iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Jesień i zima to najlepszy czas na poprawienie wyglądu szyi. Możesz to zrobić w sekrecie, ponieważ ciepły golf, który chroni cię przed chłodem, przy okazji zakamufluje przejściowe niedoskonałości.

Terapie odmładzające skórę szyi stają się popularne właśnie w okresie jesienno-zimowym. Pacjentki mogą swobodnie teraz planować serię zabiegów, nawet jeśli wystąpią po nich zaczerwienienie i podrażnienia. To fakt, ciężko przecież wyobrazić sobie, że w środku lata będziesz otulać szyję golfem, by ukryć ślady po mikronakłuwaniu.

 

Pogódź się z tym: jeśli chcesz, żeby skóra sama się zregenerowała, musisz ją obudzić do działania. Im intensywniejsza pobudka, tym lepszy efekt. Stąd w terapiach anti-aging na okolicę szyi prym wiodą zabiegi z użyciem igieł i laserów frakcyjnych. Wywołujemy kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, która dosłownie jest dziurkowana za pomocą światła lub rollera. Taka inwazja budzi w skórze procesy naprawcze. Im głębiej zadziała lekarz, tym większa będzie przebudowa skóry. Efekty mogą zaskoczyć: w miejscu uszkodzonych włókien kolagenowych powstanie nowa tkanka: zregenerowana, gładsza i bardziej jędrna.

 

Inny gardłowy problem to drugi (a może i trzeci) podbródek. Dodaje kilogramów i nie zawsze związany jest z tuszą. Często wynika z czynników genetycznych lub wady postawy. I choć pocieszasz się, że taka twoja uroda, możesz przecież zmienić swoje przeznaczenie. Do niwelacji drugiego podbródka polecam lipolizę iniekcyjną. Metoda jest prosta: pod skórę wstrzykiwany jest preparat na bazie soi, który rozbija tłuszcz w komórkach. Jest on następnie usuwany z organizmu w procesie metabolicznym (po zabiegu warto oszczędzać wątrobę i pić dużo wody). Po takim zabiegu w miejscu iniekcji widoczny jest obrzęk, który uwypukla podgardle. Na szczęście z pomocą przychodzi golf J. Po dwóch, trzech dniach wszystko wraca do normy, z tą różnicą, że drugi podbródek jest mniej widoczny efekty widać już po pierwszym zabiegu. A więc zabieramy się za renowację szyi 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-10-30 23:44
Ogólne szyja, lipoliza, odmładzanie, mikronakłuwanie Komentarze (0)

Nawet przy dobrej sylwetce częstym problemem, na który skarżą się kobiety, jest tłuszcz zbierający się nad kolanami. Wiadomo, że to newralgiczne miejsce, decydujące o tym, czy zakładamy spódnicę przed kolano, czy nie.

Skutecznych ćwiczeń nie wymyślił jeszcze nikt. Na łydki, uda i pośladki owszem, ale na kolana siłownia i drakońska dieta nie są najlepszym rozwiązaniem. Nawet jeżeli zrzucimy trochę kilogramów, nadmiar skóry nieestetycznie obwiśnie, pogłębiając problem. Skutecznym sposobem jest modelowanie tego miejsca, co pozwoli uzyskać odpowiedni kształt.

Zabieg, który daje takie możliwości, to lipoliza iniekcyjna. Polega na wstrzyknięciu w okolicę kolan preparatu na bazie soi. Substancja rozbija tłuszcz w komórkach, dzięki czemu możliwy jest jego szybszy metabolizm. Po takim zabiegu odczuwa się w miejscu iniekcji takie dolegliwości, jak obrzęk i nadwrażliwość na dotyk, kolano jest też czasem cieplejsze niż zwykle. Po kilku dniach noszenia spodni wszystko wraca do normy, z tą różnicą, że kolano jest smuklejsze i wymodelowane efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Alternatywą dla lipolizy iniekcyjnej jest mezoterapia lipolityczna z zastosowaniem preparatu Dermaheal LL. Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej usuwany jest dzięki zastosowaniu koktajlu aktywnych składników, wśród których znajdują się fosfatydylocholina, rozbijająca tłuszcz w komórkach. Peptydy biomimetyczne wspomagają spalanie i rozbijanie tłuszczu oraz odpowiadają za napięcie i wygładzenie skóry. W składzie koktajlu znajduje się także L-Carnityna. Po zabiegu na obszarze ostrzykniętej okolicy może pojawić się stan zapalny, co objawia się delikatnym zaczerwienieniem, delikatnym obrzękiem. Jest on jednak mniejszy niż w przypadku lipolizy i utrzymuje się tylko około doby.

Ale skóra nad kolanami może potrzebować także ujędrnienia. Z wiekiem zaczyna ona wiotczeć podobnie jak okolice wewnętrznej strony ud. Te właśnie miejsca uwielbiają prezentować plotkarskie gazety, udowadniając że nawet gwiazdy nie są idealne. Na obwiśnięcia skóry stosuje się lifting termiczny Zaffiro. Promieniowanie podczerwone IR emitowane przez szafirową głowicę powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej do temperatury 65°C ze stałym chłodzeniem powierzchniowym naskórka.

Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe zostają pobudzone do regeneracji. Od razu odzyskują utracony skręt dlatego zaraz po zabiegu skóra jest bardziej napięta. Ale to nie koniec pozytywnych zmian. Jeszcze przez kilka miesięcy po zabiegu wygląd kolan czy wnętrza ud będzie się poprawiał za sprawą tworzenia się nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra stanie się gęstsza, a więc bardziej jędrna i sprężysta.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-03-25 10:44
Ogólne uroda, kolagen, kolano, lipoliza, medycyna estetyczna Komentarze (2)

Tak, można. Wystarczy nam jeden podbródek tzw. drugi, czyli nadmiar skóry i tłuszczu pod brodą, negatywnie wpływa na nasz wygląd. Wcale nie musi być problemem tylko osób otyłych, bo pojawia się również u szczupłych, często jako efekt niewłaściwej postawy lub cecha genetyczna.

Likwidacja drugiego podbródka to zadanie dla specjalisty. Jedną z najpopularniejszych metod jest lipoliza iniekcyjna. Dzięki niej zlikwidujesz liczbę komórek tłuszczowych i w ten sposób wysmuklisz linię podbródka. Do zabiegu wykorzystuje się specjalny preparat na bazie soi, który po wstrzyknięciu w skórę rozbija tłuszcz w komórkach. Następnie zostaje on wydalony w procesie metabolicznym przez wątrobę. Bezpośrednio po wykonaniu lipolizy występuje zwykle lekki stan zapalny: opuchlizna, czasem też podwyższona temperatura. To bezpieczny objaw procesu pozbywania się nadmiaru tłuszczu. Zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w odstępie miesiąca, ale efekty można obserwować już po pierwszym z nich.

Inną metodą, tym razem niewymagającą użycia igły, jest kawitacja ultradźwiękowa. Urządzenie Cavi Lipo emituje ultradźwięki, które docierają do komórek tłuszczowych, rozdrabniając je i uwalniając z komórek. Ostatecznie tłuszcz jest naturalnie usuwany przez organizm. To metoda, którą z powodzeniem stosuje się także do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z innych partii ciała.

Z drugim podbródkiem można też walczyć w domu. Warto masować szyję od nasady ku brodzie. W ten sposób poprawi się też ukrwienie tej części ciała.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-09-24 15:06
Ogólne likwidacja, lipoliza, podbródek, drugi Komentarze (2)

 

Mało satysfakcjonujący kształt kolan to dość powszechny problem wśród kobiet. Przez to spodnie zazwyczaj wygrywają pojedynek ze spódnicami. Czas powiedzieć stanowcze „nie” otłuszczonym kolanom i pochwalić się zgrabnymi nogami.
 
Kolana to newralgiczne miejsce. Na ich ładnym kształcie zależy wszystkim, a skutecznych ćwiczeń nie wymyślił jeszcze nikt. Na łydki, uda i pośladki owszem, ale na kolana siłownia i drakońska dieta nie są najlepszym rozwiązaniem. Nawet jeżeli zrzucimy trochę tłuszczyku, nadmiar skóry nieestetycznie obwiśnie, pogłębiając problem. Jedynym skutecznym sposobem jest modelowanie tego miejsca, co pozwoli uzyskać odpowiedni kształt. Zabieg, który daje takie możliwości, to lipoliza iniekcyjna.
 
Jak to działa?
Bardzo prosto. Zabieg polega na wstrzyknięciu w okolicę kolan specjalnego preparatu na bazie soi. Substancja rozbija tłuszcz w komórkach, dzięki czemu możliwy jest jego szybszy metabolizm. Efekt- wymodelowanego, smuklejszego kolana pojawia się od razu.
 
Jak często trzeba taki zabieg powtarzać?
Pierwszy efekt, widoczny gołym okiem, można zobaczyć już po pierwszym zabiegu. Lipoliza wymaga powtórzeń, tak by ze zgrabnych kolan cieszyć się jak najdłużej. Polecana jest seria dwóch, trzech zabiegów. Wykonuje się je w 4 -tygodniowych odstępach.
 
Czy to dobre dla wszystkich?
Zabieg jest przeznaczony dla osób z przeciętną waga, które borykają się z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Lipolizę polecam osobom, którym nie udaje się zwalczyć problemu ,,otłuszczonych” kolan dietą i ćwiczeniami.
 
Czy to skuteczna metoda tylko dla kolan?
To zabieg, który miejscowo redukuje tkankę tłuszczową. Dlatego  można go zastosować, by wyszczuplić brzuch, uda, biodra, czy linię podbródka.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-08-29 15:38
Ogólne tłuszcz, kolano, kształt, lipoliza Komentarze (1)