iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

 

Lato to czas urlopów i wyjazdów. Po ciężkim roku wakacje staramy się wykorzystać na odpoczynek. Nie powinniśmy jednak robić sobie wolnego od urody, bo jesienią będziemy tego żałować. Czas skończyć z mitem, że latem nie wykonuje się zabiegów medycyny estetycznej - w przypadku dbania o zdrowie i urodę skóry obowiązuje zasada, że lepiej zapobiegać, niż później leczyć niedoskonałości. Zabiegi medycyny estetycznej należy traktować prewencyjnie i nie rezygnować z nich nawet latem.
 
Z zabiegów, których nie warto odkładać na jesień, bo poprawią kondycję naszej skóry i wspomogą ją latem, warto poleci mezoterapię – zarówno tę bezigłową i igłową. To idealny zabieg, przygotowujący skórę do intensywnego kontaktu ze słońcem. Dostarcza niezbędnych substancji aktywnych, które poprawiają mikrokrążenie oraz metabolizm komórek. Kiedy na dworze upał, a nasza skóra coraz bardziej odwodniona, warto rozważyć zabieg z użyciem kwasu hialuronowego i oligoelementów. Przywróci on właściwy bilans wodny w komórkach skóry, ujędrni ją i wygładzi.
 
W gorące, letnie dni bardzo dobrze naszej twarzy zrobi Jet Peel. Po zimowo-wiosennych miesiącach nasza skóra nie jest odpowiednio przygotowana do kontaktu z palącym słońcem. Jet Peel delikatnie ją oczyści, tak by złogi sebum i martwego naskórka nie blokowały porów. Podczas zabiegu strumień soli fizjologicznej z dwukrotną prędkością dźwięku usuwa wszystko, co obumarłe i niepotrzebne, a jednocześnie wtłacza w skórę nawadniające cząsteczki, zapewniając głębokie nawilżenie bez podrażniania naskórka.
 
Wokół zabiegów z botoksem krąży wiele mitów, wynikających głównie z niewiedzy. Tymczasem botulina świetnie sprawdza się nawet w upalne lato. Właśnie teraz pod wpływem słońca dużo częściej mrużymy oczy i marszczymy czoło, a to sprawia, że przybywa nam coraz więcej zmarszczek. Dzięki podaniu botoksu, załamania na skórze nie dość, że się wygładzą, to przestaną się pogłębiać i utrwalać w letnim słońcu. W ten sposób po wakacjach pozostanie nam w pamięci wspaniały urlop, zamiast wspomnień po gładkiej cerze.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-06-06 13:40
Ogólne słońce, lato, zabiegi, botoks, temperatura Komentarze (0)

Oczywiście, że zamiast kolejnej pomadki w niekorzystnym odcieniu albo perfum, które przyprawiają o ból głowy lepiej znaleźć pod choinką coś, co rzeczywiście sprawi nam radość. Botoks przestał być tematem tabu.
 
Już wiemy, że fachowo podany przez lekarza medycyny estetycznej jest jedną z najskuteczniejszych metod walki ze zmarszczkami mimicznymi. Jeżeli nie lubimy swojego surowego wyglądu z powodu lwiej zmarszczki, która pojawiła się wraz z wiekiem, dlaczego się jej nie pozbyć i to za sprawą świątecznego prezentu. Efekt będzie widoczny bardzo szybko, nawet jeszcze przed karnawałem.
 
Podpowiedź dla wszystkich Mikołajów jest więc taka: można dać botoks i inne zabiegi medycyny estetycznej w prezencie. Trzeba jednak pamiętać, że każdą ingerencję w organizm musi poprzedzić konsultacja u specjalisty. Kuracje odmładzające lub poprawiające wygląd to nie towar z supermarketu. Nie można ich zamówić, jak perfum czy rękawiczek w sklepie wysyłkowym.
 
Tylko lekarz dermatolog z wieloletnim doświadczeniem w oparciu o wywiad medyczny będzie wiedział, czy problem jest rzeczywiście estetyczny, czy też kryje się za nim na przykład schorzenie dermatologiczne. Dobierze także najbardziej skuteczny zabieg do wieku i stanu skóry pacjenta. Dlatego osoba obdarowana świątecznym kuponem prezentowym zgłasza się najpierw na konsultację medyczną. Gdy nie ma przeciwwskazań specjaliści przechodzą do działania: upiększają nos za sprawą kwasu hialuronowego, likwidują zmarszczki przy pomocy botoks, w spektakularny sposób odmładzają skórę dzięki zabiegowi Zaffiro.
 
Kto korzysta z takich urodowych upominków? Piękno i młodość w prezencie dają w prezencie bliskiej osobie zwłaszcza kobiety, które same z powodzeniem korzystają z medycyny estetycznej. Panie kupują zaproszenia dla swoich mam, córek, sióstr, ponieważ przekonały się na własnej skórze, że medycyna estetyczna w rękach fachowca potrafi wydobyć naturalne piękno za pomocą nieinwazyjnych i bezpiecznych metod. A czy jest lepszy pomysł od piękna w prezencie?


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-12-20 11:02
Ogólne cera, skóra, zabiegi, twarz, botoks Komentarze (0)

Jak sama nazwa wskazuje, medycyna estetyczna opiera się na wiedzy i praktyce lekarskiej. Mogłoby się wydawać, że ponieważ nie posługuje się skalpelem, jak w przypadku chirurgii plastycznej, nie wymaga też tak specjalistycznej wiedzy. Nic bardziej mylnego!

Fakt, że zabiegi botoksem czy kwasem hialuronowym wykonuje się coraz częściej w gabinetach kosmetycznych, a nawet dentystycznych, wynika z mało precyzyjnego prawa lekarskiego, a nie łatwości przeprowadzenia samego zabiegu.

Botoks, choć tak ostatnio popularny, powinien być traktowany przede wszystkim jako zabieg medyczny, a nie kosmetyczny. Ostrzykiwanie toksyną botulinową wymaga specjalistycznej wiedzy, dotyczącej np. pracy mięśni. Sukces zabiegu zależy od odpowiedniego dobrania dawki preparatu i miejsc, w który zostanie wstrzyknięty. Dodatkowo lekarz zaplanuje pielęgnację indywidualnie do potrzeb pacjenta, tak aby efektem był zdrowy, atrakcyjny, ale też naturalny wygląd.

Skuteczne i bezpieczne zabiegi odmładzające to domena medycyny estetycznej. Kosmetyczka nie przeprowadzi, niezbędnego przy każdej tego typu ingerencji w ludzki organizm, wywiadu lekarskiego, który stanowi absolutną podstawę. Jest on ukierunkowany na konkretny problem estetyczny, ale lekarza interesuje ogólny stan zdrowia pacjenta. Dlatego specjalista może poprosić nas o wyniki badań laboratoryjnych czy USG. Co więcej czasem okazuje się, że problem pozornie estetyczny jest w rzeczywistości schorzeniem dermatologicznym.

Zabiegi typowo kosmetyczne, takie jak masaże czy odżywcze okłady na ciało serwowane w spa, mogą wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie, ale raczej nie poprawiają wyglądu.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-12-06 12:28
Ogólne kosmetyczka, zabieg, botoks Komentarze (0)
1 | 2 |