iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Skóra w stresie jest kapryśna reaguje nerwowo na kosmetyki, które wcześniej tylko jej pomagały. Teraz zaczyna się przesuszać, a jednocześnie produkować wszelkiej maści wypryski. Jest podrażniona lub poszarzała, pokryta nadmiarem martwego naskórka. Odstresować skórę warto na wielu płaszczyznach odpocząć w weekend majowy, zacząć dobrze się odżywiać i zafundować skórze kilka zabiegów pielęgnacyjnych. Jakich? 

Jet Peel, czyli bezdotykowa hydroabrazja. Strumień wody fizjologicznej pod ciśnieniem wypłucze ze skóry zanieczyszczenia, nadmiar obumarłego naskórka, a jednocześnie intensywnie nawilży naskórek. Uzyskamy więc powierzhcniowe oczyszczenie i wyregulowanie pracy gruczołów łojowych i głębsze nawodnienie. Jet Peel jest bezinwazyjny i bezbolesny, nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Doskonałe odświeżenie i odkurzenie skóry po zimie, odpowiednie dla każdego rodzaju skóry. 
Mezoterapie z koktajli witaminowych, czyli energetyczna bomba. To sposób na wprowadzenie bezpośrednio w głąb zestresowanej skóry niezbędnych antyoksydantów oraz innych substancji potrzebnych jej do regeneracji. Aplikowane podczas mezoterapii koktajle powinny zawierać witaminę C i E, kwas ferulowy, phloretin i koenzym Q oraz obowiązkowo kwas hialuronowy. 
Ergolift, czyli endermologia twarzy. 40-minutowy, przyjemny masaż wykonywany w seriach spłyca zmarszczki, niweluje obrzęki, modeluje owal i drugi podbródek. - Największe wrażenie robi zwiększenie naturalnej syntezy kwasu hialuronowego, dzięki czemu wzrasta nawodnienie i jędrność skóry. Twarz staje się rozjaśniona, ponieważ światło nie zatrzymuje się w załamaniach skóry. 
 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-04-24 18:56
Ogólne mezoterapia, jet peel, Ergolift, endermologia twarzy Komentarze (3)

Nagła zmiana rozmiaru i już są rozstępy, czyli blizny, powstające w wyniku rozerwania sieci włókien kolagenu i elastyny. Z reguły tworzą się, gdy skóra poddawana jest nadmiernemu rozciąganiu np. w okresie dojrzewania, gdy szybko rośniemy, podczas ciąży i szybkiego przybierania na wadze. Rozstępy mają związek z wahaniami hormonalnymi, najlepiej w walce z nimi radzi sobie technologia. 

Z medycznego punktu widzenia rozstępy należy traktować jak blizny, im są świeższe, tym łatwiej z nimi walczyć. Gdy są czerwone i najbardziej widoczne, oznacza to, że w skórze zachodzą dynamiczne procesy naprawcze. Ważne, by w tym czasie korzystać ze specjalistycznych zabiegów i używać aptecznych kremów na blizny, wspomagających autoregenerację skóry. Skuteczną  terapią na blizny jest laser frakcyjny Palomar Lux 1540. Urządzenie emituje wiązkę światła, tworzącą w skórze tysiące mikrootworów na głębokości powyżej 1 mm. To znak dla fibroblastów, by tkankę z rozstępami zastąpić nową i gładką. Zabieg trwa ok 30 minut i nie wymaga długiej rekonwalescencji pojawia się tylko zaczerwienienie, które znika po 2 dniach. Po 3-6 sesjach wykonanych w odstępie 3-4 tygodni możemy cieszyć się skórą bez widocznych, nieestetycznych pręg. Rozstępy będą po prostu przypominać otaczającą je skórę. Teoretycznie więc, można zdążyć do lata :-)


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-04-10 16:10
Ogólne rozstępy, laser frakcyjny, Palomar Lux 1540 Komentarze (0)