iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Epilacja jest lepsza od depilacji, ponieważ trwale niszczy włos razem z jego macierzą. Przy depilacji cebulka włosa zostaje w skórze i dlatego po pewnym czasie włos odrasta. 

Specjalistami od epilacji są lasery, choć nie wszystkie technologie zasługują na miano mistrzowskich. Chodzi o to, żeby urządzenie epilowało włosy szybko (miało dużą głowicę), celnie trafiało w cebulki włosowe bez odbicia światła od skóry (bez marnowania energii), a zabieg był bezpieczny i możliwie jak najmniej bolesny. 
 
Najnowszym urządzeniem do epilacji na rynku jest Palomar Vectus. Zanim wyjaśnię, jak działa, opowiem trochę o budowie włosa. Jest on nie tylko tym, co widzimy na skórze, wewnątrz naskórka kryją się korzeń i mieszek oraz położona w jego sąsiedztwie macierz włosa - nasz cel. Jeśli zniszczymy macierz, trwale pokonamy włos. Do macierzy dostajemy się za pomocą windy, jaką jest barwnik znajdujący się w podskórnej części włosa. Światło lasera uderza w melaninę i niszczy macierz. Cała sztuka polega na tym, by wystarczyła  niewielka ilość barwnika do kumulacji energii lasera. Kiedyś, aby epilacja była skuteczna, włos musiał być mocno nasycony melaniną, ciemny, najlepiej czarny. Dziś Palomar Vectus dzięki systemowi magicznych luster wykorzystuje całą energię lasera i kieruje ją wprost w podskórną część włosa, niszcząc macierz, nawet jeśli włos jest w kolorze blond czy rudym. 
 
Teraz o tempie epilacji. Wojna, którą staczamy z niechcianym owłosieniem, jest błyskawiczna. Epilacja owłosienia jednej pachy trwa około minuty, na zabieg na powierzchni pleców wystarczy kilka minut. Dzięki szybkości pracy urządzenia można podczas jednej wizyty usunąć zbędne owłosienie w wielu partiach ciała.  
 
Należy oczywiście pamiętać, że epilacja laserowa działa na włosy w fazie wzrostu (anagenu). Przeciętnie w fazie wzrostu znajduje się ok. 30% włosów, dlatego epilacja wymaga powtórzeń. Sprawę komplikują też zaburzenia hormonalne, skutkujące pojawieniem się nowego owłosienia. Choć nie ma 100% pewności, że 3-4 zabiegi pozwolą nam całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia, to jednak na pewno będzie go zdecydowanie mniej. 
 
I jeszcze słowo o bezpieczeństwie. Vectus ma wbudowany czytnik melaniny, dzięki któremu możemy dobrać parametry zabiegu do fototypu skóry. Unikamy w ten sposób zarówno poparzeń, jak i nieskutecznych zabiegów. Stałe chłodzenie skóry poprawia z kolei komfort zabiegu. Szybko, bezpiecznie i skutecznie - tak dziś wygląda walka z niechcianym owłosieniem. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-03-25 17:11
Ogólne depilacja, epilacja, Vectus, czytnik melaniny, epilacja blond Komentarze (2)

Kobiety lubią metody "dwa w jednym", które pozwalają osiągnąć maksimum efektów za jednym, że tak powiem, zamachem. Stąd rosnącą popularnością cieszy się lifting hialuronowy, który poprawia wygląd i nawilżenie całej skóry, a jednocześnie liftuje rysy twarzy. Poznaj sprytną metodę.

Lifting hialuronowy polega na zastosowaniu dwóch rodzajów kwasu: na całą twarz rzadszego (stabilizowanego lub nieusieciowanego) oraz miejscowo gęstszego (usieciowanego). Po co? Chodzi o harmonię. I uniknięcie efektu sztuczności. Nikt nie chce wyglądać tak jak wiele starzejących się gwiazd Hollywood, które mają skórę mocno pomarszczoną i w złej kondycji, ale miejscowo nadmiernie modelują rysy twarzy, nadmuchując usta czy policzki. Aż przykro patrzeć.
Nam taki efekt nie grozi, ponieważ najpierw gęstym kwasem wypełniamy widoczne bruzdy i zmarszczki grawitacyjne, ewentualnie uwypuklamy kości policzkowe, odbudowujemy zapadnięte skronie, modelujemy łuki brwiowe. Ale bez przerysowania. A potem zabieramy się za poprawę wyglądu skóry całej twarzy, czyli wykonujemy zabieg typu Restylane Skinboosters czy Teosyal Redensity I. Za pomocą rzadszego kwasu hialuronowego  intensywnie nawilżamy, rozjaśniamy, niwelujemy objawy odwodnienia (siateczka drobnych zmarszczek).  
Wypełnione miejsca wyglądają bardzo naturalnie na tle całej twarzy, która przeszła taki kompleksowy zabieg. Skóra jest intensywnie nawilżona od wewnątrz, zmarszczki spłycają się, cera odzyskuje blask i napięcie. Osiągamy też efekt uniesienia rysów twarzy - opadających kącików ust, oczu, poprawę owalu. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-03-17 16:26
Ogólne lifting hialuronowy, SkinLift, Skinboosters, hydrobalans, Redensity Komentarze (0)