iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Mezobotoks to specjalna technika podawania toksyny botulinowej, którą stosuję w celu zrelaksowania nadmiernej mimiki skóry wokół oczu. Jest unikatowa, ponieważ nie powoduje zamrożenia mimiki, a jedynie jej złagodzenie. Nie trzeba się więc obawiać efektu maski.

Nazwa mezobotoksu nawiązuje do mezoterapii, podczas której w specjalny sposób wprowadza się w głąb skóry substancje aktywne. Podczas zabiegu toksyna botulinowa jest podawana w mikroskopijnych dawkach w formie wielu drobnych i płytkich iniekcji. Do mezobotosku stosuje się rozcieńczoną formę preparatu, właśnie po to by delikatnie wygładzić skórę wokół oczu, pozbyć się kurzych łapek itd. Drobne linie rozchodzące się od zewnętrznych kącików oczu to problem większości kobiet. Na ten rodzaj zmarszczek podatne są osoby, które angażują mięśnie okrężne oczu podczas aktywnej mimiki. Jest to cecha osobnicza, czasem jednak nabyta przez niekorygowaną okularami wadę wzroku. Kurze łapki to jedne z pierwszych zmarszczek, także dlatego że skóra pod oczami jest niezwykle na nie podatna. Cienka i niemal zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, płytko unaczyniona i słabo natłuszczona szybko reaguje na przemęczenie, upływ czasu, stres i alergie. 

Często kobiety pytają mnie, czy nie jest za wcześnie na likwidowanie kurzych łapek. Tłumaczę im, że dzięki wczesnej interwencji można zapobiec zagnieceniu się zmarszczek na stałe, a także odzwyczaić się od nadmiernej mimiki, która prowadzi do osłabienia tkanek podporowych skóry. To prawda, że dzięki mezobotoksowi oduczamy się zbyt intensywnego mrużenia oczu. A więc można powiedzieć, że gdy toksyna botulinowa przestanie działać, nadal będziemy oszczędzać skórę wokół oczu. 
Dla profilaktyki kurzych łapek ważne jest też zagęszczanie, ponieważ skóra cienka jak pergamin szybciej traci wiotkość, elastyczność, i marszczy się jak zgnieciona kartka papieru. Dla jej pogrubienia polecam zabiegi, o których opowiem więcej za tydzień. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-02-24 12:09
Ogólne kurze łapki, mezobotoks, botoks zmarszczki Komentarze (0)

Marszczysz nos w słońcu, mrużysz oczy? Nie zdziw się, gdy po powrocie z urlopu zobaczysz w lustrze starszą siebie. I to o więcej niż 2 tygodnie.

Jak to możliwe? Gdy ty będziesz odpoczywać na leżaku, zapracowana skóra z każdym zmrużeniem będzie odgniatać i utrwalać zmarszczki mimiczne. W dodatku pod wpływem promieni UV jej strukturę będą torpedować wolne rodniki, niszczące między innymi kolagen. Jeżeli więc planowałaś pozbyć się kurzych łapek wokół oczu, zmarszczek mimicznych na czole (np. marsowych lub lwiej zmarszczki), zrób to jeszcze przed urlopem. 

Doświadczony lekarz poda botoks tylko tam, gdzie mięśnie mimiczne faktycznie pracują za mocno, nie pozbawiając twarzy naturalnej mimiki. Wokół oczu zastosuje na przykład specjalną technikę tzw. mezobotoks. Wprowadzi toksynę botulinowa w niewielkich, mikroskopijnych wręcz dawkach, dzięki czemu kurze łapki nie staną się pamiątką z tegorocznych wakacji, a oczy będą uśmiechać się nadal w sposób naturalny i pełny.  W dodatku, jeśli twarz w czasie wakacji delikatnie się opali , zmarszczki mimiczne nie będą widoczne na czole lub wokół oczu w postaci jaśniejszych linii. Same plusy ;)

 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-07-08 11:43
Ogólne zmarszczki, botoks, kurze łapki, toksyna botulinowa, mezobotoks Komentarze (1)

Zmarszczki wokół oczu, czyli tzw. „kurze łapki” mogą być problemem zarówno dwudziestolatek, jak i pięćdziesięciolatek. Naukowcy wyliczyli, że codziennie mięśnie twarzy kurczą się kilkanaście tysięcy razy. To właśnie mimika w połączeniu ze zmniejszającą się z wiekiem elastycznością i jędrnością skóry skutkuje powstawaniem zmarszczek. Na szczęście, medycyna estetyczna pozwala się ich pozbyć i to bez uciekania się do wysoce inwazyjnej metody, jaką jest chirurgia plastyczna. Miejsce cieszącego się złą sławą skalpela, zajęła toksyna botulinowa.
 
Botoks stał się w ostatnich latach nieodzownym elementem profilaktyki antystarzeniowej. To w tej chwili najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda wygładzania zmarszczek mimicznych, w tym ,,kurzych łapek”. Działanie toksyny botulinowej jest bardzo proste. Powoduje czasowe zatrzymanie przewodnictwa nerwowego pomiędzy nerwem i mięśniem. W konsekwencji następuje jego relaksacja i wygładzenie zmarszczek mimicznych. Uzyskujemy odświeżony, często łagodniejszy wygląd twarzy. Co najważniejsze – efekt jest naturalny.
 
Cały zabieg podania niewielkiej ilości toksyny botulinowej, poprzedzony konsultacją lekarską, zajmuje około 30 minut. Nie wymaga specjalnych przygotowań, nie boli i nie powoduje opuchnięć. Co najwyżej może się pojawić mały siniaczek, który z łatwością zamaskujemy makijażem. Botoks nie szkodzi i nie powoduje żadnych nieodwracalnych zmian w organizmie. Średnio po ok. 6 miesiącach przestaje działać, ponieważ toksyna się dezaktywuje.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-03-19 11:30
Ogólne zmarszczki, zabieg, kurze łapki Komentarze (2)

W zabiegach medycyny estetycznej nigdy nie chodzi o likwidację pojedynczej zmarszczki. Kluczem jest ogólna poprawa zdrowia skóry, co znacząco wpływa na polepszenie komfortu życia pacjenta. Zamiast koncentrować się na walce z kurzymi łapkami czy zmarszczkami palacza, ekspert medycyny estetycznej powinien kompleksowo podejść do procesu starzenia.
 
Zmarszczki bowiem to nie jedyny objaw upływającego czasu. To także pojawiające się z wiekiem przebarwienia, zwiotczała, obwiśnięta skóra, zanik objętości tkanek, mający swoje źródło w ubytkach tkanki tłuszczowej czy kostnej. Ponieważ problem jest wielostopniowy i złożony, również leczenie powinno przebiegać etapami.
 
Gdy problemem są zmarszczki, to nie proponujemy od razu wstrzykiwania botoksu. Podanie toksyny botulinowej najczęściej jest zwieńczeniem wieloetapowej kuracji odmładzającej skórę. Zastrzyk z botoksu nic nie da, jeśli skóra będzie obwiśnięta, wiotka i pokryta przebarwieniami. Swoim pacjentom polecam zatem metody łączone, dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry, które etapami likwidują poszczególne problemy. Zazwyczaj zaczynamy od zabiegów poprawiających kondycję skóry, uzupełniających braki niezbędnych składników aktywnych. W ten sposób dostarczamy tkankom paliwa potrzebnego do regeneracji. W drugim kroku warto pomyśle o zabiegach liftingujących, które napinają skórę i wygładzają płytkie zmarszczki. Na koniec, czas na ,,kropkę na i” czyli wykończenie całości - botoksem lub kwasem hialuronowym.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-02-20 09:44
Ogólne zmarszczki, likwidacja, kurze łapki Komentarze (1)

Każdy i zawsze – nie tylko w Walentynki - chciałby oczarowywać młodym i pięknym spojrzeniem. Dlatego o skórę wokół oczu dobrze jest zadbać jeszcze zanim zobaczymy w lustrze swoje podkrążone, zapuchnięte lub pomarszczone oczy. Skóra jest tam bardzo delikatne i wrażliwa, dlatego trzeba otaczać ją szczególną opieką. Na co dzień należy chronić ją przed słońcem, nosząc okulary przeciwsłoneczne, bo zwłaszcza promieniowanie UVA przyspiesza procesy starzenia. Okolice oczu smaruj odpowiednim kremem – najlepiej takim, który w swoim składzie ma pobudzającą krążenie kofeinę, redukującą sińce i rozjaśniającą cerę witaminę C oraz flawonoidy. Te ostatnie posiadają właściwości uszczelniające ścianki naczyń krwionośnych, dzięki czemu zmniejsza się obrzęk. Aplikując krem, oklepuj delikatnie skórę wokół oczu, bo to dodatkowo pobudza krążenie krwi, a tym samym zmniejsza sińce pod oczami. Przy doborze preparatów pamiętaj: priorytetem jest to, by nie podrażniały wrażliwych okolic oczu.
 
Trzeba jednak zaznaczyć, że żadne metody, które możemy wypróbować w domu, nie dadzą tak dobrych efektów, jakie osiągniemy w gabinecie lekarza medycyny estetycznej. Dziś specjaliści w tej dziedzinie znają sposoby kompleksowej i bezpiecznej poprawy wyglądu skóry wokół oczu, a przy tym – odmłodzenia i rozjaśnienia samego spojrzenia. Sińce pod oczami to defekt, który daje się nam we znaki, gdy naczynia krwionośne przebijają przez cienką skórę. Sposób na pokonanie tego mankamentu polega na utworzeniu rodzaju „hialuronowej” poduszki między naczynkami a naskórkiem. W tym celu zasiniony obszar delikatnie wypełnia się kwasem hialuronowym, który przykrywa naczynka i sprawia, że stają się one niewidoczne. Drugą metodą redukowania zasinienia jest pobudzenie krążenia krwi, np. za pomocą peelingów, zawierających argininę oraz dodatkowo kwas mlekowy, który ma działania złuszczające. Kurze łapki skutecznie wygładzi zabieg mezoterapii, w którym aplikowany jest kwas hialuronowy, a także zabieg z użyciem botoksu. Profesjonalnie dobrana i wstrzyknięta we właściwe miejsce dawka preparatu przywróci spojrzeniu młodość i blask, dlatego warto zdać się na poradę specjalisty medycyny estetycznej. Potrafi on też opracować kurację, która kompleksowo rozwiąże problemy okolic oczu. A skoro są one zwierciadłem duszy, wszyscy chcielibyśmy, żeby wyglądały jak najpiękniej.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-02-14 08:38
Ogólne skóra, zmarszczki, oczy, kurze łapki Komentarze (3)