iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Botox, to jeden z najpopularniejszych preparatów wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Pacjentki chętnie decydują się na ten zabieg ponieważ jest on bezpieczny, a efekty niemal od razu można zobaczyć na skórze – za jego pomocą pozbędziemy się głębokich zmarszczek i złagodzimy rysy twarzy. Badania nad toksyną botulinową, którą w różnych dziedzinach medycyny stosuje się od ponad 20 lat, wskazały wiele nowych zastosowań tej substancji.
Jednym z nich, jest leczenie migreny, czyli uporczywych bólów głowy, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Jednak nie każdy rodzaj dolegliwości da się wyleczyć za pomocą toksyny botulinowej. Pierwszym krokiem, by stwierdzić, czy podjęcie terapii będzie skuteczne, jest sprawdzenie, jakie jest źródło bólu. W tym celu należy udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu, który – jeśli będzie taka potrzeba - skieruje pacjenta do neurologa.
O tym, czy botox będzie odpowiednią metodą leczenia powinien zdecydować lekarz. Prawidłowa diagnoza pozwala na przeprowadzenie terapii, w efekcie której ból się zmniejszy, a migreny ustąpią.
Za pomocą botoxu możemy leczyć ból głowy wywołany nadmiernym napinaniem mięśni. Dzieje się tak ponieważ toksyna botulinowa zatrzymuje przewodnictwo nerwowe pomiędzy nerwem i mięśniem, dzięki czemu następuje relaksacja miejsc bólowych. Dermatolog podczas zabiegu ostrzykuje , m.in. mięsień czołowy albo cały czepiec. Taki zabieg pomaga zlikwidować wzmożone napięcie, a tym samym umożliwia pozbycie się migren.
Nie ma właściwie przeciwskazań dotyczących wieku w jakim możemy wykonać ten zabieg. Wystarczającym wskazaniem jest tutaj występowanie problemu. Botox jako lekarstwo na ból głowy może stosować zarówno osoba 20 jak i 60- letnia. Efekt utrzymuje się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Kolejny zabieg możemy powtórzyć po 4 miesiącach. Czas, na jaki toksyna botulinowa może uwolnić od migreny, zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz wielkości podanej dawki.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-07-26 08:46
Ogólne zdrowie, migrena, botoks, głowa Komentarze (0)