iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Skóra ust szybko wysycha, dlatego zawsze mam w kosmetyczce ochronno-nawilżającą pomadkę. Niestety to nie zawsze pomaga. Upływ czasu, ale także częsty kontakt z promieniami słonecznymi powodują, że  usta więdną, a konkretnie pokrywają się siateczką drobnych, pionowych zmarszczek. W dodatku pierzchną, łuszczą się i pieką. By poprawić nawilżenie, i to w sposób spektakularny, sięgam po metodę najbardziej skuteczną, choć wymagającą zastosowania igły. Ale bez obaw - nie zmieniam w ten sposób rozmiaru ust, a jedynie je nawadniam. Za pomocą drobnych i delikatnych iniekcji podaję rzadki, półpłynny kwas hialuronowy w nieusieciowanej formie. Taki kwas naturalnie występuje w skórze. Co tam robi? Między innymi wiąże i zatrzymuje wodę w głębszych jej warstwach. Z wiekiem zanika czyli z roku na rok jest go w tkankach skóry coraz mniej. Tak więc gdy dzięki zabiegowi mezoterapii kwasem hialuronowym uzupełnimy niedobory wody i poprawimy zdolność wiązana wody w skórze, poprawimy nawilżenie ust. Jak to wpłynie na ich wygląd? Dzięki temu skóra warg stanie się gładsza, bardziej sprężysta, spłycą się powierzchniowe drobne załamania w obszarze czerwieni wargowej. Efekt utrzyma się około roku czyli do następnego lata J.
I jeszcze jeden trik medycyny estetycznej związany z ustami i kwasem hialuronowym. Substancja ta dobrze sobie radzi z uniesieniem opadających kącików. Alternatywnie stosuje się także niewielką dawkę toksyny botulinowej, która podana w okolicach brody także upora się sobie ze smutnym wyrazem twarzy. Ale uwaga, wybór metody  na uniesienie kącików nie do końca zależy od decyzji pacjenta, to lekarz analizując mimikę twarzy, proponuje taką technikę, która da najlepszy efekt. 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-06-17 10:18
Ogólne kwas hialuronowy, nawilżanie ust, opadające kąciki ust Komentarze (3)

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych na świecie. Lekarze medycyny estetycznej stosują wiele metod na poprawę ich wyglądu, w efekcie tysiące kobiet na całym świecie podrasowuje swoje usta, osiągając naturalny i harmonijny efekt.

Jak powiększyć usta i nie przesadzić? Powiem wprost należy korzystać z usług doświadczonych specjalistów, którzy mówią nie taśmowemu pompowaniu warg. Najważniejsze jest to, by dobrać technikę, preparat, jego ilość i sposób podania do rysów twarzy pacjenta, kierując się przy tym wyczuciem estetyki i poszanowaniem dla harmonii ludzkiego ciała. To są indywidualne cechy lekarza, który z jednej strony jest rzemieślnikiem, ponieważ wykonał tysiące podobnych zabiegów i jest po prostu doświadczony. Ale z drugiej strony ma coś czego nie można się nauczyć wyczucie piękna, talent na miarę artyzmu. 

Technicznie rzecz biorąc, usta powiększa się za pomocą usieciowanego, czyli gęstego kwasu hialuronowego, który podajemy kaniulą lub igłą (po wcześniejszym znieczuleniu). Z rozmiarem ust nie ma nic wspólnego botoks, który często wymieniany jest w mediach w kontekście nienaturalnie powiększonych ust gwiazd show-biznesu. Coś takiego jak obotoksowane usta po prostu nie istnieje. Toksyny botulinowej używa się przede wszystkim do niwelowania zmarszczek mimicznych, a w przypadku ust raczej do uniesienia opadających kącików. 

Kwas hialuronowy prawidłowo podany, czyli z umiarem, zwiększa objętość w sposób naturalny, pod warunkiem że efekt push-up obejmuje tylko strefę czerwieni wargowej. Jednym z najnowszych preparatów, który daje naturalny i nieprzesadzony efekt jest Juvederm Volbella, który zadebiutował na ostatnim Kongresie Medycyny Estetycznej Anti-aging. Volbellę stosuje się do delikatnego zwiększenia objętości warg oraz zrównoważenia asymetrii. Między innymi za pomocą tego kwasu poprawiam także kontury warg, aby zapewnić wyrazistość i atrakcyjny zarys ust. To oczywiście tylko jeden z preparatów do wyboru, którego dokonuje lekarz podczas konsultacji estetycznej. Jaka metoda będzie najlepsza dla Ciebie? Sprawdź!
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-06-10 14:16
Ogólne zabiegi, kwas hialuronowy, medycyna estetyczna, powiększanie ust Komentarze (3)

 

Najbardziej popularną metodą, z której skorzystało tysiące kobiet, jest modelowanie kształtu ust kwasem hialuronowym. Zabieg wypełnienia nadaje wargom pełny i symetryczny kształt, likwiduje niedoskonałości, np. blizny po opryszczce i nawilża skórę. Efekt można stopniować i na bieżąco korygować, dzięki czemu końcowy rezultat jest naturalny i satysfakcjonujący. To metoda bezpieczna i praktycznie bezbolesna – preparat podaje się w miejscowym znieczuleniu. Po konsultacji lekarz dobiera odpowiednią ilość wypełniacza i podaje na jeden z dwóch sposobów – tradycyjną iniekcją w kilku miejscach lub kaniulą – rodzajem długiej igły, która wymaga tylko jednego wkłucia. Efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy.
Na popularny zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym może zdecydować się każda kobieta, niezależnie od wieku. Co warto wiedzieć o tej metodzie?
·         Daje natychmiastowy i widoczny, ale zarazem naturalny i estetyczny efekt.
·         Nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu spokojnie wrócisz do pracy. Ewentualny delikatny obrzęk lub zaczerwienienie zniknie po 2-3 dniach.
·         Zabieg jest odczuwalny, ale w gabinetach stosuje się miejscowe znieczulenie.
·         Preparat podaje się metodą tradycyjnych iniekcji w kilku lub kilkunastu miejscach bądź też za pomocą kaniuli (rodzaj długiej igły).
·         Zabieg trwa ok. 15-30 minut.
·         Efekt utrzymuje się 6-12 miesięcy, a każde kolejne podanie kwasu stopniowo wydłuża ten okres.
·         Najlepsze rezultaty daje zabieg w sprawdzonym gabinecie, robiony przez doświadczonego lekarza.
·         Wśród przeciwskazań do zabiegu znajduje się ciąża, okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca, choroby nowotworowe, alergia na składniki preparatu. 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-01-09 11:12
Ogólne zabieg, usta, kształt, kwas hialuronowy Komentarze (0)
1 | 2 |