iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

 

 

Sen potrafi działać jak najlepszy kosmetyk, ale jeśli śpi się na brzuchu albo na boku podczas odpoczynku zapracowuje się na zmarszczki.

Łatwo je rozpoznać. To te pionowe kreski np. na policzku, w okolicy oka, czole, brodzie. Bardzo często strona twarzy, na której się śpi wygląda gorzej i jest na niej więcej zmarszczek. Zmarszczki senne są pionowe i bardzo często asymetryczne tym różnią się od zmarszczek mimicznych. Zagniatają się na czole, policzkach, w okolicy uszu. W okolicach oczu nie układają się promieniście, jak kurze łapki tylko pionowo przecinają skórę. Najbardziej widoczne są rano, w ciągu dnia wygładzają się, ale z czasem, gdy skóra traci elastyczność, nie znikają zupełnie. Te zmarszczki dotyczą osób, które śpią na brzuchu i na boku podczas snu mocno naciskają twarzą na poduszkę, skóra zagniata się a zagniecenia utrwalają się. Zmarszczki senne lubią pojawiać się też na dekolcie.

Jak walczyć ze zmarszczkami sennymi?

Ujędrnianie lifting termiczny Zaffiro. Urządzenie wykorzystuje promieniowanie podczerwone IR, którym podgrzewa się głębokie warstwy skóry. Dochodzi do obkurczenia rozluźnionych włókien kolagenowych skóra wraca na swoje miejsce, a w najbliższych miesiącach dochodzi do produkcji nowych włókien, które tworzą stabilne rusztowanie dla skóry. W efekcie skóra jest bardziej odporna na ucisk, a zmarszczki, które już powstały płytsze.

Niwelowanie zmarszczek przez pobudzenie skóry do autoregeneracji.

Laserowy resurfacing. Za pomocą lasera frakcyjnego wykonujemy w skórze mikrouszkodzenia, w efekcie dochodzi do totalnej przebudowy skóry, powstaje nowa, młoda, gładka tkanka. Skóra jest zagęszczona, jędrniejsza, elastyczniejsza.

Mikronakłuwanie Dermapenem. Zabieg daje podobny efekt do laserowego resurfacingu. Mikronakłucia pulsującymi igłami chirurgicznymi, powodują mikrourazy skóry, a te mobilizują ją do regeneracji. Tworzą się nowe komórki, skóra jest odnowiona, poprawia się jej unaczynienie.

Warto połączyć te zabiegi z podaniem osocza bogatopłytkowego PRP. Czynniki wzrostu wspierają skórę w procesie regeneracji i wzmacniają efekt

Powstawanie zmarszczek mimicznych można odsuwać w czasie. Można to zrobić zmieniając przyzwyczajenia, czyli zmienieniem pozycji podczas snu na pozycje na plecach według Amerykańskiej Akademii Dermatologicznej jest najzdrowsza dla skóry. Jest to bardzo trudne, ponieważ w nocy nie kontrolujemy tego, co dzieje się z naszym ciałem. Świetną ochrona przed zmarszczkami sennymi jest poduszka specjalna poduszka anti-aging. To odpowiednio wyprofilowana poduszka ze specjalnymi guzkami, które zmniejszają nacisk twarzy na podłoże. Przy okazji poduszka zapewnia optymalne podparcie szyi i ułożenie kręgosłupa.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2016-02-29 23:38
Ogólne zmarszczki senne Komentarze (1)