iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Choć terminy te bywają stosowane zamiennie, różnica jest znaczna! Podczas EPILACJI pozbywamy się włosa razem z cebulką, a to oznacza, że usuwamy go trwale. 


Pod pojęciem depilacja kryje się wiele metod, to zarówno najczęściej stosowane i najmniej skuteczne golenie czy usuwanie włosów kremami i żelami sposoby na pozbywanie się widocznego włosa z powierzchni skóry, jak i depilacja woskiem czy depilatorem. Przy tych metodach pozbywamy się włosa czasowo, na okres krótszy (np. golenie) lub nieco dłuższy (wosk, depilator). Pewne jest jednak, że odrosną.

Żeby trwale usunąć zbędne owłosienie, musimy pozbyć się zarówno włosa, jak i jego mieszka z macierzą. Jedyną metodą, która skutecznie zadziała jest EPILACJA, czyli wykorzystanie do usunięcia owłosienia lasera diodowego np. Palomar Vectus. Wiązka światła emitowana przez urządzenie jest absorbowana przez melaninę barwnik znajdujący się we włosie. Dochodzi do termicznej destrukcji włosa łącznie z jego zdolnością do regeneracji. Po około 10 dniach po zabiegu włosy zaczynają wypadać. Po pierwszym zabiegu tracimy około od 20-40 procent owłosienia z powierzchni poddanej zabiegowi. W większości przypadków (u 80 procent osób) trwała depilacja wymaga około 3-4 zabiegów. Warto pamiętać, że pomiędzy powtórzeniami należy zrobić przerwę, w zależności od obszaru ciała jest to 4-8 tygodni. Dlatego, jeśli chcemy mieć gładkie ciało jeszcze przed wakacyjnym urlopem, należy zabiegi zacząć już teraz. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-02-16 11:25
Ogólne laser, owłosienie, epilacja Komentarze (0)

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest epilacja laserowa. Trzeba ją jednak odpowiednio wcześniej zaplanować! Jeśli ciało ma być gładkie na wakacje, to ostatni dzwonek, żeby zacząć zabiegi. A to nie jedyny argument, żeby epilację zacząć już teraz.

Epilacja laserowa, żeby była skuteczna i trwała wymaga powtórzeń. W większości przypadków trzy zabiegi to minimum, ale jest to kwestia indywidualna, niektóry typ włosa wymaga wykonania nawet 5 zabiegów! Należy też pamiętać, że pomiędzy zabiegami musimy zrobić przerwę od 4 do 8 tygodni. Słowem zaczniesz teraz zdążysz.

Taki sposób na włoski to podwójna oszczędność. Na depilację latami wydajemy krocie: maszynki, depilatory, woski, preparaty do pielęgnacji skóry przed w trakcie i po depilacji. Po serii zabiegów laserem, o tych wydatkach się zapomina. To także oszczędność czasu podczas urlopu nie musimy już spędzać cennych minut na pozbywanie się nieprzyjemnych odrostów. 

Epilacja laserowa to bezpieczna metoda. Wykonana w sprawdzonym gabinecie, renomowanym sprzętem, np. Palomar Vectus i przez doświadczoną osobę zmniejsza do zera ryzyko uszkodzenia skóry. 

To trwałe pozbycie się problemu. U 80% pacjentek od trzech do pięciu zabiegów wystarcza, żeby usunąć owłosienie trwale na lata. Czasami dochodzi w organizmie do zmian hormonalnych, a te mogą uruchomić odrastanie włosków, wtedy należy zrobić zabieg przypominający.

Epilację laserową można stosować na każdy obszar ciała. To metoda skuteczna i bezpieczna bez względu na obszar, na którym zamierzamy pozbyć się owłosienia. Dobry sprzęt to odpowiednie głowice do dużych partii tj. łydki, plecy, a także do tych wymagających precyzji np. twarz. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-02-06 13:16
Ogólne laser, owłosienie, epilacja Komentarze (0)

Wraz z nadejściem jesieni możemy pozwolić sobie na odrobinę luzu w kwestii depilacji. Absolutnie nie oznacza to jej braku, a jedynie bardziej przemyślane i długofalowe podejście do problemu owłosienia. Teraz możemy dać skórze czas na regenerację i zastanowić się, która metoda depilacji pomoże nam pozbyć się włosów na zawsze.
 
Jak się przygotować?
Na miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej należy całkowicie zrezygnować z opalania zarówno naturalnego jak i na solarium. W tym samym czasie powinnyśmy zaprzestać depilacji z użyciem wosku, pęsety lub depilatora. Włosy można jedynie golić maszynką lub usuwać za pomocą kremu do depilacji. Dla światła lasera istotne są także napary i leki, które spożywamy. Na dwa tygodnie przed zabiegiem trzeba zrezygnować z herbat z dziurawca, nagietka lub innych ziół światłouczulających. Warto sprawdzić swoją kosmetyczkę pod względem preparatów zawierających retinol, witaminę C i kwasy owocowe. Lekarz powinien być poinformowany o wszystkich lekach, które przyjmuje pacjent. Niektóre mogą bowiem źle reagować na światło lasera. Ma to szczególne znaczenie w przypadku antybiotyków i leków hormonalnych.
 
Jaką metodę wybrać?
Trwałą gładkość zapewnia tradycyjna depilacja laserowa oraz nowoczesna metoda GEM – IPL. W znanej już wszystkim metodzie, światło lasera działa punktowo niszcząc mieszki włosowe w pierwszej fazie wzrostu włosa. Optymalna liczba sesji zabiegowych to 5 do 8, w odstępach od 6 do 12 tygodni. Metoda nie jest bolesna, może wywołać za to uczucie dyskomfortu: krótkie pieczenie, mrowienia. W celu zniwelowania nieprzyjemnych wrażeń, po zabiegu lekarz schładza skórę.
 
Z kolei GEM-IPL o technika depilacji, w której wiązki promieni nie są spójne i jednolite, ale rozproszone, ze zróżnicowaną długością. Docierają do głębokich warstw skóry, działają wielokierunkowo i trwale niszczą mieszki włosowe. Co bardzo istotne, zapobiegają też dokuczliwemu wrastaniu włosków. Pacjentki nie odczuwają pieczenia typowego dla stosowania lasera, ponieważ skóra jest na bieżąco schładzana, a temperatura, do której się nagrzewa, podlega ciągłej kontroli.
 
Obie metody mają podobną efektywność, wymagają powtórzeń i najlepiej sprawdzają się w przypadku osób o jasnej cerze i ciemnych włosach. GEM – IPL jest przy tym mniej czasochłonne.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-11-07 13:47
Ogólne zabieg, jesień, depilacja, owłosienie Komentarze (0)