iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Wiedziałyście, że toksyna botulinowa, czyli popularny botoks, to nie tylko sposób na zmarszczki? Preparat umożliwia uporać się z wilgotnym problemem nadmierną potliwością.  Jak sama nazwa wskazuje, preparat stosuje się wtedy, gdy faktycznie mamy do czynienia z wyraźna nadprodukcją potu, a nie wtedy gdy znudzi nam się stosowanie dezodorantu. 
Hiperhydroza to choroba, która objawia się przez nadmierne wydzielanie potu najczęściej w rejonie dłoni, stóp, pod pachami, a czasem na twarzy. Co to znaczy nadmiernym? Osoby cierpiące na nadpotliwość mogą wydzielać nawet 10 razy potu więcej niż osoby zdrowe, czyli ok 10 razy ponad naturalne zapotrzebowanie fizjologiczne organizmu. 
Botox to jedna z najskuteczniejszych, małoinwazyjnych terapii nadpotliwości, często polecana przez specjalistów. Jak wygląda zabieg? Preparat jest aplikowany w kilku lub kilkunastu miejscach w rejonie objętym leczeniem. Aby zmniejszyć dyskomfort zabiegu stosuje się miejscowe znieczulenie.  Jak to działa? Wstrzyknięcie toksyny hamuje uwalnianie acetylocholiny na współczulnych zakończeniach nerwowych, które unerwiają gruczoły potowe. W efekcie  dochodzi do zmniejszenia wydzielania potu. U wielu osób seria 2-3 zabiegów umożliwia w pełni zniwelować problem nadpotliwości. Efekty odczuwalne są już po kilku dniach, a terapię należy powtarzać co 6-12 miesięcy. Metoda sprawdza się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, u których potliwość występuje częściej.  
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-06-28 19:49
Ogólne pot, nadpotliwość, botox, pocenie się Komentarze (0)

Komentarze