iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Koniec wakacji nie powinien oznaczać rezygnowania z dobrych dla skóry przyzwyczajeń. Odpowiednie nawilżanie, ochrona przeciwsłoneczna i wsparcie antyoksydacyjne po lecie nadal są w cenie!

Kremy z filtrem potrzebne cały rok 

Wciąż pokutuje przekonanie, że kremów z filtrem powinniśmy używać w zasadzie tylko na plaży. Nic bardziej mylnego! Indeks UV (międzynarodowy standard pomiaru zagrożenia promieniowaniem UV, podawany w prognozach pogody) jest wprawdzie jesienią niższy, ale rzadko bywa równy zeru, co oznacza, że nasza skóra wciąż nie jest bezpieczna! Jeśli chcemy się chronić przed przedwczesnym starzeniem, a wywołuje je m.in. szkodliwe promieniowanie słoneczne, powinniśmy smarować skórę kremem ochronnym cały rok, latem z filtrem 50 SPF, w pozostałe pory roku z nie niższym niż 20 SPF.

Antyoksydanty całoroczna tarcza dla skóry

Wolne rodniki mogą spowodować groźny dla skóry stres oksydacyjny. Cera staje się szara, matowa, szorstka, szybciej się starzeje, pojawiają się zaskórniki. Nadmiar wolnych rodników może wywołać słońce, ale nie tylko! Stres, spaliny, dym papierosowy, brak snu także powodują ich nadmierną aktywność rodników. Właśnie dlatego antyoksydanty: witamina C i E, kwas ferulowy, resweratrol, to składniki, których warto szukać także w preparatach pielęgnacyjnych na jesień. Doenergetyzujemy w ten sposób skórę po lecie i wesprzemy w walce wolnymi rodnikami, aktywowanymi innymi czynnikami.

Dobry zwyczaj: odpowiednie nawadnianie

Latem pijemy więcej z obawy o odwodnienie organizmu i stan skóry. Po wakacjach zdecydowanie powinniśmy utrzymać ilość wypijanej wody na poziomie 1,5 litra. To nie tylko sposób na właściwe nawilżenie skóry, ale na poprawę pracy całego organizmu. Ale to nie jedyny sposób na nawilżenie skóry i utrzymanie jej w dobrej kondycji. Zaraz po lecie powinniśmy naszą skórę solidnie napoić dostarczając jej kwasu hialuronowego, który świetnie wiąże wodę. Rewelacyjne efekty daje głęboka mezoterapia preparatem Teosyal Redensity I. Ważne, by do skóry wprowadzić dużą dawkę preparatu!


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-09-14 11:39
Ogólne antyoksydanty, mezoterapia, teosyal, redensity I, ochrona słoneczna Komentarze (1)

Jak najbardziej. Kosmetyki z antyoksydantami (krem, serum) potrafią zrobić wiele dobrego dla naszej skóry.

Antyoksydanty - nazywane też deoksydantami lub przeciwutleniaczami – pełnią rolę tarczy ochronnej, która zapobiega degradacji i uszkadzaniu struktur skóry. Opóźniają jej procesy fotostarzenia, a ich podstawowym zadaniem jest neutralizowanie wpływu wolnych rodników.

Jak działają? Antyoksydanty oddają swój wolny elektron rodnikowi, dzięki czemu przestają one siać spustoszenie w komórkach. W efekcie procesy starzenia skóry zostają opóźnione, a cera staje się zdrowsza, świeższa i pełna energii.

Antyoksydanty latem obronią nas przed słońcem, a jesienią złagodzą skutki opalania. Ponadto skutecznie zmniejszą stres oksydacyjny skóry wywoływany w dużej mierze przez promienie UVA. Nie należy tego bagatelizować, UVA to aż 95% promieniowania UV na ziemi. Jest równie groźne zimą, jak i latem, przenika przez szyby, chmury i ubrania. Dlatego kosmetyków z antyoksydantami warto używać przez cały rok.

Wśród antyoksydantów należy wymienić witaminy C i E oraz zyskujące na popularności polifenole i karetonoidy (betakaroten, likopen). Można je dostarczać skórze w kosmetykach, dzięki wybranym zabiegom medycyny estetycznej (mezoterapia z właściwie opracowanych koktajli witaminowych) oraz z pożywieniem. Znajdziemy je w większości warzyw i owoców, np. papryce, cebuli, pomidorach, jabłkach i cytrusach.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-06-19 22:29
Ogólne krem, uroda, skóra, kosmetyki, twarz, pielęgnacja, antyoksydanty, serum Komentarze (0)