iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Skuteczna epilacja laserowa to przynajmniej 3 zabiegi co 4-8 tygodni. Na jej efekty niebagatelne znaczenie ma przygotowanie do zabiegu i pielęgnacja skóry po epilacji

PRZED ZABIEGIEM trzeba zadbać, żeby skóra nie była przesuszona i podrażniona. Przez kilka-kilkanaście dni powinno się odpowiednio nawilżać i odżywiać naskórek poprzez stosowanie delikatnych peelingów, balsamów, oliwek. Należy jednak pamiętać, że w dniu zabiegu skóra musi być czysta, nie może być posmarowana. Bardzo ważne jest też, żeby obszar poddawany epilacji przed zabiegiem dokładnie ogolić maszynką, to zwiększy komfort w trakcie zabiegu jeśli włoski wystają ponad skórę, to światło lasera, które zamienia się w energię cieplną wewnątrz włosa może być odczuwane jako pieczenie. 

PO ZABIEGU: Warto zaopatrzyć się w preparaty łagodzące np. Alantan plus, D-panthenol i przez kilka dni smarować miejsce zabiegowe. Przez tydzień należy unikać czynników, które mogłyby podrażnić skórę: peelingi, nowe preparaty pielęgnacyjne, których do tej pory nie używałyśmy i nie wiemy jak zareaguje na nie nasza skóra. Przez 2-3 dni należy odpuścić sobie saunę i basen. I UWAGA opalanie się czy wyjście do solarium należy zaplanować nie wcześniej niż 4 tygodnie po zabiegu (i pomiędzy nimi). Jeśli pojawią się strupki nie wolno ich zrywać!


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-02-22 19:16
Ogólne laser, epilacja Komentarze (0)

Komentarze