iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Wiedziałyście, że toksyna botulinowa, czyli popularny botoks, to nie tylko sposób na zmarszczki? Preparat umożliwia uporać się z wilgotnym problemem nadmierną potliwością.  Jak sama nazwa wskazuje, preparat stosuje się wtedy, gdy faktycznie mamy do czynienia z wyraźna nadprodukcją potu, a nie wtedy gdy znudzi nam się stosowanie dezodorantu. 
Hiperhydroza to choroba, która objawia się przez nadmierne wydzielanie potu najczęściej w rejonie dłoni, stóp, pod pachami, a czasem na twarzy. Co to znaczy nadmiernym? Osoby cierpiące na nadpotliwość mogą wydzielać nawet 10 razy potu więcej niż osoby zdrowe, czyli ok 10 razy ponad naturalne zapotrzebowanie fizjologiczne organizmu. 
Botox to jedna z najskuteczniejszych, małoinwazyjnych terapii nadpotliwości, często polecana przez specjalistów. Jak wygląda zabieg? Preparat jest aplikowany w kilku lub kilkunastu miejscach w rejonie objętym leczeniem. Aby zmniejszyć dyskomfort zabiegu stosuje się miejscowe znieczulenie.  Jak to działa? Wstrzyknięcie toksyny hamuje uwalnianie acetylocholiny na współczulnych zakończeniach nerwowych, które unerwiają gruczoły potowe. W efekcie  dochodzi do zmniejszenia wydzielania potu. U wielu osób seria 2-3 zabiegów umożliwia w pełni zniwelować problem nadpotliwości. Efekty odczuwalne są już po kilku dniach, a terapię należy powtarzać co 6-12 miesięcy. Metoda sprawdza się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, u których potliwość występuje częściej.  
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-06-28 19:49
Ogólne pot, nadpotliwość, botox, pocenie się Komentarze (0)

Endermologia, czyli mechaniczny masaż za pomocą opatentowanej metody stymulacji skóry, doskonale sprawdza się jako "ujędrniacz" skóry. Rekomenduję ją i stosuję u pacjentek cierpiących na cellulit, dość powszechny problem wielu z nas ;-)

Endermologia zmusza komórki tłuszczowe do opróżniania nadmiaru tłuszczu, niweluje obrzęki, poprawia mikrokrążenie, ujędrnia i dotlenia skórę. Skuteczność metody potwierdzają pacjentki, które regularnie zakładają endermowear (białe ubranko do endermologii na ciało) i traktują ten zabieg jak element stylu życia. 

Pierwsza grupa to pacjentki, które nie mają zaawansowanego cellulitu i chcą utrzymać ten stan. Profilaktycznie 1-2 w miesiącu zgłaszają się na Lipomassage. Endermologia to ich sposób na atrakcyjne, jędrne ciało. Dla tej grupy pacjentów regularna endermologia jest zabiegiem samodzielnym i wystarczającym.

Pacjentki, które już mają problem w obrębie ciała (przede wszystkim z zaawansowanym cellulitem, ale także z miejscowym odkładaniem się tkanki tłuszczowej czy obrzękami) przychodzą intensywną terapię 10-15 zabiegów, wykonywanych nawet 2 razy w tygodniu. Jeśli zależy im na jak najszybszym efekcie, włączają dodatkowe zabiegi medycyny estetycznej, np. mezoterapie lipolityczne, przyspieszające metabolizowanie tłuszczu.

 

Endermologia to także zabieg SOS. Nawet na miesiąc przez urlopem możesz wykonać 8-10 zabiegów i widoczne poprawić jakość skóry uelastycznić, ujędrnić i wygładzić cellulit.

Udanego urlopu :-)

 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-05-28 14:32
Ogólne cellulit, wyszczuplanie, endermologia, Lipomassage Komentarze (0)

Skóra w stresie jest kapryśna reaguje nerwowo na kosmetyki, które wcześniej tylko jej pomagały. Teraz zaczyna się przesuszać, a jednocześnie produkować wszelkiej maści wypryski. Jest podrażniona lub poszarzała, pokryta nadmiarem martwego naskórka. Odstresować skórę warto na wielu płaszczyznach odpocząć w weekend majowy, zacząć dobrze się odżywiać i zafundować skórze kilka zabiegów pielęgnacyjnych. Jakich? 

Jet Peel, czyli bezdotykowa hydroabrazja. Strumień wody fizjologicznej pod ciśnieniem wypłucze ze skóry zanieczyszczenia, nadmiar obumarłego naskórka, a jednocześnie intensywnie nawilży naskórek. Uzyskamy więc powierzhcniowe oczyszczenie i wyregulowanie pracy gruczołów łojowych i głębsze nawodnienie. Jet Peel jest bezinwazyjny i bezbolesny, nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Doskonałe odświeżenie i odkurzenie skóry po zimie, odpowiednie dla każdego rodzaju skóry. 
Mezoterapie z koktajli witaminowych, czyli energetyczna bomba. To sposób na wprowadzenie bezpośrednio w głąb zestresowanej skóry niezbędnych antyoksydantów oraz innych substancji potrzebnych jej do regeneracji. Aplikowane podczas mezoterapii koktajle powinny zawierać witaminę C i E, kwas ferulowy, phloretin i koenzym Q oraz obowiązkowo kwas hialuronowy. 
Ergolift, czyli endermologia twarzy. 40-minutowy, przyjemny masaż wykonywany w seriach spłyca zmarszczki, niweluje obrzęki, modeluje owal i drugi podbródek. - Największe wrażenie robi zwiększenie naturalnej syntezy kwasu hialuronowego, dzięki czemu wzrasta nawodnienie i jędrność skóry. Twarz staje się rozjaśniona, ponieważ światło nie zatrzymuje się w załamaniach skóry. 
 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-04-24 18:56
Ogólne mezoterapia, jet peel, Ergolift, endermologia twarzy Komentarze (3)

Nagła zmiana rozmiaru i już są rozstępy, czyli blizny, powstające w wyniku rozerwania sieci włókien kolagenu i elastyny. Z reguły tworzą się, gdy skóra poddawana jest nadmiernemu rozciąganiu np. w okresie dojrzewania, gdy szybko rośniemy, podczas ciąży i szybkiego przybierania na wadze. Rozstępy mają związek z wahaniami hormonalnymi, najlepiej w walce z nimi radzi sobie technologia. 

Z medycznego punktu widzenia rozstępy należy traktować jak blizny, im są świeższe, tym łatwiej z nimi walczyć. Gdy są czerwone i najbardziej widoczne, oznacza to, że w skórze zachodzą dynamiczne procesy naprawcze. Ważne, by w tym czasie korzystać ze specjalistycznych zabiegów i używać aptecznych kremów na blizny, wspomagających autoregenerację skóry. Skuteczną  terapią na blizny jest laser frakcyjny Palomar Lux 1540. Urządzenie emituje wiązkę światła, tworzącą w skórze tysiące mikrootworów na głębokości powyżej 1 mm. To znak dla fibroblastów, by tkankę z rozstępami zastąpić nową i gładką. Zabieg trwa ok 30 minut i nie wymaga długiej rekonwalescencji pojawia się tylko zaczerwienienie, które znika po 2 dniach. Po 3-6 sesjach wykonanych w odstępie 3-4 tygodni możemy cieszyć się skórą bez widocznych, nieestetycznych pręg. Rozstępy będą po prostu przypominać otaczającą je skórę. Teoretycznie więc, można zdążyć do lata :-)


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-04-10 16:10
Ogólne rozstępy, laser frakcyjny, Palomar Lux 1540 Komentarze (0)

Epilacja jest lepsza od depilacji, ponieważ trwale niszczy włos razem z jego macierzą. Przy depilacji cebulka włosa zostaje w skórze i dlatego po pewnym czasie włos odrasta. 

Specjalistami od epilacji są lasery, choć nie wszystkie technologie zasługują na miano mistrzowskich. Chodzi o to, żeby urządzenie epilowało włosy szybko (miało dużą głowicę), celnie trafiało w cebulki włosowe bez odbicia światła od skóry (bez marnowania energii), a zabieg był bezpieczny i możliwie jak najmniej bolesny. 
 
Najnowszym urządzeniem do epilacji na rynku jest Palomar Vectus. Zanim wyjaśnię, jak działa, opowiem trochę o budowie włosa. Jest on nie tylko tym, co widzimy na skórze, wewnątrz naskórka kryją się korzeń i mieszek oraz położona w jego sąsiedztwie macierz włosa - nasz cel. Jeśli zniszczymy macierz, trwale pokonamy włos. Do macierzy dostajemy się za pomocą windy, jaką jest barwnik znajdujący się w podskórnej części włosa. Światło lasera uderza w melaninę i niszczy macierz. Cała sztuka polega na tym, by wystarczyła  niewielka ilość barwnika do kumulacji energii lasera. Kiedyś, aby epilacja była skuteczna, włos musiał być mocno nasycony melaniną, ciemny, najlepiej czarny. Dziś Palomar Vectus dzięki systemowi magicznych luster wykorzystuje całą energię lasera i kieruje ją wprost w podskórną część włosa, niszcząc macierz, nawet jeśli włos jest w kolorze blond czy rudym. 
 
Teraz o tempie epilacji. Wojna, którą staczamy z niechcianym owłosieniem, jest błyskawiczna. Epilacja owłosienia jednej pachy trwa około minuty, na zabieg na powierzchni pleców wystarczy kilka minut. Dzięki szybkości pracy urządzenia można podczas jednej wizyty usunąć zbędne owłosienie w wielu partiach ciała.  
 
Należy oczywiście pamiętać, że epilacja laserowa działa na włosy w fazie wzrostu (anagenu). Przeciętnie w fazie wzrostu znajduje się ok. 30% włosów, dlatego epilacja wymaga powtórzeń. Sprawę komplikują też zaburzenia hormonalne, skutkujące pojawieniem się nowego owłosienia. Choć nie ma 100% pewności, że 3-4 zabiegi pozwolą nam całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia, to jednak na pewno będzie go zdecydowanie mniej. 
 
I jeszcze słowo o bezpieczeństwie. Vectus ma wbudowany czytnik melaniny, dzięki któremu możemy dobrać parametry zabiegu do fototypu skóry. Unikamy w ten sposób zarówno poparzeń, jak i nieskutecznych zabiegów. Stałe chłodzenie skóry poprawia z kolei komfort zabiegu. Szybko, bezpiecznie i skutecznie - tak dziś wygląda walka z niechcianym owłosieniem. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-03-25 17:11
Ogólne depilacja, epilacja, Vectus, czytnik melaniny, epilacja blond Komentarze (2)

Kobiety lubią metody "dwa w jednym", które pozwalają osiągnąć maksimum efektów za jednym, że tak powiem, zamachem. Stąd rosnącą popularnością cieszy się lifting hialuronowy, który poprawia wygląd i nawilżenie całej skóry, a jednocześnie liftuje rysy twarzy. Poznaj sprytną metodę.

Lifting hialuronowy polega na zastosowaniu dwóch rodzajów kwasu: na całą twarz rzadszego (stabilizowanego lub nieusieciowanego) oraz miejscowo gęstszego (usieciowanego). Po co? Chodzi o harmonię. I uniknięcie efektu sztuczności. Nikt nie chce wyglądać tak jak wiele starzejących się gwiazd Hollywood, które mają skórę mocno pomarszczoną i w złej kondycji, ale miejscowo nadmiernie modelują rysy twarzy, nadmuchując usta czy policzki. Aż przykro patrzeć.
Nam taki efekt nie grozi, ponieważ najpierw gęstym kwasem wypełniamy widoczne bruzdy i zmarszczki grawitacyjne, ewentualnie uwypuklamy kości policzkowe, odbudowujemy zapadnięte skronie, modelujemy łuki brwiowe. Ale bez przerysowania. A potem zabieramy się za poprawę wyglądu skóry całej twarzy, czyli wykonujemy zabieg typu Restylane Skinboosters czy Teosyal Redensity I. Za pomocą rzadszego kwasu hialuronowego  intensywnie nawilżamy, rozjaśniamy, niwelujemy objawy odwodnienia (siateczka drobnych zmarszczek).  
Wypełnione miejsca wyglądają bardzo naturalnie na tle całej twarzy, która przeszła taki kompleksowy zabieg. Skóra jest intensywnie nawilżona od wewnątrz, zmarszczki spłycają się, cera odzyskuje blask i napięcie. Osiągamy też efekt uniesienia rysów twarzy - opadających kącików ust, oczu, poprawę owalu. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-03-17 16:26
Ogólne lifting hialuronowy, SkinLift, Skinboosters, hydrobalans, Redensity Komentarze (0)

Mezobotoks to specjalna technika podawania toksyny botulinowej, którą stosuję w celu zrelaksowania nadmiernej mimiki skóry wokół oczu. Jest unikatowa, ponieważ nie powoduje zamrożenia mimiki, a jedynie jej złagodzenie. Nie trzeba się więc obawiać efektu maski.

Nazwa mezobotoksu nawiązuje do mezoterapii, podczas której w specjalny sposób wprowadza się w głąb skóry substancje aktywne. Podczas zabiegu toksyna botulinowa jest podawana w mikroskopijnych dawkach w formie wielu drobnych i płytkich iniekcji. Do mezobotosku stosuje się rozcieńczoną formę preparatu, właśnie po to by delikatnie wygładzić skórę wokół oczu, pozbyć się kurzych łapek itd. Drobne linie rozchodzące się od zewnętrznych kącików oczu to problem większości kobiet. Na ten rodzaj zmarszczek podatne są osoby, które angażują mięśnie okrężne oczu podczas aktywnej mimiki. Jest to cecha osobnicza, czasem jednak nabyta przez niekorygowaną okularami wadę wzroku. Kurze łapki to jedne z pierwszych zmarszczek, także dlatego że skóra pod oczami jest niezwykle na nie podatna. Cienka i niemal zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, płytko unaczyniona i słabo natłuszczona szybko reaguje na przemęczenie, upływ czasu, stres i alergie. 

Często kobiety pytają mnie, czy nie jest za wcześnie na likwidowanie kurzych łapek. Tłumaczę im, że dzięki wczesnej interwencji można zapobiec zagnieceniu się zmarszczek na stałe, a także odzwyczaić się od nadmiernej mimiki, która prowadzi do osłabienia tkanek podporowych skóry. To prawda, że dzięki mezobotoksowi oduczamy się zbyt intensywnego mrużenia oczu. A więc można powiedzieć, że gdy toksyna botulinowa przestanie działać, nadal będziemy oszczędzać skórę wokół oczu. 
Dla profilaktyki kurzych łapek ważne jest też zagęszczanie, ponieważ skóra cienka jak pergamin szybciej traci wiotkość, elastyczność, i marszczy się jak zgnieciona kartka papieru. Dla jej pogrubienia polecam zabiegi, o których opowiem więcej za tydzień. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-02-24 12:09
Ogólne kurze łapki, mezobotoks, botoks zmarszczki Komentarze (0)

Kiedy znaleźć czas dla siebie? Właśnie w ferie, kiedy wszystko w około zwalnia, dzieci szaleją na zimowych wyjazdach, a Ty masz wreszcie czas dla siebie. Jeśli szukasz zabiegów, które poprawią wygląd skóry, ale nie będą inwazyjne, a wręcz przyjemne, polecam trzyetapowy relaks dla skóry. Wygląda mniej więcej tak:

1. Jet Peel, czyli prawdziwy oddech

Przesuszona i nadmiernie zrogowaciała cera zostanie oczyszczona. Bezinwazyna hydroabrazja Jet Peel niczym ciśnieniowa myjka wymiecie wszystko to, pod czym się dusi. Jednocześnie intensywnie nawilży naskórek. Zabieg jets praktycznie bezdotykowy, nie wymaga też żadnej rekonwalescencji. Jet Peel dodatkowo zwiększa wchłanianie aktywnych substancji  zawartych w kremach. Wzmaga działanie kolejnych zabiegów, z którymi się go łączy.

2. Endermolift, czyli widoczne rozjaśnienie

Zestresowana i osłabiona przez zimę skóra potrzebuje ożywienia. Endermologia, przełomowa technika w bezinwazyjnej pielęgnacji twarzy, dotleni cerę za sprawą przyjemnego 30-miutowego masażu. Twarz stanie się rozjaśniona i będzie wyglądać na wypoczętą. Endermolift zagęszcza skórę (pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu) oraz intensywnie nawilża (wzmaga produkcję natruralnego kwasu hialuronowego w skórze).

3. Walka z wodnymi rodnikami - maska lub serum

Maska z zieloną herbatą to tarcza ochronna w walce z wolnymi rodnikami. Bogaty w przeciwutleniacze skład (zielona herbata, ogórek siewny, algi), substancje nawilżające (Aloe Barbadensis) zapewniają orzeźwienie skóry, łagodzenie podrażnień i nawodnienie. Maska sprawdza się, szczególnie gdy skóra jest nadwyrężona trudnymi warunkami atmosferycznymi i zmęczona. 

Jeśli skóra wykazuje objawy stresu oksydacyjnego, sięgamy po serum, np. Liposomal Ferulac z zawartością witamin: A, E i C oraz kwasu ferulowego . Preparat chroni komórki skóry przed atakiem wiolnych rodników, wiotczeniem i przebarwieniami. Dodatkowo, witamina C  i kwas ferulowy wyrównują koloryt skóry, a witamina E działa nawilżająco. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-02-17 13:26
Ogólne maska, serum, wolne rodniki, endermolift, jet peel Komentarze (0)

Zastanawiałaś się pewnie wiele razy, czym jest tak naprawdę, bo przecież nie skórka pomarańczy uwięzioną pod Twoja skórą. Cellulit tworzą rozdęte i wypełnione tłuszczem adipocyty, czyli komórki tłuszczowe magazynujące zapasy energetyczne. Gdy mamy cellulit, komórki tłuszczowe zbijają się w tzw. zraziki tkanki tłuszczowej, które obrastają tkanką włóknistą. Kształtem a nawet rozmiarami przypominają winogrona. Są tak duże, że zaburzają mikrokrążenie, wywołując niedotlenienie i niedożywienie komórek skóry. Uciskają przy tym na naczynia krwionośne, limfatyczne i utrudniają eliminację toksyn. W efekcie skóra robi się coraz bardziej gąbczasta i coraz mniej jędrna, nawet jeśli nie jesteśmy. Po prostu komórki tłuszczowe pracują w zaburzony sposób. By zmienić wygląd skóry, trzeba zmusić adipocyty do opróżnienia zapasów tłuszczowych. Tylko jak? Jedną z najskuteczniejszych i jednocześnie nieinwazyjnych metod jest endermologia, czyli masaż ciała za pomocą dwóch sterowanych elektronicznie rolek, które pracują w hermetycznej komorze i współpracują z podciśnieniem. Metoda została opracowana we Francji najpierw służyła tylko do celów rehabilitacyjnych. Stosowano ją do terapii po wypadkach i po operacjach. Teraz okazało się, że endermologia genialnie działa na wygląd skóry. Uelastycznia, odmładza, a przede wszystkim wyjątkowo silnie pobudza dipocyty do usuwania tłuszczu, a przez to uaktywnia układ żylny i limfatyczny, poprawia odżywienie skóry. Efekt? Cellulit zanika nawet w miejscach najbardziej dotkniętych problemem.  W fazie uderzeniowej warto wykonywać zabieg endermologii na ciało o nazwie Lipomassage 2 razy w tygodniu (10-15 zabiegów), potem wystarczy korzystać z endermologii raz na miesiąc. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-02-11 10:25
Ogólne cellulit, endermologia, Lipomassage Komentarze (0)

Za długa przerwa lub zbyt intensywny trening na dzień dobry wystarczą, by poczuć to nieprzyjemne uczucie sztywności ciała i bolesność. Zakwasy pojawiają się z reguły około 12 godzin po wysiłku fizycznym i są związane z mikrourazami mięśni. Wcale nie oznaczają, że trening się udał, raczej wskazują na wyczerpanie i przemęczenie. Choć mijają najczęściej po ok. 2 dniach, nie należą do najprzyjemniejszych odczuć. Jak się ich pozbyć?

Sposoby na walkę z zakwasami to ciepła kąpiel, dieta bogata w białko, minerały i witaminy oraz masaż.  Najskuteczniejszy jest masaż mechaniczny Endermologie, który od ponad 20 lat stosowany jest w medycynie sportowej na całym świecie. Endermologia została wymyślona we Francji i na początku służyła do rehabilitacji pourazowej. Opracował ją Louis Paul Guitay, który po wypadku motocyklowym przechodził serie wyczerpujących masaży. Gdy udało się mu opracować ich mechaniczną, krótszą i bardziej efektywną wersję, endermologia weszła na stałe do rehabilitacji powypadkowej i pooperacyjnej. Potem zaczęto jej używać także w trakcie treningów przygotowujących do wysiłku. Mechaniczny masaż pod ciśnieniem Lipomassage  - przyspiesza regenerację mięśni, więzadeł i ścięgien, dlatego świetnie sprawdza się podczas niwelowania zakwasów. Zabieg polecany jest dla osób aktywnie uprawiających sport (bieganie, kolarstwo, fitness itd.) zarówno profilaktycznie (raz w miesiącu) jak i interwencyjnie (po kontuzji). Nad masażem tkanki łącznej i mięśniowej pracują dwie elektronicznie sterowane rolki, które pod ciśnieniem zasysają skórę. W zależności od programu proces ten jest mniej lub bardziej intensywny. Podczas zabiegu pacjent korzysta ze specjalnego kostiumu (tzw. endermowear).  Endermologia jest odczuwalna jak intensywny masaż, odczuwalność zabiegu zmniejsza się wraz ze wzrostem elastyczności skóry. Jest nieinwazyjna i bezpieczna, a efekty lipomasażu kontrolują czujniki, które dostarczają też informacji o grubości fałdu skórnego. Ze względu na to, że endermologia niweluje także cellulit oraz modeluje sylwetkę w miejscach najbardziej opornych, które magazynują tłuszcz, zabieg ten stał się stałym elementem życia, wykonywany raz w miesiącu odmładza, ujędrnia i dba o kondycję skóry. W celach odchudzających i antycellulitowych należy jednak zacząć od intensywnej serii 10-15 zabiegów, wykonywanych po 2 w tygodniu. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-02-05 11:51
Ogólne zakwasy, endermologia, Lipomassage, Endermologie Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |