iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Nie chcę nikogo wpędzać w kompleksy, ale prawda jest taka, że właśnie chomiki zwane też mopsami to jeden z najczęstszych powodów wizyt pacjentów u lekarza medycyny estetycznej.

Choć nazwa brzmi sympatycznie, sama dolegliwość jest jednym z najbardziej przykrych objawów starzenia się skóry. To opadnięte boczne części polików. Zwiotczała skóra zaczyna wystawać poza owal twarzy, burząc jej proporcje. Twarz przybiera kształt kwadratu, gdy tymczasem symbolem młodości jest litera V. 

Jeśli masz chomiki i czujesz, że psują one twój owal, możesz się ich pozbyć, a przynajmniej zmniejszyć widoczność tego mankamentu. Wybór metody na walkę z chomikami zależy od stanu skóry i owalu twarzy. 
Gdy skóra jest gruba, twarz z natury pełna zalecam z reguły lifting termiczny Zaffiro. Zabieg uelastycznia skórę poprzez obkurczenie włókien kolagenowych. Plusem jest to, że działa także długo po jego wykonaniu, mobilizując fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. 
Natychmiastową poprawę owalu twarzy zapewniają nici hialuronowe. Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego kaniulą w sposób liniowy, jak nici, które podciągają owal twarzy. Dla osób, które liczą na długotrwały efekt, idealna będzie Sculptra. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po kilku tygodniach, ponieważ kwas polimlekowy musi mieć czas na pobudzenie skóry do samodzielnej produkcji kolagenu, ale właśnie dzięki temu efekt zabiegu utrzymuje około 2 lat. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-07-01 08:40
Ogólne kwas hialuronowy, owal twarzy, lifting termiczny, Sculptra Komentarze (1)

Komentarze

2013-07-16 13:18:57 | *.*.*.* | cisówka
Re: Sprawdź, czy masz chomiki [0]
A co to? :)) skomentuj