iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Koniec wakacji nie powinien oznaczać rezygnowania z dobrych dla skóry przyzwyczajeń. Odpowiednie nawilżanie, ochrona przeciwsłoneczna i wsparcie antyoksydacyjne po lecie nadal są w cenie!

Kremy z filtrem potrzebne cały rok 

Wciąż pokutuje przekonanie, że kremów z filtrem powinniśmy używać w zasadzie tylko na plaży. Nic bardziej mylnego! Indeks UV (międzynarodowy standard pomiaru zagrożenia promieniowaniem UV, podawany w prognozach pogody) jest wprawdzie jesienią niższy, ale rzadko bywa równy zeru, co oznacza, że nasza skóra wciąż nie jest bezpieczna! Jeśli chcemy się chronić przed przedwczesnym starzeniem, a wywołuje je m.in. szkodliwe promieniowanie słoneczne, powinniśmy smarować skórę kremem ochronnym cały rok, latem z filtrem 50 SPF, w pozostałe pory roku z nie niższym niż 20 SPF.

Antyoksydanty całoroczna tarcza dla skóry

Wolne rodniki mogą spowodować groźny dla skóry stres oksydacyjny. Cera staje się szara, matowa, szorstka, szybciej się starzeje, pojawiają się zaskórniki. Nadmiar wolnych rodników może wywołać słońce, ale nie tylko! Stres, spaliny, dym papierosowy, brak snu także powodują ich nadmierną aktywność rodników. Właśnie dlatego antyoksydanty: witamina C i E, kwas ferulowy, resweratrol, to składniki, których warto szukać także w preparatach pielęgnacyjnych na jesień. Doenergetyzujemy w ten sposób skórę po lecie i wesprzemy w walce wolnymi rodnikami, aktywowanymi innymi czynnikami.

Dobry zwyczaj: odpowiednie nawadnianie

Latem pijemy więcej z obawy o odwodnienie organizmu i stan skóry. Po wakacjach zdecydowanie powinniśmy utrzymać ilość wypijanej wody na poziomie 1,5 litra. To nie tylko sposób na właściwe nawilżenie skóry, ale na poprawę pracy całego organizmu. Ale to nie jedyny sposób na nawilżenie skóry i utrzymanie jej w dobrej kondycji. Zaraz po lecie powinniśmy naszą skórę solidnie napoić dostarczając jej kwasu hialuronowego, który świetnie wiąże wodę. Rewelacyjne efekty daje głęboka mezoterapia preparatem Teosyal Redensity I. Ważne, by do skóry wprowadzić dużą dawkę preparatu!


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2015-09-14 11:39
Ogólne antyoksydanty, mezoterapia, teosyal, redensity I, ochrona słoneczna Komentarze (1)

Komentarze

2015-09-22 14:44:58 | *.*.*.* | podjabłonią
Re: Z tych wakacyjnych przyzwyczajeń nie rezygnuj! [0]
O dbaniu o swoje ciało trzeba pamiętać cały rok. skomentuj