iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Dla jednych do będzie fanaberia. Ale te kobiety, które rezygnują z otwartego obuwia ze względu na swoje nieładne, kościste stopy, zrobiłyby wiele, by móc założyć japonki czy sandałki składające się z dwóch cienkich paseczków.

Problem kościstych i żylastych stóp zwykle dotyczy kobiet po 50-tce, właśnie wtedy zaczyna intensywnie zanikać tkanka tłuszczowa. Na wygląd stóp narzekają także osoby młode, ale z reguły wysokie i bardzo szczupłe. Wszystkim zamiast rezygnacji z eksponowania stóp polecam zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Wystarczy kwadrans, tyle trwa podanie kwasu w zewnętrzna część stóp. Preparat zniweluje kościstość stóp, zamaskuje nieestetycznie wyglądające ścięgna i żyły, a przede wszystkim uwolni od krępującego kompleksu.

Podobny zabieg wykonuje się w celu odmłodzenia i poprawy objętości starzejących się lub zbyt kościstych dłoni. Jest jeszcze jeden plus zabiegu - kwas hialuronowy ma dodatkowo silne działanie nawilzające. 

 

 

 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-07-15 12:12
Ogólne stopy, kwas hialuronowy, odmładzanie dłoni Komentarze (1)

Skóra stóp, z uwagi na swoją budowę, przesusza się i rogowacieje w dość specyficzny sposób. To głównie zasługa naskórka, który jest od dwóch, do nawet ośmiu razy grubszy niż w innych miejscach na ludzkim ciele. Dodając do tego cieńszą tkankę podskórną i zwiększoną ilość gruczołów potowych otrzymujemy skórę zupełnie wyjątkową, która także cierpi na nietypowe problemy. Po pierwsze dużo szybciej się przesusza, a po drugie, z uwagi na silny nacisk i tarcie, intensywniej rogowacieje. Dlatego trzeba koniecznie wzmacniać płaszcz wodno-lipidowy skóry poprzez regularne natłuszczanie. Naskórek wymaga również złuszczania i zmiękczania. Można to robić domowymi sposobami, najlepiej mocząc stopy w kąpieli i często je masując. Ulgę i regenerację przyniosą stopom tłuste kremy i balsamy oraz maści z mieszanką witamin A i D. Czasem warto je również wymoczyć w krochmalu, co pomaga zwłaszcza popękanym piętom. Tu wsparciem są specjalne tarki, którymi usuwa się zrogowaciałą warstwę naskórka.

Szczególną uwagę należy również zwrócić na paznokcie, które mają ogromny wpływ na estetyczny wygląd stóp. Pedicure powinien być robiony z równą dbałością co manicure. To nie tylko sprawi, że paznokcie będą ładniejsze, ale pozwoli także uniknąć ich bolesnego wrastania w skórę. Jeśli taki problem się pojawi, to ulgę przyniosą specjalne klamry zakładane na paznokieć. Latem częstym problemem stóp jest grzybica. Aby jej zapobiegać, pamiętajmy o klapkach zawsze, kiedy wybieramy się na basen czy zamierzamy korzystać z hotelowej łazienki.  Leczenie pozostawmy dermatologowi.
 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-06-18 16:11
Ogólne pielęgnacja, stopy Komentarze (3)

 

Smukłe, gładkie i atrakcyjne – stopy mogą być naszą wizytówką, zwłaszcza latem, kiedy często je odsłaniamy. Niestety ciepłe dni wyjątkowo im nie służą. Klapki i sandały nasilają przesuszenie pięt, co sprawia, że naskórek rogowacieje. Cienkie paseczki w tych butach oraz noszenie obuwia z tworzyw sztucznych sprzyjają powstawaniu drobnych ranek i otarć. Łatwo o zakażenie bakteryjne czy grzybicę, zwłaszcza jeśli korzystamy z publicznych basenów.
Obserwowanie stanu naszych stóp powinno być częścią codziennej pielęgnacji, a każde odstępstwo od normy skłaniać do wizyty u specjalisty. Jakie objawy mogą niepokoić? Przede wszystkim swędzenie, łuszczący się naskórek, pęknięcia, pęcherze, zmiany na paznokciach. Jeśli się pojawiają zazwyczaj niezbędne okazuje się leczenie dermatologiczne. Zaniedbanie stóp może prowadzić do  tego, że na zachorowanie będą narażeni nasi domownicy, którzy korzystają z tego samego prysznica lub wanny.
Choroby stóp mogą rozwijać się powoli, ale kiedy już się pojawią ciężko z nimi walczyć. Jeżeli nie obserwujemy niepokojących zmian, warto pomyśleć o profilaktyce i unikaniu czynników powodujących zachorowanie. Należą do nich: używanie wspólnych ręczników, przyrządów do pedicure, chodzenie boso po dywanie czy pożyczanie sobie obuwia. Wzmożoną dbałość o higienę powinniśmy zachowywać w miejscach, z których korzysta wiele osób, jak baseny, siłownie i przebieralnie.
Zdrowe stopy można i trzeba eksponować. Uważajmy jednak  na kolorowe lakiery – wyglądają ciekawie, ale odbarwiają płytkę paznokcia co sprzyja jej osłabieniu. Warto stosować lakiery podkładowe, zwłaszcza, jeśli lubimy ciemne kolory. Stopy trzeba nawilżać, np. kremami zawierającymi mocznik oraz używać preparatów ze środkiem przeciwgrzybicznym, szczególnie przed wyjściem na basen.
Do działań znacznie poprawiających kondycję stóp zaliczyć możemy także zabiegi wykonywane w gabinecie dermatologicznym. Może być to np. mezoterapia z koktajli witaminowych z dodatkiem kwasu hialuronowego. Ta terapia regeneracyjna likwiduje zmarszczki i efekt ,,kościstych” stóp.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-08-08 10:51
Ogólne lato, skóra, pielęgnacja, stopy Komentarze (0)

 

Grzybica stóp i paznokci to nie tylko problem estetyczny, dlatego nie wolno jej bagatelizować. To jedna z najbardziej uporczywych chorób skóry, a w walce z nią najważniejsza jest cierpliwość i systematyczność. To nieprawda, że jest konsekwencją braku higieny, może się przecież przytrafić każdemu, na przykład po wizycie na basenie lub po szusowaniu na nartach w wypożyczonych butach.
 
Statystyki mówią, że co drugi Polak ma problemy z grzybicą stóp, jednocześnie większość z nas nie przyznałaby się publicznie do tego, że cierpi na to schorzenie. Grzybica jest niemal tak wstydliwa jak choroba psychiczna. Czas więc przełamać tabu i porozmawiać o niej otwarcie, zwłaszcza zimą, kiedy nosimy dopasowane i często nieprzewiewane obuwie.
 
Grzybica uwielbia taki klimat, rozwija się bowiem tam, gdzie jest ciepło i wilgotno oraz gdzie nie dochodzi powietrze. Idealnym miejscem są dla niej przestrzenie między palcami. Gdy zauważymy na stopach zaczerwienienie, łuszczenie, pękanie naskórka, którym towarzyszyć będzie pieczenie lub swędzenie, od razu trzeba zacząć działać. Nie warto próbować domowych sposobów, wiele z nich powoduje wręcz przyspieszone rozmnażanie grzybów, należy po prostu iść do lekarza.
 
Systematyczne stosowanie preparatu przeciwgrzybicznego pozwoli nam się pozbyć problemu, pod warunkiem, że będziemy go aplikować tak często i tak długo, jak zalecił dermatolog. W przeciwnym razie, choroba wróci. Gdy ją zbagatelizujemy, może zaatakować także płytkę paznokci.
 
Czas kuracji zależy od zaawansowania choroby. Maksymalnie leczenie, zalecone przez dermatologa, może trwać nawet 3 miesiące. Przy stanach początkowych wystarczy stosowanie preparatów zewnętrznych (maści oraz lakiery i plastry grzybobójcze na płytkę paznokciową). Jeżeli schorzenie jest zaawansowane konieczne może okazać się przyjmowanie leków doustnych. W przypadku grzybicy paznokci substancja lecznicza dociera tylko do zakażonego miejsca, gromadzi się u nasady płytki i blokuje namnażanie grzybów. Kuracji powinniśmy poddać także obuwie, stosując specjalne preparaty, także przepisane przez dermatologa. Jeżeli teraz zabierzemy się do pracy, w letnie miesiące wejdziemy zdrową stopą.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-02-28 12:25
Ogólne skóra, paznokcie, stopy, grzybica Komentarze (1)