iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Jeśli potraktujemy cellulit jako chorobę, to całkowite jej wyleczenie nie jest możliwe. Kompleksowa terapia jest w stanie go zredukować. Do tego stopnia, że nierówności na skórze nie będą widoczne, więc w tym sensie - uda się ich pozbyć.

Ważne też, aby do działania zabrać się wystarczająco wcześnie, nie czekając na rozwój choroby – wtedy możliwe będzie tylko minimalizowanie ,,pomarańczowej skórki”. Odpowiednia terapia powinna łączyć różne elementy i być konsekwentna.

Na początek trzeba wprowadzić zmiany z codziennym trybie życia. Zmodyfikować dietę i zacząć się ruszać. Nasz organizm powinien otrzymać antyoksydanty, minerały i błonnik. Warto zastąpić czerwone mięso rybami, a z diety wyeliminować alkohol i słodzone napoje. Należy unikać soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Natomiast ćwiczenia fizyczne można zacząć od spacerów i jazdy na rowerze. basen również sprawdza się walce z cellulitem. Każda forma ruchu angażująca dolne partie ciała jest dobra.


Skórę warto dyscyplinować masażami - doskonale usprawniają przepływ limfy, której zastoje sprzyjają powstawaniu cellulitu – i odpowiednimi kosmetykami. Najlepsze efekty osiągniemy, włączając profesjonalne zabiegi medyczne. Jednym z najskuteczniejszych jest mezoterapia.

Miejsca objęte „pomarańczową skórką” ostrzykuje się specjalnym koktajlem składników aktywnych, w tym m.in. kofeiną, wyciągiem z soi, L-karnityną i aktywnymi peptydami. Pobudzają one spalanie tkanki tłuszczowej i rozbijają cellulit. Taki zabieg działa detoksykująco i wygładzająco, napina skórę, a w konsekwencji wygładza.

Leczenie cellulitu doskonale wspomagają wszystkie zabiegi ujędrniające, a więc popularne Zaffiro, czy Exilis. Ich wybór powinien być poprzedzony wizytą u dermatologa, który oceni rozległość i głębokość zmian oraz dobierze odpowiednią metodę.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-07-02 11:37
Ogólne skóra, cellulit, skórka, pomarańczowa Komentarze (2)