iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Mezobotoks to specjalna technika podawania toksyny botulinowej, którą stosuję w celu zrelaksowania nadmiernej mimiki skóry wokół oczu. Jest unikatowa, ponieważ nie powoduje zamrożenia mimiki, a jedynie jej złagodzenie. Nie trzeba się więc obawiać efektu maski.

Nazwa mezobotoksu nawiązuje do mezoterapii, podczas której w specjalny sposób wprowadza się w głąb skóry substancje aktywne. Podczas zabiegu toksyna botulinowa jest podawana w mikroskopijnych dawkach w formie wielu drobnych i płytkich iniekcji. Do mezobotosku stosuje się rozcieńczoną formę preparatu, właśnie po to by delikatnie wygładzić skórę wokół oczu, pozbyć się kurzych łapek itd. Drobne linie rozchodzące się od zewnętrznych kącików oczu to problem większości kobiet. Na ten rodzaj zmarszczek podatne są osoby, które angażują mięśnie okrężne oczu podczas aktywnej mimiki. Jest to cecha osobnicza, czasem jednak nabyta przez niekorygowaną okularami wadę wzroku. Kurze łapki to jedne z pierwszych zmarszczek, także dlatego że skóra pod oczami jest niezwykle na nie podatna. Cienka i niemal zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, płytko unaczyniona i słabo natłuszczona szybko reaguje na przemęczenie, upływ czasu, stres i alergie. 

Często kobiety pytają mnie, czy nie jest za wcześnie na likwidowanie kurzych łapek. Tłumaczę im, że dzięki wczesnej interwencji można zapobiec zagnieceniu się zmarszczek na stałe, a także odzwyczaić się od nadmiernej mimiki, która prowadzi do osłabienia tkanek podporowych skóry. To prawda, że dzięki mezobotoksowi oduczamy się zbyt intensywnego mrużenia oczu. A więc można powiedzieć, że gdy toksyna botulinowa przestanie działać, nadal będziemy oszczędzać skórę wokół oczu. 
Dla profilaktyki kurzych łapek ważne jest też zagęszczanie, ponieważ skóra cienka jak pergamin szybciej traci wiotkość, elastyczność, i marszczy się jak zgnieciona kartka papieru. Dla jej pogrubienia polecam zabiegi, o których opowiem więcej za tydzień. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-02-24 12:09
Ogólne kurze łapki, mezobotoks, botoks zmarszczki Komentarze (0)

Marszczysz nos w słońcu, mrużysz oczy? Nie zdziw się, gdy po powrocie z urlopu zobaczysz w lustrze starszą siebie. I to o więcej niż 2 tygodnie.

Jak to możliwe? Gdy ty będziesz odpoczywać na leżaku, zapracowana skóra z każdym zmrużeniem będzie odgniatać i utrwalać zmarszczki mimiczne. W dodatku pod wpływem promieni UV jej strukturę będą torpedować wolne rodniki, niszczące między innymi kolagen. Jeżeli więc planowałaś pozbyć się kurzych łapek wokół oczu, zmarszczek mimicznych na czole (np. marsowych lub lwiej zmarszczki), zrób to jeszcze przed urlopem. 

Doświadczony lekarz poda botoks tylko tam, gdzie mięśnie mimiczne faktycznie pracują za mocno, nie pozbawiając twarzy naturalnej mimiki. Wokół oczu zastosuje na przykład specjalną technikę tzw. mezobotoks. Wprowadzi toksynę botulinowa w niewielkich, mikroskopijnych wręcz dawkach, dzięki czemu kurze łapki nie staną się pamiątką z tegorocznych wakacji, a oczy będą uśmiechać się nadal w sposób naturalny i pełny.  W dodatku, jeśli twarz w czasie wakacji delikatnie się opali , zmarszczki mimiczne nie będą widoczne na czole lub wokół oczu w postaci jaśniejszych linii. Same plusy ;)

 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-07-08 11:43
Ogólne zmarszczki, botoks, kurze łapki, toksyna botulinowa, mezobotoks Komentarze (1)