iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Endermologia, czyli mechaniczny masaż za pomocą opatentowanej metody stymulacji skóry, doskonale sprawdza się jako "ujędrniacz" skóry. Rekomenduję ją i stosuję u pacjentek cierpiących na cellulit, dość powszechny problem wielu z nas ;-)

Endermologia zmusza komórki tłuszczowe do opróżniania nadmiaru tłuszczu, niweluje obrzęki, poprawia mikrokrążenie, ujędrnia i dotlenia skórę. Skuteczność metody potwierdzają pacjentki, które regularnie zakładają endermowear (białe ubranko do endermologii na ciało) i traktują ten zabieg jak element stylu życia. 

Pierwsza grupa to pacjentki, które nie mają zaawansowanego cellulitu i chcą utrzymać ten stan. Profilaktycznie 1-2 w miesiącu zgłaszają się na Lipomassage. Endermologia to ich sposób na atrakcyjne, jędrne ciało. Dla tej grupy pacjentów regularna endermologia jest zabiegiem samodzielnym i wystarczającym.

Pacjentki, które już mają problem w obrębie ciała (przede wszystkim z zaawansowanym cellulitem, ale także z miejscowym odkładaniem się tkanki tłuszczowej czy obrzękami) przychodzą intensywną terapię 10-15 zabiegów, wykonywanych nawet 2 razy w tygodniu. Jeśli zależy im na jak najszybszym efekcie, włączają dodatkowe zabiegi medycyny estetycznej, np. mezoterapie lipolityczne, przyspieszające metabolizowanie tłuszczu.

 

Endermologia to także zabieg SOS. Nawet na miesiąc przez urlopem możesz wykonać 8-10 zabiegów i widoczne poprawić jakość skóry uelastycznić, ujędrnić i wygładzić cellulit.

Udanego urlopu :-)

 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-05-28 14:32
Ogólne cellulit, wyszczuplanie, endermologia, Lipomassage Komentarze (0)

Zastanawiałaś się pewnie wiele razy, czym jest tak naprawdę, bo przecież nie skórka pomarańczy uwięzioną pod Twoja skórą. Cellulit tworzą rozdęte i wypełnione tłuszczem adipocyty, czyli komórki tłuszczowe magazynujące zapasy energetyczne. Gdy mamy cellulit, komórki tłuszczowe zbijają się w tzw. zraziki tkanki tłuszczowej, które obrastają tkanką włóknistą. Kształtem a nawet rozmiarami przypominają winogrona. Są tak duże, że zaburzają mikrokrążenie, wywołując niedotlenienie i niedożywienie komórek skóry. Uciskają przy tym na naczynia krwionośne, limfatyczne i utrudniają eliminację toksyn. W efekcie skóra robi się coraz bardziej gąbczasta i coraz mniej jędrna, nawet jeśli nie jesteśmy. Po prostu komórki tłuszczowe pracują w zaburzony sposób. By zmienić wygląd skóry, trzeba zmusić adipocyty do opróżnienia zapasów tłuszczowych. Tylko jak? Jedną z najskuteczniejszych i jednocześnie nieinwazyjnych metod jest endermologia, czyli masaż ciała za pomocą dwóch sterowanych elektronicznie rolek, które pracują w hermetycznej komorze i współpracują z podciśnieniem. Metoda została opracowana we Francji najpierw służyła tylko do celów rehabilitacyjnych. Stosowano ją do terapii po wypadkach i po operacjach. Teraz okazało się, że endermologia genialnie działa na wygląd skóry. Uelastycznia, odmładza, a przede wszystkim wyjątkowo silnie pobudza dipocyty do usuwania tłuszczu, a przez to uaktywnia układ żylny i limfatyczny, poprawia odżywienie skóry. Efekt? Cellulit zanika nawet w miejscach najbardziej dotkniętych problemem.  W fazie uderzeniowej warto wykonywać zabieg endermologii na ciało o nazwie Lipomassage 2 razy w tygodniu (10-15 zabiegów), potem wystarczy korzystać z endermologii raz na miesiąc. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-02-11 10:25
Ogólne cellulit, endermologia, Lipomassage Komentarze (0)

Za długa przerwa lub zbyt intensywny trening na dzień dobry wystarczą, by poczuć to nieprzyjemne uczucie sztywności ciała i bolesność. Zakwasy pojawiają się z reguły około 12 godzin po wysiłku fizycznym i są związane z mikrourazami mięśni. Wcale nie oznaczają, że trening się udał, raczej wskazują na wyczerpanie i przemęczenie. Choć mijają najczęściej po ok. 2 dniach, nie należą do najprzyjemniejszych odczuć. Jak się ich pozbyć?

Sposoby na walkę z zakwasami to ciepła kąpiel, dieta bogata w białko, minerały i witaminy oraz masaż.  Najskuteczniejszy jest masaż mechaniczny Endermologie, który od ponad 20 lat stosowany jest w medycynie sportowej na całym świecie. Endermologia została wymyślona we Francji i na początku służyła do rehabilitacji pourazowej. Opracował ją Louis Paul Guitay, który po wypadku motocyklowym przechodził serie wyczerpujących masaży. Gdy udało się mu opracować ich mechaniczną, krótszą i bardziej efektywną wersję, endermologia weszła na stałe do rehabilitacji powypadkowej i pooperacyjnej. Potem zaczęto jej używać także w trakcie treningów przygotowujących do wysiłku. Mechaniczny masaż pod ciśnieniem Lipomassage  - przyspiesza regenerację mięśni, więzadeł i ścięgien, dlatego świetnie sprawdza się podczas niwelowania zakwasów. Zabieg polecany jest dla osób aktywnie uprawiających sport (bieganie, kolarstwo, fitness itd.) zarówno profilaktycznie (raz w miesiącu) jak i interwencyjnie (po kontuzji). Nad masażem tkanki łącznej i mięśniowej pracują dwie elektronicznie sterowane rolki, które pod ciśnieniem zasysają skórę. W zależności od programu proces ten jest mniej lub bardziej intensywny. Podczas zabiegu pacjent korzysta ze specjalnego kostiumu (tzw. endermowear).  Endermologia jest odczuwalna jak intensywny masaż, odczuwalność zabiegu zmniejsza się wraz ze wzrostem elastyczności skóry. Jest nieinwazyjna i bezpieczna, a efekty lipomasażu kontrolują czujniki, które dostarczają też informacji o grubości fałdu skórnego. Ze względu na to, że endermologia niweluje także cellulit oraz modeluje sylwetkę w miejscach najbardziej opornych, które magazynują tłuszcz, zabieg ten stał się stałym elementem życia, wykonywany raz w miesiącu odmładza, ujędrnia i dba o kondycję skóry. W celach odchudzających i antycellulitowych należy jednak zacząć od intensywnej serii 10-15 zabiegów, wykonywanych po 2 w tygodniu. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-02-05 11:51
Ogólne zakwasy, endermologia, Lipomassage, Endermologie Komentarze (0)