iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Lifting termiczny Zaffiro jest w czołówce zabiegów, które wybierają mężczyźni. Dlaczego? Są trzy powody: mężczyźni ufają zaawansowanej technologii, lubią szybkie i spektakularne efekty i zależy im, żeby efekty osiągnąć bez bólu.

Na czym polega lifting termiczny

Zaffiro to urządzenie, którego głowica emituje promieniowanie podczerwone IR. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania warstw skóry właściwej do 65°C. To powoduje obkurczenie włókien kolagenowych i pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu.

Korzyści dla męskiej skóry

Pierwszy rezultaty, widoczne natychmiast po zabiegu, to: efekt liftingu, czyli uniesiony owal, spłycone zmarszczki, bardziej napięta i sprężysta skóra. Ale to nie koniec dobroczynnego działania światła podczerwonego na skórę. Pobudzone fibroblasty produkują nowy kolagen, dzięki temu skóra jest zagęszczona i bardziej elastyczna. Proces tworzenia się kolagenu następuje stopniowo, stąd efekt odmłodzenia narasta przez kilka miesięcy po zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zaffiro nie zatrzymuje procesu starzenia, ale pozwala znacznie go opóźnić. Profilaktycznie zalecam pacjentom pomiędzy 2535 rokiem życia wykonywać jeden zabieg na rok. Po 35. roku życia seria 23 zabiegów może być wykonywana co pół roku do roku w zależności od kondycji skóry.

Jak wygląda zabieg?

Po posmarowaniu twarzy specjalnym żelem przewodzącym kosmetolog przykłada do skóry, miejsce przy miejscu, głowicę emitującą impulsy świetlne, wykonaną ze szlachetnego szkła szafirowego. Pacjent podczas zabiegu odczuwa jedynie przyjemne ciepło. Po zabiegu żel jest zmywany, a na twarz nakładana jest maska łagodząca, następnie odpowiednie preparaty pielęgnacyjne. Cała procedura trwa około 45 minut.

Czy Zaffiro to tylko zabieg na twarz?

Zabieg można stosować na wszystkie partie ciała, które wymagają ujędrnienia. To idealny sposób, żeby poprawić wygląd szyi, która utraciła jędrność w wyniku procesu starzenia, a także ramion czy brzucha. Tę metodę polecam też mężczyznom, których skóra nie może dojść do siebie po szybkiej utracie wagi. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-05-12 10:29
Ogólne odmładzanie, Zaffiro, Liffting Komentarze (0)

Komentarze