iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Dlaczego jesteś taka smutna pytają cię wszyscy dookoła, mimo że nie masz powodów do zmartwień? Być może zwracają uwagę na kąciki ust, które obniżyły się wraz z upływem czasu albo są niezbyt lubianą cechą twoich rysów twarzy. Na szczęście medycyna estetyczna ma szybkie i sprawdzone sposoby na to, by zetrzeć smutek z twarzy.

Kąciki ust podnosimy delikatnie za pomocą dwóch malutkich iniekcji z toksyny botulinowej. Botoks podawany jest w okolice brody, jego działanie stabilizuje się około dwóch tygodni i utrzymuje od 3 do 9 miesięcy. Po tym czasie zabieg może być powtórzony. Dobry efekt daje także podanie niewielkiej ilości kwasu hialuronowego bezpośrednio pod opadającymi kącikami, co zapobiega ich opadaniu przez ok. 12 miesięcy. Resztę kwasu, który zostanie z ampułki, można zastosować do poprawy konturu lub wypełnienia tzw. zmarszczek palacza, czyli pionowych linii wokół ust. Wybór metody na uniesienie kącików nie do końca zależy od decyzji pacjenta, to lekarz analizując mimikę twarzy, proponuje taką technikę, która da najlepszy efekt. Dlatego należy korzystać z zabiegów u sprawdzonych specjalistów.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-11-06 16:00
Ogólne usta, botoks, toksyna botulinowa, opadające kąciki ust Komentarze (0)

Zwłaszcza zimą oczyszczanie skóry wykonujemy preparatami, które nie naruszają pH skóry. Czyli sięgamy po płyny micelarne, preparaty, które nie zmywają ochronnego płaszcza lipidowego. Jest ona ważny, ponieważ uszczelnia naskórek i zabezpiecza skórę m.in. przed parowaniem wody. Gdy płaszcz lipidowy jest naruszony, dochodzi do odwodnienia i przesuszenia.  W okresie zimowym ważne jest to, by zachować przynajmniej pół godziny odstępu między myciem twarzy a wyjściem na mróz. Czyli pierwsze, co robimy po obudzeniu rano, to zmywamy twarz.

Jeżeli chodzi o kremy, to zimą kremy intensywnie nawilżające warto nakładać na noc. Będą one wtedy wiązać wodę  (np. z kwasem hialuronowym) i zabezpieczać przed jej parowaniem w ciągu dnia. Natomiast rano sięgamy po preparaty bogatsze w składniki ochronne. Stopień natłuszczenia dobieramy do typu skóry, przy tłustej wystarczy lekki krem odżywczy, przy suchej i wrażliwej potrzebny będzie preparat bogaty w emolienty.

Należy pamiętać, by nałożyć go odpowiednio wcześnie, tak by miał czas się wchłonąć i zbudować barierę ochronną. Jeśli będziemy nawet kwadrans na mrozie, nie należy nakładać kremów, które zostawiają nawilżającą powłokę, nie połączą się one z makijażem. Można natomiast zastosować silikonową bazę pod podkład, wtedy makijaż będzie się idealnie trzymał.

Dla dobrego makijażu zimą ważne jest to, by znosił zmiany temperatury, czyli wyglądał dobrze i w biurze, i w drodze do niego. Zwłaszcza zimą sprawdzają się pudrowe podkłady w kompakcie są bardziej odporne na zmianę temperatury. Te, które mają w składzie wazelinę, mogą spłynąć, gdy wejdziesz do ogrzewanego pomieszczenia. Także cienie i róże w kremie odkładamy do nadejścia wiosny. Generalnie na zimę poleca się także wodoodporne kosmetyki kolorowe zwłaszcza cienie i tusze do rzęs.

A co z ustami? Zimą stosujemy ochronne pomadki np. z masłem shea, woskiem pszczelim lub olejami roślinnymi i obowiązkowo z filtrem UV. Należy unikać pomadek o przedłużonej trwałości, ponieważ w ekstremalnych warunkach mogą wysuszać usta.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-12-03 13:50
Ogólne zima, skóra, dłonie, twarz, pielęgnacja, usta Komentarze (1)

 

Najbardziej popularną metodą, z której skorzystało tysiące kobiet, jest modelowanie kształtu ust kwasem hialuronowym. Zabieg wypełnienia nadaje wargom pełny i symetryczny kształt, likwiduje niedoskonałości, np. blizny po opryszczce i nawilża skórę. Efekt można stopniować i na bieżąco korygować, dzięki czemu końcowy rezultat jest naturalny i satysfakcjonujący. To metoda bezpieczna i praktycznie bezbolesna – preparat podaje się w miejscowym znieczuleniu. Po konsultacji lekarz dobiera odpowiednią ilość wypełniacza i podaje na jeden z dwóch sposobów – tradycyjną iniekcją w kilku miejscach lub kaniulą – rodzajem długiej igły, która wymaga tylko jednego wkłucia. Efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy.
Na popularny zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym może zdecydować się każda kobieta, niezależnie od wieku. Co warto wiedzieć o tej metodzie?
·         Daje natychmiastowy i widoczny, ale zarazem naturalny i estetyczny efekt.
·         Nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu spokojnie wrócisz do pracy. Ewentualny delikatny obrzęk lub zaczerwienienie zniknie po 2-3 dniach.
·         Zabieg jest odczuwalny, ale w gabinetach stosuje się miejscowe znieczulenie.
·         Preparat podaje się metodą tradycyjnych iniekcji w kilku lub kilkunastu miejscach bądź też za pomocą kaniuli (rodzaj długiej igły).
·         Zabieg trwa ok. 15-30 minut.
·         Efekt utrzymuje się 6-12 miesięcy, a każde kolejne podanie kwasu stopniowo wydłuża ten okres.
·         Najlepsze rezultaty daje zabieg w sprawdzonym gabinecie, robiony przez doświadczonego lekarza.
·         Wśród przeciwskazań do zabiegu znajduje się ciąża, okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca, choroby nowotworowe, alergia na składniki preparatu. 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-01-09 11:12
Ogólne zabieg, usta, kształt, kwas hialuronowy Komentarze (0)

Jeżeli zależy nam na trwałym wyrównaniu kolorytu i poprawie kształtu ust, warto zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym sprawi, że wargi staną się pełniejsze, bardziej proporcjonalne, a efekt zabiegu pozostanie naturalny.
 
Kwas hialuronowy doskonale nawilża, a dodatkowo pozwala też zlikwidować tzw. ,,zmarszczki palacza” (pionowe bruzdy nad górną wargą) i sprawia, że usta stają się ładnie wyeksponowane. Ze względu na uwrażliwienie tego miejsca podczas zabiegu stosuje się znieczulenie stomatologiczne lub miejscowe, np. kremem Emla. Efekt jędrnych i naturalnie pełnych ust utrzymuje się około roku.
 
Makijaż permanentny to z kolei zabieg, który skutecznie przeciwdziała zanikowi czerwieni wargowej. Profesjonalnie wykonany wygląda naturalnie, może zastępować codzienny makijaż. Najlepszy efekt przynosi obrysowanie konturu ust i zastosowanie cieniowania wewnątrz. Jest pomocny, jeśli zależy nam na zatuszowaniu blizn powstałych w miejscu często nawracającej opryszczki.
 
Usta wymagają szczególnej pielęgnacji przez cały rok. Ich nabłonek jest praktycznie pozbawiony gruczołów łojowych, przez co szybko ulega przesuszeniu. Szkodzą mu też promienie UV. Zagrożona jest szczególnie dolna warga nazywana ,,tarasem słonecznym twarzy” – to na niej skupiają się promieni słoneczne, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do zmian nowotworowych.
 
Wargi należy zabezpieczać pomadką z wysoką fotoprotekcją i natłuszczać odpowiednimi kosmetykami. Ulgę spierzchniętym wargom przyniesie wazelina, linomag, maść z witaminą A lub któryś z wielu dostępnych na rynku sztyftów.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2010-10-18 12:00
Ogólne uroda, makijaż, kolor, zdrowie, skóra, zabieg, usta, wargi Komentarze (0)