iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Skuteczna epilacja laserowa to przynajmniej 3 zabiegi co 4-8 tygodni. Na jej efekty niebagatelne znaczenie ma przygotowanie do zabiegu i pielęgnacja skóry po epilacji

PRZED ZABIEGIEM trzeba zadbać, żeby skóra nie była przesuszona i podrażniona. Przez kilka-kilkanaście dni powinno się odpowiednio nawilżać i odżywiać naskórek poprzez stosowanie delikatnych peelingów, balsamów, oliwek. Należy jednak pamiętać, że w dniu zabiegu skóra musi być czysta, nie może być posmarowana. Bardzo ważne jest też, żeby obszar poddawany epilacji przed zabiegiem dokładnie ogolić maszynką, to zwiększy komfort w trakcie zabiegu jeśli włoski wystają ponad skórę, to światło lasera, które zamienia się w energię cieplną wewnątrz włosa może być odczuwane jako pieczenie. 

PO ZABIEGU: Warto zaopatrzyć się w preparaty łagodzące np. Alantan plus, D-panthenol i przez kilka dni smarować miejsce zabiegowe. Przez tydzień należy unikać czynników, które mogłyby podrażnić skórę: peelingi, nowe preparaty pielęgnacyjne, których do tej pory nie używałyśmy i nie wiemy jak zareaguje na nie nasza skóra. Przez 2-3 dni należy odpuścić sobie saunę i basen. I UWAGA opalanie się czy wyjście do solarium należy zaplanować nie wcześniej niż 4 tygodnie po zabiegu (i pomiędzy nimi). Jeśli pojawią się strupki nie wolno ich zrywać!


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-02-22 19:16
Ogólne laser, epilacja Komentarze (0)

Choć terminy te bywają stosowane zamiennie, różnica jest znaczna! Podczas EPILACJI pozbywamy się włosa razem z cebulką, a to oznacza, że usuwamy go trwale. 


Pod pojęciem depilacja kryje się wiele metod, to zarówno najczęściej stosowane i najmniej skuteczne golenie czy usuwanie włosów kremami i żelami sposoby na pozbywanie się widocznego włosa z powierzchni skóry, jak i depilacja woskiem czy depilatorem. Przy tych metodach pozbywamy się włosa czasowo, na okres krótszy (np. golenie) lub nieco dłuższy (wosk, depilator). Pewne jest jednak, że odrosną.

Żeby trwale usunąć zbędne owłosienie, musimy pozbyć się zarówno włosa, jak i jego mieszka z macierzą. Jedyną metodą, która skutecznie zadziała jest EPILACJA, czyli wykorzystanie do usunięcia owłosienia lasera diodowego np. Palomar Vectus. Wiązka światła emitowana przez urządzenie jest absorbowana przez melaninę barwnik znajdujący się we włosie. Dochodzi do termicznej destrukcji włosa łącznie z jego zdolnością do regeneracji. Po około 10 dniach po zabiegu włosy zaczynają wypadać. Po pierwszym zabiegu tracimy około od 20-40 procent owłosienia z powierzchni poddanej zabiegowi. W większości przypadków (u 80 procent osób) trwała depilacja wymaga około 3-4 zabiegów. Warto pamiętać, że pomiędzy powtórzeniami należy zrobić przerwę, w zależności od obszaru ciała jest to 4-8 tygodni. Dlatego, jeśli chcemy mieć gładkie ciało jeszcze przed wakacyjnym urlopem, należy zabiegi zacząć już teraz. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-02-16 11:25
Ogólne laser, owłosienie, epilacja Komentarze (0)

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest epilacja laserowa. Trzeba ją jednak odpowiednio wcześniej zaplanować! Jeśli ciało ma być gładkie na wakacje, to ostatni dzwonek, żeby zacząć zabiegi. A to nie jedyny argument, żeby epilację zacząć już teraz.

Epilacja laserowa, żeby była skuteczna i trwała wymaga powtórzeń. W większości przypadków trzy zabiegi to minimum, ale jest to kwestia indywidualna, niektóry typ włosa wymaga wykonania nawet 5 zabiegów! Należy też pamiętać, że pomiędzy zabiegami musimy zrobić przerwę od 4 do 8 tygodni. Słowem zaczniesz teraz zdążysz.

Taki sposób na włoski to podwójna oszczędność. Na depilację latami wydajemy krocie: maszynki, depilatory, woski, preparaty do pielęgnacji skóry przed w trakcie i po depilacji. Po serii zabiegów laserem, o tych wydatkach się zapomina. To także oszczędność czasu podczas urlopu nie musimy już spędzać cennych minut na pozbywanie się nieprzyjemnych odrostów. 

Epilacja laserowa to bezpieczna metoda. Wykonana w sprawdzonym gabinecie, renomowanym sprzętem, np. Palomar Vectus i przez doświadczoną osobę zmniejsza do zera ryzyko uszkodzenia skóry. 

To trwałe pozbycie się problemu. U 80% pacjentek od trzech do pięciu zabiegów wystarcza, żeby usunąć owłosienie trwale na lata. Czasami dochodzi w organizmie do zmian hormonalnych, a te mogą uruchomić odrastanie włosków, wtedy należy zrobić zabieg przypominający.

Epilację laserową można stosować na każdy obszar ciała. To metoda skuteczna i bezpieczna bez względu na obszar, na którym zamierzamy pozbyć się owłosienia. Dobry sprzęt to odpowiednie głowice do dużych partii tj. łydki, plecy, a także do tych wymagających precyzji np. twarz. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-02-06 13:16
Ogólne laser, owłosienie, epilacja Komentarze (0)