iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Blizna po cesarskim cięciu nie musi być nieodwracalną pamiątką po porodzie! Po zabiegach laserem zniknie lub będzie tak mało widoczna, że przestaniesz na nią zwracać uwagi.

Ważne, żeby zacząć zabiegi jak najwcześniej pierwszy zabieg można wykonać już w dniu ściągnięcia szwów! Jeśli z zabiegami musimy z jakiś względów poczekać, bliznę należy chronić opatrunkiem silikonowym do wygojenia, dzięki temu blina będzie miała jednakową strukturę i kolor. Co ze starszymi bliznami? Je także można potraktować laserem, trzeba mieć jednak na uwadze, że nie zawsze udaje się całkowicie pozbyć blizny, ale z pewnością będzie ona mniej widoczna, a jej struktura wyraźnie wygładzona. Efekt zależy od wieku blizny, jej wielkości, a także jakości skóry i jej zdolności regeneracyjne. 

Zabiegi przeprowadza się przy użyciu lasera frakcyjnego Palomar Lux 1540. Wiązka światła emitowana przez urządzenie wykonuje w skórze mikrouszkodzenia. Skóra otrzymuje w ten sposób silny sygnał do natychmiastowej regeneracji. Rozpoczyna się intensywny proces gojenia, a komórki blizny zastępowane są nową gładką i zdrową tkanką. 

Zabiegi najlepiej rozpocząć o takiej porze roku, podczas której skóra nie ma kontaktu z intensywnym słońcem, a gojenie ma szansę przebiegać prawidłowo np. wczesną wiosną. Sam zabieg trwa około kilkunastu-kilkudziesięciu minut (w zależności od wielkości blizny), gojenie około tygodnia. Pierwsze efekty można zauważyć już po 2-3 tygodniach. Na kolejny zabieg można się udać, gdy miną 4 tygodnie od poprzedniego. Z ilu zabiegów powinna składać się seria? Wszystko zależy od skóry, rodzaju blizny, jakości skóry. W większości przypadków jest to od 3 do 5 zabiegów. Są jednak sytuacje, że potrzebnych jest 10 -12 powtórzeń. Koszt zabiegów, wbrew powszechnej opinii wcale, nie jest wygórowany. W promocji można się pożegnać z blizną już za 1250 (cena obejmuje 5 zabiegów).  

Oczywiście laser, to nie tylko panaceum na bliznę po cesarce! Można nim zniwelować każdą bliznę (pooperacyjną, powypadkową) łącznie z nieestetycznymi pozostałościami po trądziku laser daje świetne efekty jeśli chodzi o usuwanie blizn potrądzikowych.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-03-18 12:00
Ogólne blizna, laser Komentarze (1)

Komentarze

2015-03-24 22:50:14 | 89.79.140.* | Najlepsze Blogi
Ciekawy blog! [0]
Szukamy interesujących, niebanalnych blogów. Dlatego zachęcamy do rejestracji
bloga wellderm.blog.iwoman.pl w topliście Najlepsze Blogi pod adresem
http://najlepsze.blogi.pq.pl
To największy w polskim internecie i bardzo popularny blogowy ranking, będący
jednocześnie katalogiem blogów. Codziennie odwiedza go wiele osób, bo jest
reklamowany i zajmuje wysoką pozycję w Google (wystarczy wpisać słowo:
blogi). Dodając bloga do toplisty można go spopularyzować i zyskać nowych
czytelników. Serdecznie zapraszamy! skomentuj