iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Dlaczego jesteś taka smutna pytają cię wszyscy dookoła, mimo że nie masz powodów do zmartwień? Być może zwracają uwagę na kąciki ust, które obniżyły się wraz z upływem czasu albo są niezbyt lubianą cechą twoich rysów twarzy. Na szczęście medycyna estetyczna ma szybkie i sprawdzone sposoby na to, by zetrzeć smutek z twarzy.

Kąciki ust podnosimy delikatnie za pomocą dwóch malutkich iniekcji z toksyny botulinowej. Botoks podawany jest w okolice brody, jego działanie stabilizuje się około dwóch tygodni i utrzymuje od 3 do 9 miesięcy. Po tym czasie zabieg może być powtórzony. Dobry efekt daje także podanie niewielkiej ilości kwasu hialuronowego bezpośrednio pod opadającymi kącikami, co zapobiega ich opadaniu przez ok. 12 miesięcy. Resztę kwasu, który zostanie z ampułki, można zastosować do poprawy konturu lub wypełnienia tzw. zmarszczek palacza, czyli pionowych linii wokół ust. Wybór metody na uniesienie kącików nie do końca zależy od decyzji pacjenta, to lekarz analizując mimikę twarzy, proponuje taką technikę, która da najlepszy efekt. Dlatego należy korzystać z zabiegów u sprawdzonych specjalistów.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-11-06 16:00
Ogólne usta, botoks, toksyna botulinowa, opadające kąciki ust Komentarze (0)
Skóra ust szybko wysycha, dlatego zawsze mam w kosmetyczce ochronno-nawilżającą pomadkę. Niestety to nie zawsze pomaga. Upływ czasu, ale także częsty kontakt z promieniami słonecznymi powodują, że  usta więdną, a konkretnie pokrywają się siateczką drobnych, pionowych zmarszczek. W dodatku pierzchną, łuszczą się i pieką. By poprawić nawilżenie, i to w sposób spektakularny, sięgam po metodę najbardziej skuteczną, choć wymagającą zastosowania igły. Ale bez obaw - nie zmieniam w ten sposób rozmiaru ust, a jedynie je nawadniam. Za pomocą drobnych i delikatnych iniekcji podaję rzadki, półpłynny kwas hialuronowy w nieusieciowanej formie. Taki kwas naturalnie występuje w skórze. Co tam robi? Między innymi wiąże i zatrzymuje wodę w głębszych jej warstwach. Z wiekiem zanika czyli z roku na rok jest go w tkankach skóry coraz mniej. Tak więc gdy dzięki zabiegowi mezoterapii kwasem hialuronowym uzupełnimy niedobory wody i poprawimy zdolność wiązana wody w skórze, poprawimy nawilżenie ust. Jak to wpłynie na ich wygląd? Dzięki temu skóra warg stanie się gładsza, bardziej sprężysta, spłycą się powierzchniowe drobne załamania w obszarze czerwieni wargowej. Efekt utrzyma się około roku czyli do następnego lata J.
I jeszcze jeden trik medycyny estetycznej związany z ustami i kwasem hialuronowym. Substancja ta dobrze sobie radzi z uniesieniem opadających kącików. Alternatywnie stosuje się także niewielką dawkę toksyny botulinowej, która podana w okolicach brody także upora się sobie ze smutnym wyrazem twarzy. Ale uwaga, wybór metody  na uniesienie kącików nie do końca zależy od decyzji pacjenta, to lekarz analizując mimikę twarzy, proponuje taką technikę, która da najlepszy efekt. 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-06-17 10:18
Ogólne kwas hialuronowy, nawilżanie ust, opadające kąciki ust Komentarze (3)