iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Spektrum możliwości botoksu jest bardzo szerokie, a lekarze cały czas odkrywają nowe zastosowania lecznicze toksyny botulinowej. Przede wszystkim jednak toksynę można stosować w medycynie estetycznej – to jeden z najpopularniejszych, obok mezoterapii i wypełnień kwasem hialuronowym, zabiegów na świecie, który najczęściej stosuje się do „wygładzania” zmarszczek mimicznych. Ale to nie jedyna jego zaleta.
 
Botoks na pocenie
Botoks jest najskuteczniejszą metodą niechirurgicznego leczenia nadpotliwości. Zabieg jest krótki i całkowicie bezpieczny, a efekty są natychmiastowe. Botoks całkowicie likwiduje miejscową nadpotliwość nawet na kilka miesięcy. Preparat podaje się w kilkanaście najbardziej newralgicznych miejsc, w obszarach, które są szczególnie narażone pocenie, czyli głównie pod pachami, na plecach, dłoniach i stopach. Botulina blokuje działanie nerwów odpowiedzialnych za wytwarzanie acetylocholiny, która pobudza czynność gruczołów potowych. Dzięki temu drażliwy problem z nadmiernym poceniem znika.
 
Botoks na ból
Silne bóle głowy i twarzy, problemy z kręgosłupem, a nawet słuchem oraz wzrokiem – to często efekt bruksizmu, czyli choroby polegającej na zgrzytaniu zębami. Można ją leczyć właśnie za pomocą botosku. Podobnie jest z migrenami. Lekarzom udało się dowieść, że gdy osoby cierpiące na tę dolegliwość poddadzą się zabiegowi, rzadziej miewają napady migrenowe, a wstrzyknięcie toksyny botulinowej przynosi im natychmiastową ulgę.       
Lekarze wci
ąż szukają nowych zastosowań dla botoksu, niektóre badania potwierdzają, że może on być stosowany nawet jako narzędzie do walki z depresją. Już używa się go w przypadku rehabilitacji niedowładów kończyn przy mózgowym porażeniu dziecięcym, gdzie botoks likwiduje czasowo przykurcze rączek lub nóżek dziecka. Niewykluczone, że w przyszłości toksyną będzie można leczyć również cierpiących na chorobę Parkinsona i porażenie mózgowe.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-11-21 12:37
Ogólne ból, zmarszczki, botoks, pocenie Komentarze (0)

Komentarze