iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Nie ma złotej metody, dzięki której można się pozbyć cieni pod oczami u każdego. Jest bardzo wiele przyczyn, które powodują takie niedoskonałości, dlatego problem trzeba dobrze zdiagnozować.

Zanim podejmę decyzję o metodzie, za pomocą której zniweluję cienie pod oczami pacjenta, przeprowadzam szczegółową diagnozę. To ważne, ponieważ nagle pojawiające się problemy ze skórą pod oczami mogą oznaczać problemy z nerkami, wątrobą, tarczycą, wskazują na alergię lub atopowe zapalenie skóry. Inne powody to te genetyczne: cienka, płytko unaczyniona skóra w tej okolicy, specyficzne układanie się torebek tłuszczowych. Problemy mogą być związane z odkładaniem się barwnika lub po prostu powstają z powodu upływającego czasu.
Najpopularniejsze metody walki z cieniami:

Mezoterapia
Ostrzykiwanie okolicy skóry wokół oczu specjalnymi koktajlami przede wszystkim pozwala głęboko nawilżyć skórę w tym miejscu. Tą technikę wykorzystuję także do podawania substancji, które odpowiadają na konkretne przyczyny cieni np. obkurczają rozszerzone naczynia krwionośne, wpływają na odpowiedni przepływ limfy, rozjaśniają.

Laser/Dermapen
Zabieg z użyciem lasera Palomar Lux 1540 wzmacnia skórę okolicy oka. To zabieg idealny, gdy cienie spowodowane są wiotkością skóry, utratą elastyczności. Do zabiegów odmładzających spojrzenie należy też Dermapen. Obydwie metody tworzą w skórze mikroskopijne dziurki, które mobilizują skórę do przebudowy, odzyskuje ona napięcie i elastyczność.

Wypełnienie kwasem hialuronowym
Najwdzięczniejszy zabieg na okolice oka, ponieważ daje bardzo dobre i natychmiastowe efekty. To zabieg idealny, gdy powodem cieni są ubytki tłuszczowe i zbyt duże zagłębienia pod oczami. Kwas hialuronowy tworzy pod okiem poduszeczkę, która wypełnia zapadnięcia i kamufluje niedoskonałości. Zawarte w preparacie aminokwasy i witaminy stymulują skórę i powodują, że podlega regeneracji.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-04-24 12:01
Ogólne mezoterapia, cienie, kwas hialuronowy, obrzęki, podkowy, lasek Komentarze (0)

Kobiety coraz częściej szukają skutecznych metod, które pomogą im rozprawić się z utraconą jędrnością skóry ciała. Takie problemy można rozwiązać bez użycia skalpela, wystarczy odpowiednio wprowadzić nici liftingujące Meso Cogs.

Obwisły brzuch po ciąży, nadmiar skóry po schudnięciu, utrata jędrności pośladków, zwisy na ramionach spowodowane starzeniem, problem z zewnętrzną stroną ud, niekorzystnie wyglądające kolana, nad którymi gromadzi się skóra to problemy, z którymi kobiety nie mogą sobie poradzić ćwiczeniami i preparatami kosmetycznymi. W takich przypadkach często stosuję nici liftingujące Meso Cogs, których inwazja jest minimalna, a bezpieczeństwo nieporównywalnie wyższe niż w przypadku zabiegu operacyjnego. Dodatkowo po zabiegu nie zostają blizny.

Jak wygląda zabieg? Trwa około 40 min. i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Nici wprowadzam do skóry za pomocą igły lub kaniuli. Wprowadzone nici stabilizują się w skórze za pomocą mikroskopijnych haczyków, które zwiększają efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry.

Jak działają nici Meso Cogs? Stają się rusztowaniem dla zwiotczałej skóry ten efekt widoczny jest tuż po zabiegu. Meso Cogs pobudzają także produkcję kolagenu. Już sam materiał, z których są wykonane, pobudza organizm do pracy nad nowym kolagenem. Swoją rolę w ujędrnianiu pełnią też haczyki stabilizujące mechanicznie stymulują skórę, do produkcji nowych włókien kolagenowych. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-04-15 15:31
Ogólne lifting, nici Komentarze (0)

Redukuje zmarszczki, pobudza do regeneracji, rozjaśnia przebarwienia, spłyca potrądzikowe blizny zabieg z użyciem Dermaenu to idealny zabieg na wiosnę. Polecam go pacjentkom, które w małoinwazyjny sposób chcą pobudzić skórę do auto-odmłodzenia. 

Dermapen to elektryczne urządzenie na pierwszy rzut oka wyglądające jak grube pióro. Wyposażone jest w 12 wibrujących mikroigieł, które przebijają naskórek. W ten sposób skórę zmuszana jest do uruchomienia procesów naprawczych. Podczas odnowy skóra produkuje nowe włókna kolagenowe i elastynowe powstaje nowa tkanka, dzięki czemu cera jest bardziej napięta, zmarszczki wypełnione, blizny spłycone, jej koloryt się rozjaśnia i ujednolica. 

Mechanicznie pobudzoną autoregenerację można zintensyfikować. Uszkodzenia spowodowane nakłuciami wykorzystuję do dostarczenia substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Przed zabiegiem skóra smarowana jest dobranym do potrzeb pacjenta preparatem np. z antyoksydantami, kwasem hialuronowym, krzemionką lub osoczem bogatopłytkowym. W trakcie zabiegu, podczas nakłuwania, w skórze tworzą się mikrokanaliki, przez które składniki aktywne przedostają się tam, gdzie mają szansę najskuteczniej działać (ich wchłanianie wzrasta tysiąckrotnie). 

Skuteczność zabiegów z Dermapenem daje efekty porównywalne do laserów frakcyjnych. To zabieg dla osób, które chcą poprawić jakość swojej skóry, odmłodzić ją, a także dla tych, którzy chcą się pozbyć przebarwień czy potrądzikowych blizn, a także rozstępów. Zabieg najlepiej wykonać w serii. Standardowo są to 2-3 zabiegi co 2 tygodnie. Wszystko jednak zależy od stanu skóry i problemu, którego chcemy się pozbyć. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-04-09 14:33
Ogólne dermapen, odmładzanie, mikronakłuwanie Komentarze (0)