iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Zabiegi z toksyną botulinową to od lat najpopularniejsze zabiegi upiększające wykonywane przez kobiety. Nie bez przyczyny!

Wszechstronność

W medycynie estetycznej znany jest przede wszystkim z usuwania zmarszczek mimicznych: ppoziomych zmarszczek na czole, lwiej zmarszczki, kurzych łapek i zmarszczek palacza. Jak odmładza botoks? Rozluźnia mięśnie twarzy i powoduje wygładzenie zagięć. Ale to nie koniec, toksynę botulinową stosuję  też do poprawiania rysów twarzy np. zmniejszenia uśmiechu dziąsłowego (gummy smile) czy podniesienia opadających powiek, kącików ust, haczykowatego nosa. Preparat pomaga też w walce z nadpotliwością ostrzyknięcie kłopotliwego obszaru (dłoni, pach, stóp twarzy) toksyną botulinową sprawia, że pocenie jest radykalnie zmniejszone. Z jego działania będą też zadowolone osoby cierpiące na bruksizm preparat zmniejsza napięcie mięśni,zapobiega niszczeniu zębów i jednocześnie daje efekt estetyczny łagodzi zbyt kwadratowy zarys  żuchwy.

Naturalne efekty

Efekt maski, czy twarz niewyrażająca emocji to błąd w sztuce! Prawidłowo podany preparat działa tak, że poddane zabiegowi obszary twarzy są widocznie odmłodzone, ale w mimika twarzy jest wciąż naturalna, odzwierciedlająca emocje. 

Długotrwały efekt

Toksyna botulinowa dezaktywuje się po upływie, średnio 3-6 miesięcy. Przez czas działania botoksu mięśnie odpoczywają, a zmarszczki się wygładzają, jeśli nie zdecydujemy się na kolejny zabieg to i tak będziemy młodsze o ten czas, kiedy botoks działał. Jest też szansa, że przez jakiś czas nie będziemy tak mocno mrużyć oczu czy marszczyć czoła. 

Bezpieczeństwo

Toksyna botulinowa stosowana jest w medycynie od ponad 20 lat i to nie tylko w celach estetycznych! Preparat wykorzystywany jest m.in. w neurologii i okulistyce. Warto jednak pamiętać o tym, że botoks jest bezpieczny, pod warunkiem że jest umiejętnie podawany przez lekarza, który doskonale zna mechanizmy działania mięśni i skóry twarzy, a także, co nie jest bez znaczenia, ma wysokie kompetencje estetyczne. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-03-04 14:02
Ogólne botoks, botox, botulina Komentarze (0)