iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Jesień to doskonały czas na poprawienie kondycji skóry, walkę z niedoskonałościami i upiększanie. Słońce świeci już dużo słabiej, niższy jest indeks szkodliwego promieniowania, a temperatury sprzyjają szybkiej regeneracji. Jakie zabiegi sprawdzą się jesienią? 

 

Peelingi medyczne

O zaletach peelingów pisałam już wielokrotnie. Poprawiają kondycję skóry, szczególnie jeśli latem przesadziłyśmy ze słońcem, odświeżają, pomagają walczyć z niedoskonałościami np. z trądzikiem, i co bardzo ważne, odmładzają spłycają zmarszczki, pobudzają skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Decyzję o peelingu powinna poprzedzić wizyta u specjalisty, który pomoże w doborze odpowiedniego preparatu, odpowiadającego na potrzeby naszej skóry. Idealnie jeśli jest to dermatolog, lekarze mogą stosować silniejsze i tym samym skuteczniejsze preparaty niż te dostępne w gabinetach kosmetycznych. 

Mezoterapia

Nie bez powodu mezoterapia nazywana jest przez Francuzki nowoczesnym kosmetykiem współczesnej kobiety. Składniki aktywne, które dostarczymy głębiej działają efektywniej, niż te zawarte w kremach: nawilżają. Mezoterapia ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę, mikrouszkodzenia spowodowane ukłuciami igły mobilizują skórę do regeneracji, pobudzają do produkcji elastyny i kolagenu. Bezsprzecznie to bardzo skuteczny sposób na rewitalizację, odżywienie i nawilżenie skóry. Co oczywiście nie oznacza, że mezoterapia zastąpi krem! Kremy pielęgnują nasz naskórek, uszczelniaja go co ma niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania głębszych warstw skóry. 

Dermapen odmładzanie przez nakłuwanie

Nakłuwanie to jeden z najbardziej lubianych przez kobiety sposobów odmładzania. Metoda jest mąłoinwazyjna, nie wymaga długiej rekonwalescencji, jest ekologiczna i ekonomiczna. Efekty są naprawdę rewelacyjne, skóra jest widocznie odmłodzona, napięta, jej koloryt jest wyrównany, spłycają się ewentualne blizny i pory. Wybierając się na ten zabieg warto sprawdzić, co w ofercie kryje się pod hasłem Dermpen. W dobrych gabinetach to zabieg kompleksowy, który rozpoczyna się konsultacją, a w cenie zawiera, oprócz właściwego zabiegu Dermapenem, znieczulenie i mezoterapię kanaliki po ukłuciach urządzenia, warto wykorzystać do przetransportowania, do głębszych warstw skóry, indywidualnie dobranego koktajlu składników aktywnych.  

Totalna regeneracja czyli laserowy resurfacing

Laserowy resurfacing to zabieg oparty na naturalnych możliwościach regeneracyjnych skóry. Dzięki laserowi, który tworzy w skórze tysiące mikrouszkodzeń, dochodzi do totalnej przebudowy skóry. Po zabiegu zmarszczki i drobne linie są spłycone, skóra pogrubiona, uelastyczniona i ujędrniona, pory są mniej widoczne, przebarwienia rozjaśnione. Laser niweluje blizny potrądzikowe, włókniaki, naczyniaki. Nic dziwnego, że często stosowany jest przez gwiazdy takiego formatu jak Jennifer Lopez i Jennifer Aniston. 

Botoks na powakacyjne zmarszczki

Kobiety dobrze to znają - po lecie zawsze zauważyć można nowe zmarszczki! Świetnie sprawdzi się tu botoks. To bezpieczny, skuteczny i ekonomiczny sposób pozbycia się pierwszych zmarszczek. Najbardziej lubiane zabiegi z botoksem to obecnie Baby Botox i opracowany przeze mnie mezobotoks. Celem obydwu metod jest nadanie twarzy młodszego i jednocześnie bardzo naturalnego wyglądu. Warto pamiętać, że botoks to taki czasowstrzymywacz, gdy działa zmarszczki nie pogłębiają się, a nowe nie powstają jesteśmy więc młodsze o ten czas, nawet jeśli terapia nie będzie kontynuowana. Co więcej mięśnie odzwyczają się od intensywnej pracy, gdy botoks się zdezaktywuje, nie będziemy już tak mocno marszczyć czoła ze zdenerwowania, czy mrużyć tak intensywnie oczu na słońcu.  

Epilacja

Wiele pacjentek po wakacjach odkłada myślenie o pozbywaniu się zbędnego owłosienia na później. Kończy się to tym, że przypominają sobie o epilacji wiosną, a to za późno, żeby cieszyć się gładkim ciałem latem. Skuteczne i trwałe pozbycie się owłosienia wymaga czasu. Średnio 4-10 zabiegów, co 4-8 tygodni. Skąd te widełki? Wszystko zależy od epilowanego miejsca i typu włosów: ich koloru, grubości. Warto też zwrócić uwagę na sprzęt, jakim ma być wykonywany zabieg. Najlepiej wybrać gabinet, który dysponuje laserem, który niszczy nie tylko włos i cebulkę (jak w przypadku depilacji światłem IPL), ale również macierz włosa i brodawkę go odżywiającą. Dobrze, żeby urządzenie było wyposażone w czytnik melaniny, który określa fototyp skóry. Dzięki temu ustawienie mocy lasera podczas zabiegu jest bardzo precyzyjne, a sam zabieg jest skuteczniejszy i bezpieczniejszy (takie możliwość ma na przykład Palomar Vectus).  Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-10-29 20:45
Ogólne mezoterapia, botoks, laser, peelingi, epilacja, botox Komentarze (1)

Skuteczna epilacja laserowa to przynajmniej 3 zabiegi co 4-8 tygodni. Na jej efekty niebagatelne znaczenie ma przygotowanie do zabiegu i pielęgnacja skóry po epilacji

PRZED ZABIEGIEM trzeba zadbać, żeby skóra nie była przesuszona i podrażniona. Przez kilka-kilkanaście dni powinno się odpowiednio nawilżać i odżywiać naskórek poprzez stosowanie delikatnych peelingów, balsamów, oliwek. Należy jednak pamiętać, że w dniu zabiegu skóra musi być czysta, nie może być posmarowana. Bardzo ważne jest też, żeby obszar poddawany epilacji przed zabiegiem dokładnie ogolić maszynką, to zwiększy komfort w trakcie zabiegu jeśli włoski wystają ponad skórę, to światło lasera, które zamienia się w energię cieplną wewnątrz włosa może być odczuwane jako pieczenie. 

PO ZABIEGU: Warto zaopatrzyć się w preparaty łagodzące np. Alantan plus, D-panthenol i przez kilka dni smarować miejsce zabiegowe. Przez tydzień należy unikać czynników, które mogłyby podrażnić skórę: peelingi, nowe preparaty pielęgnacyjne, których do tej pory nie używałyśmy i nie wiemy jak zareaguje na nie nasza skóra. Przez 2-3 dni należy odpuścić sobie saunę i basen. I UWAGA opalanie się czy wyjście do solarium należy zaplanować nie wcześniej niż 4 tygodnie po zabiegu (i pomiędzy nimi). Jeśli pojawią się strupki nie wolno ich zrywać!


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-02-22 19:16
Ogólne laser, epilacja Komentarze (0)

Choć terminy te bywają stosowane zamiennie, różnica jest znaczna! Podczas EPILACJI pozbywamy się włosa razem z cebulką, a to oznacza, że usuwamy go trwale. 


Pod pojęciem depilacja kryje się wiele metod, to zarówno najczęściej stosowane i najmniej skuteczne golenie czy usuwanie włosów kremami i żelami sposoby na pozbywanie się widocznego włosa z powierzchni skóry, jak i depilacja woskiem czy depilatorem. Przy tych metodach pozbywamy się włosa czasowo, na okres krótszy (np. golenie) lub nieco dłuższy (wosk, depilator). Pewne jest jednak, że odrosną.

Żeby trwale usunąć zbędne owłosienie, musimy pozbyć się zarówno włosa, jak i jego mieszka z macierzą. Jedyną metodą, która skutecznie zadziała jest EPILACJA, czyli wykorzystanie do usunięcia owłosienia lasera diodowego np. Palomar Vectus. Wiązka światła emitowana przez urządzenie jest absorbowana przez melaninę barwnik znajdujący się we włosie. Dochodzi do termicznej destrukcji włosa łącznie z jego zdolnością do regeneracji. Po około 10 dniach po zabiegu włosy zaczynają wypadać. Po pierwszym zabiegu tracimy około od 20-40 procent owłosienia z powierzchni poddanej zabiegowi. W większości przypadków (u 80 procent osób) trwała depilacja wymaga około 3-4 zabiegów. Warto pamiętać, że pomiędzy powtórzeniami należy zrobić przerwę, w zależności od obszaru ciała jest to 4-8 tygodni. Dlatego, jeśli chcemy mieć gładkie ciało jeszcze przed wakacyjnym urlopem, należy zabiegi zacząć już teraz. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-02-16 11:25
Ogólne laser, owłosienie, epilacja Komentarze (0)

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest epilacja laserowa. Trzeba ją jednak odpowiednio wcześniej zaplanować! Jeśli ciało ma być gładkie na wakacje, to ostatni dzwonek, żeby zacząć zabiegi. A to nie jedyny argument, żeby epilację zacząć już teraz.

Epilacja laserowa, żeby była skuteczna i trwała wymaga powtórzeń. W większości przypadków trzy zabiegi to minimum, ale jest to kwestia indywidualna, niektóry typ włosa wymaga wykonania nawet 5 zabiegów! Należy też pamiętać, że pomiędzy zabiegami musimy zrobić przerwę od 4 do 8 tygodni. Słowem zaczniesz teraz zdążysz.

Taki sposób na włoski to podwójna oszczędność. Na depilację latami wydajemy krocie: maszynki, depilatory, woski, preparaty do pielęgnacji skóry przed w trakcie i po depilacji. Po serii zabiegów laserem, o tych wydatkach się zapomina. To także oszczędność czasu podczas urlopu nie musimy już spędzać cennych minut na pozbywanie się nieprzyjemnych odrostów. 

Epilacja laserowa to bezpieczna metoda. Wykonana w sprawdzonym gabinecie, renomowanym sprzętem, np. Palomar Vectus i przez doświadczoną osobę zmniejsza do zera ryzyko uszkodzenia skóry. 

To trwałe pozbycie się problemu. U 80% pacjentek od trzech do pięciu zabiegów wystarcza, żeby usunąć owłosienie trwale na lata. Czasami dochodzi w organizmie do zmian hormonalnych, a te mogą uruchomić odrastanie włosków, wtedy należy zrobić zabieg przypominający.

Epilację laserową można stosować na każdy obszar ciała. To metoda skuteczna i bezpieczna bez względu na obszar, na którym zamierzamy pozbyć się owłosienia. Dobry sprzęt to odpowiednie głowice do dużych partii tj. łydki, plecy, a także do tych wymagających precyzji np. twarz. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-02-06 13:16
Ogólne laser, owłosienie, epilacja Komentarze (0)

Epilacja jest lepsza od depilacji, ponieważ trwale niszczy włos razem z jego macierzą. Przy depilacji cebulka włosa zostaje w skórze i dlatego po pewnym czasie włos odrasta. 

Specjalistami od epilacji są lasery, choć nie wszystkie technologie zasługują na miano mistrzowskich. Chodzi o to, żeby urządzenie epilowało włosy szybko (miało dużą głowicę), celnie trafiało w cebulki włosowe bez odbicia światła od skóry (bez marnowania energii), a zabieg był bezpieczny i możliwie jak najmniej bolesny. 
 
Najnowszym urządzeniem do epilacji na rynku jest Palomar Vectus. Zanim wyjaśnię, jak działa, opowiem trochę o budowie włosa. Jest on nie tylko tym, co widzimy na skórze, wewnątrz naskórka kryją się korzeń i mieszek oraz położona w jego sąsiedztwie macierz włosa - nasz cel. Jeśli zniszczymy macierz, trwale pokonamy włos. Do macierzy dostajemy się za pomocą windy, jaką jest barwnik znajdujący się w podskórnej części włosa. Światło lasera uderza w melaninę i niszczy macierz. Cała sztuka polega na tym, by wystarczyła  niewielka ilość barwnika do kumulacji energii lasera. Kiedyś, aby epilacja była skuteczna, włos musiał być mocno nasycony melaniną, ciemny, najlepiej czarny. Dziś Palomar Vectus dzięki systemowi magicznych luster wykorzystuje całą energię lasera i kieruje ją wprost w podskórną część włosa, niszcząc macierz, nawet jeśli włos jest w kolorze blond czy rudym. 
 
Teraz o tempie epilacji. Wojna, którą staczamy z niechcianym owłosieniem, jest błyskawiczna. Epilacja owłosienia jednej pachy trwa około minuty, na zabieg na powierzchni pleców wystarczy kilka minut. Dzięki szybkości pracy urządzenia można podczas jednej wizyty usunąć zbędne owłosienie w wielu partiach ciała.  
 
Należy oczywiście pamiętać, że epilacja laserowa działa na włosy w fazie wzrostu (anagenu). Przeciętnie w fazie wzrostu znajduje się ok. 30% włosów, dlatego epilacja wymaga powtórzeń. Sprawę komplikują też zaburzenia hormonalne, skutkujące pojawieniem się nowego owłosienia. Choć nie ma 100% pewności, że 3-4 zabiegi pozwolą nam całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia, to jednak na pewno będzie go zdecydowanie mniej. 
 
I jeszcze słowo o bezpieczeństwie. Vectus ma wbudowany czytnik melaniny, dzięki któremu możemy dobrać parametry zabiegu do fototypu skóry. Unikamy w ten sposób zarówno poparzeń, jak i nieskutecznych zabiegów. Stałe chłodzenie skóry poprawia z kolei komfort zabiegu. Szybko, bezpiecznie i skutecznie - tak dziś wygląda walka z niechcianym owłosieniem. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-03-25 17:11
Ogólne depilacja, epilacja, Vectus, czytnik melaniny, epilacja blond Komentarze (2)