iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Może. Ogólny jesienny spadek kondycji, który dotyczy zarówno naszego samopoczucia jak i odporności, widać także na skórze. Na szczęście możemy pomóc skórze wyjść z depresji odpowiednimi zabiegami.

Jak rozpoznać skórę w depresji?

Jest poszarzała, szorstka, odwodniona. Widoczne są miejscowe przesuszenia, skóra traci elastyczność i miękkość. Jest pozbawiona energii. Na takim tle zmarszczki są bardziej widoczne. Mogą też pojawić się wypryski i krosty. Składają się na to dwa główne czynniki: po pierwsze skóra odreagowuje letnią nadmierną ekspozycję na słońce, zniszczenia spowodowane szkodliwymi promieniami są teraz najbardziej widoczne, po drugie wraz z nadejściem jesieni zmienia się nasz tryb życia, zapominamy pić odpowiednie ilości wody, mamy mniej ruchu na świeżym powietrzu, z braku czasu i dostępu do świeżych produktów nasza dieta jest dużo gorsza. To musi mieć wpływ na skórę. 

Jak pomóc skórze wyjść z depresji? 

Na początek warto poddać ją serii peelingów. Złuszczą nadmiernie zrogowaciały naskórek, odblokują pory, intensywnie pobudzają skórę do wytwarzania nowych tkanek i regeneracji, znormalizują jej pracę, poprawią krążenie i koloryt. 

W drugim kroku polecam poddanie się mezoterapii w ten sposób dostarczyć skórze składników aktywnych potrzebnych jej do właściwego funkcjonowania. Składniki aktywne dostarczane do skóry zadziałają efektywniej niż te, zawarte w kremie. A mezoterapia daje rewelacyjne efekty nie bez przyczyny zyskała już opinię nowoczesnego kosmetyku. Nie oznacza to jednak, że może zastąpić krem. Nawet jeśli regularnie poddajemy się mezoterapii, nie powinniśmy rezygnować z odpowiedniej i starannej pielęgnacji codziennej. 

Osoby, które zauważyły, że twarz traci ładny owal, kąciki ust coraz bardziej idą w dół, policzki spłaszczają się, a skóra jest wiotka i mniej jędrna, powinny pomyśleć o popracowaniu nad jędrnością, za którą odpowiedzialny jest m. in. kolagen. W młodej skórze ma postać gęstych i silnie skręconych sprężynek, które z czasem wydłużają się. Skóra zaczyna opadać. Żeby wróciła na swoje miejsce, należy zmobilizować włókna do ponownego skręcenia. Świetnym sposobem jest lifting termiczny. Za pomocą urządzenia Zaffiro, wyposażonego w głowicę emitującą światło podczerwone, rozgrzewamy głębokie warstwy skóry. To powoduje ponowne silne skurczenie się włókien kolagenowych. Efekty są natychmiastowe: unoszą się rysy twarzy, owal się poprawia. Co więcej, przez kolejne 6 miesięcy powstają nowe włókna kolagenowe, co oznacza, że każdego dnia skóra jest młodsza. 

Jesień to najlepszy czas na totalną przebudowę skóry. Laserowy resurfacing to metoda, którą czas zatrzymują hollywoodzkie gwiazdy, takie jak Jennifer Aniston, Jennifer Lopez. Laser frakcyjny stosowany był, i do dziś jest, do niwelowania blizn. Ale okazało się, że zastosowany na całą twarz, skutecznie zagęszcza skórę i widocznie ją odmładza. Światło lasera tworzy tysiące mikrouszkodzeń, to powoduje, że skóra dostaje sygnał do intensywnej regeneracji. Dochodzi do rewolucji, totalnej przebudowy skóry. Powstaje nowa tkanka, gładka, młoda, pozbawiona przebarwień. Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-11-30 23:28
Ogólne mezoterapia, peelingi, resurfacing, thermolifting Komentarze (0)