iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Nie ma złotej metody, dzięki której można się pozbyć cieni pod oczami u każdego. Jest bardzo wiele przyczyn, które powodują takie niedoskonałości, dlatego problem trzeba dobrze zdiagnozować.

Zanim podejmę decyzję o metodzie, za pomocą której zniweluję cienie pod oczami pacjenta, przeprowadzam szczegółową diagnozę. To ważne, ponieważ nagle pojawiające się problemy ze skórą pod oczami mogą oznaczać problemy z nerkami, wątrobą, tarczycą, wskazują na alergię lub atopowe zapalenie skóry. Inne powody to te genetyczne: cienka, płytko unaczyniona skóra w tej okolicy, specyficzne układanie się torebek tłuszczowych. Problemy mogą być związane z odkładaniem się barwnika lub po prostu powstają z powodu upływającego czasu.
Najpopularniejsze metody walki z cieniami:

Mezoterapia
Ostrzykiwanie okolicy skóry wokół oczu specjalnymi koktajlami przede wszystkim pozwala głęboko nawilżyć skórę w tym miejscu. Tą technikę wykorzystuję także do podawania substancji, które odpowiadają na konkretne przyczyny cieni np. obkurczają rozszerzone naczynia krwionośne, wpływają na odpowiedni przepływ limfy, rozjaśniają.

Laser/Dermapen
Zabieg z użyciem lasera Palomar Lux 1540 wzmacnia skórę okolicy oka. To zabieg idealny, gdy cienie spowodowane są wiotkością skóry, utratą elastyczności. Do zabiegów odmładzających spojrzenie należy też Dermapen. Obydwie metody tworzą w skórze mikroskopijne dziurki, które mobilizują skórę do przebudowy, odzyskuje ona napięcie i elastyczność.

Wypełnienie kwasem hialuronowym
Najwdzięczniejszy zabieg na okolice oka, ponieważ daje bardzo dobre i natychmiastowe efekty. To zabieg idealny, gdy powodem cieni są ubytki tłuszczowe i zbyt duże zagłębienia pod oczami. Kwas hialuronowy tworzy pod okiem poduszeczkę, która wypełnia zapadnięcia i kamufluje niedoskonałości. Zawarte w preparacie aminokwasy i witaminy stymulują skórę i powodują, że podlega regeneracji.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-04-24 12:01
Ogólne mezoterapia, cienie, kwas hialuronowy, obrzęki, podkowy, lasek Komentarze (0)