycznego kremu. Efekty kuracji widoczne są ok. 21 dniach od zabiegu w gabinecie, choć w przypadku intensywnych przebarwień czeka się na nie dłużej. Cała kuracja Cosmelanem trwa co najmniej 4 tygodnie.
 
Chcesz się pozbyć intensywnych, ciemnych przebarwień na dłoniach czy dekolcie lub piegów na twarzy i oczekujesz spektakularnych efektów? Tu sprawdzi się laser Palomar MaxG.
 
Laser emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez brunatną melaninę, znajdującą się w przebarwieniu, dochodzi do zniszczenia przebarwionych struktur skóry. Zabieg trwa w zależności od ilości przebarwień od kilku do kilkunastu minut, a samo złuszczanie się przebarwienia około tygodnia. Często wykonuje się 1 zabieg, ale w zależności od fototypu skóry oraz głębokości przebarwień mogą być zalecone kolejne 2-3 zabiegi. 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-11-05 11:19
Ogólne przebarwienia, laser, Cosmelan, kwas ferulowy, piegi Komentarze (1)